TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Најубавата сцена на ЕП: Натпреварот помеѓу Данска и Белгија прекинат поради Ериксен

Дриблинг - 17.06.2021

Селекциите на Данска и Белгија se сретнаa во второто коло на Европското првенство, а натпреварот беше прекинат по десет минути игра. Потоа, играчите на двата тима, како и сите на стадионот, испратија громогласен аплауз до фудбалерот на Интер, кој ...

Фантастичен гест: Фудбалот застана поради Ериксен📷

Спортски

Белгијците заборавија на Ериксен, судијата мораше да ги потсети

Екипа

Бура од емоции: Белгијците и Данците го прекинаа мечот и упатија поддршка до Ериксен (ВИДЕО)

24Фудбал

Цела Данска е со тебе Кристијан – навивачите и фудбалерите му посакаа брзо закрепнување на Ериксен

+инфо

Данците и Белгијците застанаа во 10-тата минута во чест на Ериксен (видео)

SportMedia

Кјаер се обрати со емотивно писмо пред мечот со Белгија (ФОТО)

24Фудбал

24Фудбал Екипа Спортманија Екипа Курир Gol.mk Екипа Слободен Печат

Емотивен момент на „Паркен“: Натпреварот меѓу Белгија и Данска запре за момент за да се даде поддршка на Ериксен ...

Дерби - 17.06.2021

Навистина емотивен момент се случи на натпреварот кој се уште е во тек, а на кој се среќаваат репрезентациите на Белгија и Данска. Ова е прв целосен натпревар на Данците по траорниот момент кој им се случи на средбата против Финска кога свеста ја ...

ФОТО: Фудбалот застана поради Ериксен

Слободен Печат

Повеќе од фудбал на „Паркен“: Сите во 10. минута сопреа во чест на Ериксен! (ВИДЕО)

Gol.mk

Емотивно во Копенхаген, Данците и Белгијците прекинаа со игра, и со аплаузи го поздравија Ериксен (Видео)

Спортманија

Цела Данска е со тебе, Кристијан

Н.Македонија

ВИДЕО: Емотивни сцени на „Паркен“ – Сите во 10. минута сопреа во чест на Ериксен

Sport M

Данска и Белгија спремија изненадување за Ериксен, ќе се случи во 10-та минута од мечот

+инфо

OhridNews Точка Денешен Lider Курир Опсервер Независен MakPress

Данска во јуриш, тактиката „блиц криг“ се покажа успешна

Спортманија - 17.06.2021

Белгијците примија гол после само 98 секунди игра, загрозена им е серијата од 31 меча по ред на кои даваат гол. Данска води со 1-0 по првото полувреме на дуелот со фаворизираната Белгија. Црвените ѓаволи се во шок, не покажаа ништо во првите 45 ...

Полувреме: Данска има водство против „непрепознатливата“ Белгија

Дриблинг

Почетни состави: Данска-Белгија , офанзивни формации, се очекува голови

Дриблинг

Ериксен го чека операција на срце

Р.С.Европа - 17.06.2021

Данскиот фудбалски репрезентативец Кристијан Ериксен кој претрпе срцев удар за време на минатонеделниот фудбалски натпревар на Европското првенство ќе му биде вграден срцев дефибрилатор слично на пејсмејкер, соопштија од Данскиот фудбалски сојуз.

На Ериксен ќе му вградат електричен дефибрилатор

Канал5

Дали е ова крај на кариерата: Ериксен мора да има инплантиран апарат за срцето

Екипа

Ериксен ќе има вграден дефибрилатор кој ќе му помага околу работата на срцето!

Слободен Печат

Уред кој е неопходен по срцевиот удар: Ериксен ќе добие специјален вид на пејсмејкер

Дерби

Ериксен добива дефибрилатор, уред за регулирање на работата на срцето

Gol.mk

Ериксен ќе добие специјален вид на пејсмејкер откако доживеа срцев удар

Sport 1

Вечер Прес Независен 24Фудбал МКД Спортклуб Спортманија OhridNews Sport M