TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Мечка влегла во пекарница, ги исплашила вработените и се „почестила“ со 60 колачиња

Точка - 01.06.2023

Една гладна мечка влегла во гаража од пекарница во Конектикат, каде исплашила неколку вработени, а потоа се „почестила“ со колачиња. Вработените во пекарата „Taste by Spellbound“ во градот Авон товареле колачиња во комби за да вршат достава, но ...

Мечка се прикраде во пекара и „украде“ кутија мафини (ВИДЕО)

4NEWS - 01.06.2023

Мечка се прикраде во пекара и украла 60 мафини во САД. Вработените споделија видео на социјалните мрежи на кое се гледа како биле „нападнати“ од мечка, пренесува Гардијан. Мечката ги фатила додека истоварувала нова серија печива.

ФОТО+ВИДЕО | Мечка влегла во пекарница и си се „почестила“ со 60 колачи

Слободен Печат - 01.06.2023

Гладна мечка влегла во гаража на пекарница во сојузната американска држава Конектикат, каде преплашила неколку вработени, а потоа се „почестила“ со колачи. Имено, вработените во пекарницата „Taste by Spellbound“ ги подготвувале кутиите со колачи за ...

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Кајгана - 01.06.2023

Гладна мечка влегла во гаража на пекара во Конектикат, каде преплашила неколку вработени, а потоа се почастила со колачи. Вработените во пекарницата Taste by Spellbound во градот Авон ставале колачиња во комбе за да направат испорака, но нивните ...

Мечка влезе во слаткарница и „се почести“ со 60 колачи, вработените во паника (ВИДЕО)

Канал5 - 01.06.2023

Гладна мечка влегла во гаража на слаткарница во Конектикат каде преплашила неколку вработени, а потоа се „почастила“ со колачи. Вработените во Taste by Spellbound Bakery во Авон ги ставале колачињата во комбе за да направат достава, но нивните ...

Влезе во слаткарница и си се почати со 60 колачи – вака реагираат вработените кога како гостин ќе им дојде мечка

Скопје24 - 01.06.2023

Мечка влегла во гаража на слаткарница во Конектикат каде преплашила неколку вработени, а потоа си изела 60 колачи. Вработените во Taste by Spellbound Bakery во Авон ги ставале колачињата во комбе за да направат достава, но нивните планови биле ...