TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Најголема грешка ja направивме кога го пуштивме Мојс да си замине!“

Sport 1 - 12.02.2019

Шкотскиот тренер Дејвид Мојс не требало да ја напушти клупата на Манчестер јунајтед по седум месеци, барем така смета легендарниот голман Питер Шмајхел. Поранешниот дански голман смета дека Мојс требало да добие повеќе време и така ќе докажел дека ...

Легендата на Јунајтед смета: Направив голема грешка кога го отпуштивме Дејвид Мојс

Спортски - 12.02.2019

Шкотскиот стратег, Дејвид Мојс не требало да ја напушти клупата на Манчестер Јунајтед после само седум месеци, така барем тврди легендарниот чувар на мрежата, Петар Шмајхел. Поранешниот дански голман смета дека на Мојс требало да му се даде повеќе ...

Жозе Мурињо си најде нова работа (ВИДЕО)

Канал5 - 11.02.2019

Жозе Мурињо најде нова работа, откако во декември доби отказ како менаџер на Манечетер Јунајтед . Тој ќе има своја телевизиска емисија на руската телевизија РТ. Таму работеше Португалецот и минатата година кога како стручен коментатор го коментираше ...

Мурињо најде нова работа – ќе биде коментатор на руската телевизија

Макфакс - 11.02.2019

Португалскиот фудбалерски тренер, Жозе Мурињо по отказот во Манчестер јунајтед најде нова работа како специјален коментарот на руската телевизија РТ. Телевизијата денеска најави дека Португалецот ќе ја води емисијата ,, On the touchline with Jose ...

Мурињо си најде работа, ќе биде „специјален“ аналитичар на руската РТ (ВИДЕО)

Екипа - 11.02.2019

Жозе Мурињо ќе биде ѕвезда на програмата на руската РТ посветена на Лигата на ампионите до крајот од сезоната 2018/19. Португалецот практично се враќа на работните задачи во РТ бидејќи беше аналитичар на телевизијата за Светското првенство минатото ...

Мурињо е во Русија, си најде нова работа (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.02.2019

По отказот од Манчестер јунајтед се очекуваше дека за брзо време Жозе Мурињо ќе седне на друго тренерско столче, но тоа не се случи, сепак тој има нова работа. Жозе Мурињо потпиша договор со руската телевизија „Раша Тудеј“, тој ќе има свое фудбалско ...

Не му требаше долго: Мурињо си најде нова работа (ВИДЕО)

СуперСпорт - 11.02.2019

Поранешниот тренер на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо доби отказ од англискиот клуб, па веднаш медиумите почнаа со шпекулации за тоа каде Португалецот ќе ја продолжи кариерата. Се шпекулираше дека ќе го преземе Интер, но такво нешто очигледно нема ...

ВИДЕО : Жозе Мурињо си најде нова работа во Русија

AKO - 11.02.2019

Португалецот Жозе Мурињо по отказот од Манчестер Јунајтед си најде нова работа, тој ке има своја емисија на руската телевизија РТ. Мурињо минатото лето соработуваше со РТ како стручен коментатор на Мундијалот во Русија, сега ќе има своја емисија во ...

Мурињо почнува со свое тв-шоу на РТ (ВИДЕО)

SportMedia - 11.02.2019

Екс-тренерот на Манчестер Ј. договорил свое шоу под наслов „Во очите на Жозе Мурињо“ кое стартува следниот месец. Ако не може да биде на терен, ќе биде на телевизија. Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, наскоро ќе се врати пред ...

Oфицијално: Мурињо има нова работа! (ВИДЕО)

Спортски - 11.02.2019

Многумина едвај чекаат да го видат Португалецот во новата улога. Епизодата на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед заврши на неславен начин откако Португалецот кон крајот на годината заработи отказ.

Откако увиде дека не му оди со фудбалот: Мурињо си пронајде нова работа (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.02.2019

Епизодата на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед се заврши неславно, Португалецот на крајот од минатата година доби отказ. Многу се шпекулираше во кој клуб ќе ја продолжи својата кариера, но „посебниот“ се одлучи да го стави фудбалот на „стенд бај“ и ...

Гвардиола имаше „паничен напад“ на прес конференцијата: Шест, разбирате ли дека се работи за шест трофеи! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 11.02.2019

Манчестер Сити вчера на „Итхад“ го декласираше Челси со 6:0 во дербито од 26.коло во Премиер лигата. Избраниците на Пеп Гвардиола на Челси му го нанесоа еден од најтешките порази во последните десет години, па мечот го завршија со шест постигнати ...

