TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И кандидатите за градоначалници се обврзаа на фер и демократски избори

Канал5 - 24.09.2021

По претставниците од политичките партии, денеска и самите кандидати за градоначалници потпишаа кодекс за демократски и фер избори. Во Скопје, каде кандидатската листа е најдолга, двајца од претендентите не дојдоа на настанот, а тројца одбија да ...

Кандидатите за градоначалници на општина Вевчани го потпишаа Кодексот за фер и демократски избори

OhridNews

СДСМ: Со најдобрата кадровска и програмска понуда, СДСМ е убедлив фаворит на изборите

Локално

На фер избори се обврзаа кандидатите за градоначалник на Куманово

Kumanovo News

Кандидатите за градоначалник на Куманово потпишаа Кодекс за фер избори (ФОТО)

Кумановски м.

Кандидатите за градоначалник на Општина Аеродром го потпишаа кодексот за фер и демократски избори

Опсервер

Кандидатите за Аеродром се собраа во кабинетот кај Марин да си ветат дека ќе има фер кампања

Скопје1

Скопје инфо Lider Република Вечер Прес Глас на Америка Алсат-М Нова ТВ Lider

Герасимовски се обврза дека ќе ги почитува противкандидатите во Центар

Скопје1 - 24.09.2021

Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски денеска го потпиша Кодексот за фер и демократки избори. Герасимовски се обврза на фер избори со почитување на сите закони, правила и прописи како и почитување на владеење на правото ...

Герасимовски: Ќе водам фер и позитивна кампања со почитување на сите учесници и противкандидати

Опсервер

Герасимовски: Ќе водам фер и позитивна кампања со почитување на сите учесници и противкандидати

Фактор

Герасимовски: Ќе водам фер и позитивна кампања со почитување на сите учесници и противкандидати

Бизнис Вести

Герасимовски: Ќе водам фер и позитивна кампања со почитување на сите учесници и противкандидати

Бриф

Герасимовски: Ќе водам фер и позитивна кампања со почитување на сите учесници и противкандидати

Centar

Герасимовски: Ќе водам фер и позитивна кампања со почитување на сите учесници и противкандидати

Локално

Нова ТВ Независен +инфо Денар Точка 24Инфо МКД

Кандидати за градоначалници одбиваат да го потпишат Кодексот за фер избори

Телма - 24.09.2021

Фарса е да се стави потпис на нешто што веќе одамна се прекршува. Со ова образложение, Александар Тортевски од Твоја партија, Горан Арсовски од Комунистичка партија и независниот кандидат Љубомир Јосифовски, одбија да се потпишат на Кодексот за фер ...

Шилегов: Жал ми е што Кодексот за фер и демократски избори не го потпишаа сите кандидати

Локално

Партиите потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, денеска треба да биде заклучен Избирачкиот список

Бизнис Вести

Партиите потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, денеска треба да биде заклучен Избирачкиот список

Слободен Печат

Денеска треба да биде заклучен Избирачкиот список, од понеделник почнува изборната кампања

Независен

Партиите потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, денеска треба да биде заклучен Избирачкиот список

24Инфо

Партиите потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, денеска треба да биде заклучен Избирачкиот список

Lider

Опсервер Frontline Канал5 Press24 MakPress Сител Канал5 24 Вести

Потпишан Кодекс за фер и демократски избори во Гостивар

Gostivarpress.mk - 24.09.2021

Општинската изборна комисија на Гостивар во соработка со ОБСЕ, денес организираше настан, на кој беше потпишан Кодекс за фер и демократски избори. Во Гостивар има четири кандидати за градоначалник Рената Елези од ДПА, Невзат Бејта од ДУИ, Арбен ...

Илиевски: Граѓаните очекуваат позитивна кампања, а не да се критикуваме и напаѓаме

Кумановски м.

Арсовска: Како човек со интегритет секогаш се залагам за владеење на правото и овој пат ќе биде така

Република

Кандидатите за Карпош си се почастија пијачка, откако си ветија дека нема да се навредуваат во кампања

Скопје1

Арсовска: Како човек со интегритет секогаш се залагам за владеење на правото, за почитување на прописите и законите и овој пат ќе биде така

Бизнис Вести

Арсовска: Секогаш се залагам за почитување на прописите и законите и на изборите ќе биде така

Точка

Политичките партии потпишаа Кодекс за фер и демократски локални избори

Н.Македонија

Алсат-М CivilMedia Кајгана 360 степени ТВ21 Фактор Опсервер Точка

И младите ветија фер избори

Сител - 23.09.2021

Да нема навреди, ниски удари и говор на омраза. Претставувањетo на идеите, проектите и политичките конпцети да го замени дневното политиканство. Подмладоците на политичките партии, потпишаа Декларација со цел да дадат свој придонес кон остварувањето ...

Подмладоци на 34 партии потпишаа Декларација за фер, слободни и демократски избори

Опсервер

Подмладоци на 34 партии потпишаа Декларација за фер, слободни и демократски избори

Нова ТВ

Подмладоци на 34 партии потпишаа Декларација за фер, слободни и демократски избори

24Инфо

Подмладоци на 34 партии потпишаа Декларација за фер, слободни и демократски избори

Канал5

Подмладоци на 34 партии потпишаа Декларација за фер, слободни и демократски избори

OhridNews

Подмладоци на 34 партии потпишаа Декларација за фер, слободни и демократски избори

MakPress