TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Глигоров има големо срце, знаење, искуство и ќе донесе промени на подобро!“

Sport 1 - 20.09.2021

Без разлика што сезонава игра во Втората лига, случувањата во Вардар секогаш предизвикуваат огромен интерес во јавноста, па таков е и случајот со денешната смена на тренерот Горам Симов и најзначувањето на Никола Глигоров за негов, засега, привремен ...

ФОТО: Комити со реакција по смената на Горан Симов

Дриблинг

„Комити“ задоволни: Заминувањето на Симов е вистинска одлука, се надеваме дека реакцијата е навремена

Екипа

Бурната реакција од „Комити“ со први последици: Вардар му врачи отказ на тренерот по само четири кола

Дерби

“Комити“ со поддршка за Глигоров!

SportMedia

„Комити“ ја поздравија тренерската смена: Вардар ќе биде воден од човекот кој го постигна историскиот гол

Дерби

„Комити“: Отказот на Симов е вистинска одлука

Спортски

Точка

По само четири кола, „Вардар“ му врачи отказ на тренерот Симов

Бриф - 20.09.2021

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб „Вардар“, кој сезонава за прв пат во својата историја игра во второлигашка конкуренција, денеска му врачи отказ на тренерот Горан Симов по серијата лоши резултати, која кулминираше со саботниот пораз на ...

ФК Вардар го избрка тренерот по само четири кола

Република

Најтрофејниот македонски клуб со проблеми и во втората лига: По само четири кола отказ за тренерот Симов

Lider

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Кајгана

Симов доби отказ од Вардар

Курир

Најтрофејниот македонски клуб Вардар му врачи отказ на тренерот

Скопје24

ФК ВАРДАР ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ СИМОВ Најтрофејниот клуб по само четири кола е седмопласиран во Втората лига

+инфо

Опсервер Скопско Ехо Денешен Дриблинг Либертас Нетпрес OhridNews