TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Верстапен: Ќе доминиравме со мотор на Мерцедес

Точка - 14.02.2018

Макс Верстапен е сигурен дека Ред Бул би биле незапирлива Формула 1 сила доколку би имале Мерцедес мотори. И покрај тоа што освоија 4 титули користејќи мотори на Рено, во В6 турбо хибридната ера екипата од Милтон Кинс нема ни приближно таков успех.

Ферстапен ја покажа кацигата за 2018

TopSport - 14.02.2018

Возачот на Ред бул рејсинг, Макс Ферстапен го откри новиот дизајн на својата тркачка кацига за 2018 година преку социјалните мрежи. „Оставив доста елементи од претходните тркачки кациги“, открива Ферстапен.

Ред Бул се подготвени за напад во 2018 година (ВИДЕО)

Стандард - 14.02.2018

Даниел Рикардо е убеден дека Ред Бул се наоѓаат таму каде што треба да бидат, за да се борат редовно со фаворитите во Формула 1 Мерцедес и Ферари во 2018. Минатата година тимот од Милтон Кинс започна полека, но постепено направи силен прогрес.

Рено признаваат: Немаме шанси со Ред бул и Мекларен

TopSport - 13.02.2018

Од трите тимови кои ќе возат со мотори на Рено во 2018 година, Сирил Абитебул признава дека фабричкиот тим на Рено ќе биде најслаб бидејќи има „огромен дефицит“ во развојот на шасијата. Рено покрај партнерството со Ред бул рејсинг (кое завршува на ...