Мурињо со сопствена емисија го започнува животот после Манчестер

OhridNews - 11.02.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо со сопствена емисија посветена за и околу фудбалот ќе го започне животот после Манчестер Јунајтед. Авантурата на Мурињо на Олд Трафорд заврши неславно, откако „специјалниот“ доби отказ во декември месец минатата ...

Во Русија сум: Жозе Мурињо со свое шоу на РТ

Локално - 11.02.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, ќе има свое шоу на руската телевизија РТ. Програмата ќе се емитува во текот на две недели под наслов „Крај аутлинијата со Жозе Мурињо“ и ќе обезбедува извештаи за натпреварите од Лигата на ...

ВИДЕО: Пеп направи шоу на пресот – мораше со посебен перформанс да го исправи новинарот

Спортклуб - 11.02.2019

По вчерашната фантастична победа на Манчестер Сити против Челси на Етихад со 6:0, кај Пеп Гвардиола имаше задоволство, па на пресконференцијата помалку и се забавуваше. Освен за тековниот меч од вчера, Гвардиола добиваше разновидни прашања од ...

Новинарот лошо ги преброја трофеите на Пеп, Гвардиола му одговори со урнебесна гримаса (Видео)

Дерби - 11.02.2019

Пеп Гвардиола беше исклучително расположен по вчерашниот меч на „Итихад“ на кој неговиот Сити го демолираше Челси со 6:0, па дури не му замери ниту на Маурицио Сари кој не се поздрави со него по крајот на натпреварот.

Видео: Новинарот направи лапсус, Гвардиола полуде!

Спортски - 11.02.2019

Манчестер Сити вчера му го нанесе еден од најтешките порази на Челзи во последната деценија и го победи со 6:0. Интересно беше и на пресконференцијата после мечот. Еден новинар му поставуваше прашање на Гвардиола и рече дека во неговата прва сезона ...

Мурињо најде работа

TopSport - 11.02.2019

Жозе Мурињо не славно го заврши својот мандат на кормилото, на Манчестер Јунајтед. Во екот на медиумските шпекулации, Португалецот се пофали со својата нова работа. Освојувачот на Лигата на шампионите со Порто и Интер, објави дека ќе има своја ...

Мурињо си најде работа – коментатор на руската телевизија

+инфо - 11.02.2019

Португалскиот фудбалерски тренер, Жозе Мурињо, по отказот во Манчестер јунајтед најде нова работа како специјален коментарот на руската телевизија РТ. Телевизијата денеска најави дека Португалецот ќе ја води емисијата On the touchline with Jose ...

Мурињо си најде работа во Русија (ВИДЕО)

МКД - 11.02.2019

По отказот од Манчестер јунајтед се очекуваше дека за брзо време Жозе Мурињо ќе седне на друго тренерско столче, но тоа не се случи, сепак тој има нова работа. Жозе Мурињо потпиша договор со руската телевизија „Раша Тудеј“, тој ќе има свое фудбалско ...

Видео: Новинарот направи лапсус, Гвардиола полуде!

Таратур - 11.02.2019

Манчестер Сити вчера му го нанесе еден од најтешките порази на Челзи во последната деценија и го победи со 6:0. Интересно беше и на пресконференцијата после мечот. Еден новинар му поставуваше прашање на Гвардиола и рече дека во неговата прва сезона ...

Мурињо си најде нова професија: Никој не го очекуваше тренерот на вакво работно место, фановите воодушевени

Курир - 12.02.2019

Португалскиот фудбалерски тренер, Жозе Мурињо, по отказот во Манчестер јунајтед најде нова работа како специјален коментарот на руската телевизија РТ. Телевизијата најави дека Португалецот ќе ја води емисијата „On the touchline with Jose Mourinho“, ...

Мурињо си најде нова професија: Никој не го очекуваше тренерот на вакво работно место, фановите воодушевени

Sport M - 12.02.2019

Португалскиот фудбалерски тренер, Жозе Мурињо, по отказот во Манчестер јунајтед најде нова работа како специјален коментарот на руската телевизија РТ. Телевизијата најави дека Португалецот ќе ја води емисијата „On the touchline with Jose Mourinho“, ...