TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Харден во Бруклин во мега-трејд на четири тима

TopSport - 14.01.2021

Хјустон рокитс му ја исполнија желбата на Џејмс Харден и го испратија во Бруклин нетс во мега-трејд на четири тимови, вклучувајќи ги и Индијана и Кливленд, јавува „ЕСПН“ и повеќе американски медиуми.

НБА: Хјустон крена раце од Харден, Бруклин формираше пеколно трио

OhridNews

ВИДЕО: Лејкерс сигурен кај Оклахома, Бруклин триумфално во Њујорк

Спортклуб

Голем трејд во НБА: Џејмс Харден има нов клуб!

Спортски

„Бомба“ во НБА: Харден оди во Бруклин кај Ирвинг и Дјурент, мега-размена на играчи од четири клуба

А1 On

„Бомба“ во НБА, Харден од Хјустон се пресели во Бруклин, се формира голема тројка со Дурент и Ирвинг (ВИДЕО)

МКД

Експлозија во НБА: Харден и Дурант повторно заедно, Бруклин сериозно атакува на титула

ММС

Спортманија Дерби Sport 1 Слободен Печат Екипа SportMedia Спортклуб СуперСпорт

Лејкерси првпат со 7-0 старт на гости, Дончиќ со нов блесок за Далас

TopSport - 14.01.2021

Леброн Џејмс постигна 26 поени, за Лос Анџелес лејкерс да не дозволат Оклахома Сити тандер да се вратат во игра и да стигнат до 128:99 победа за рекордна седма последователна гостинска победа на стартот на една НБА сезона.

Ноќ за паметење за Лилард: Одигра перфектна партија каква што не е видена во НБА (видео)

Спортманија - 14.01.2021

Ѕвездата на Портланд пружи маестрална партија во која ги потопи Кралевите, а при тоа не погреши ниту еднаш Демиен Лилард влезе во историјата на НБА лигата со својата перфектна партија во победата на Портланд против Сакраменто од 132:126.

НБА носи уште порестриктивни мерки, Ирвинг ставен под истрага!

Вечер Прес

Леброн се обложи со соиграч за време на натпревар, па погоди тројка без гледање (ВИДЕО)

Дерби - 13.01.2021

Составот на Лос Анџелес Лејкерс лесно и убедливо ја доби и втората битка со Хјустон Рокетс во Тексас, овојпат со 117-100. Гостите од Калифорнија имаа максимална контрола на играта и резултатот од првата до четвртата четвртина со што само уште еднаш ...

Леброн доби облог – погоди тројка против Хјустон без гледање

TopSport

Леброн доби облог – погоди тројка против Хјустон без гледање

Макфакс

Ембид и Грин и донесоа победа на Филаделфија по продолжениието со Мајами

Сител - 13.01.2021

Екипата на Филаделфија ја оствари осмата победа во новата сезона на НБА лигата. „76-ките“ во неизвесен меч по продолжение го победија минатогодишниот финалист Мајами со 137-134, нанесувајќи им го на „Хитси“ петтиот пораз.

Џоел Ембид направи се за Филаделфија да го победи Мајами

Република