TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Главна атракција синоќа на „Енфилд“ беше Малдини, а не Милан (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2021

Ливерпул го совлада Милан со 3-2 синоќа на „Енфилд Роуд“ во рамки на првото коло во Лигата на шампиони во групата Б. Двата тима очекувано одиграа возбудлив натпревар со неколку пресврти, но на „Енфилд Роуд“ најмногу внимание предизвика присуството ...

Пиоли ги објасни грешките на Милан во мечот против Ливерпул

24Фудбал

Пиоли: Ливерпул е еден од најдобрите, заминуваме со крената глава

Спортски

Дијаз: Лут сум, можевме да го победиме Ливерпул

Дерби

ЛШ: Ливерпул со пресврт го совлада Милан, Реал подобар од Интер, девет гола во Манчестер

ТВ21

ВИДЕО: „Енфилд“ во шок – Милан со две „страшни“ тимски акции прави пресврт во Ливерпул

Gol.mk

ВИДЕО: Мирно на дербито во Милано , голеада во Спортинг , Милан на чудесен начин до пресврт во првиот дел

Дриблинг

Sport M СуперСпорт 24Фудбал Курир Спортски Gol.mk СуперСпорт Екипа

Клоп: Самите можеше да си ги искомплицираме работите

Спортски - 16.09.2021

Ливерпул и Милан вчера одиграа одлично дерби во Лигата на шампионите, а на крајот славеа „црвените“ со 3:2. Натпреварот Ливерпул одлично го започна, стигна до водство со автоголот на Томори во 9.

Клоп: За момент самите си ги компликувавме работите

24Фудбал

ВИДЕО: Голчиште на Хендерсон за потоп на Милан, голема победа на Ливерпул

Дриблинг

Ливерпул го победи Милан во луд меч на Енфилд, Родриго го шокираше Интер во 90. минута (ВИДЕО)

МКД

ВИДЕО: Нова средба, нов луд пресврт – Милан водеше, но пак загуби од Ливерпул!

Gol.mk

Ливерпул ја доби фудбалската класика со Милан, голеада во Манчестер, Родриго го „расплака“ Интер 🎥

Спортски

Ливерпул го реши Милан, а Реал Интер… ПСЖ ги купи играчите, но не и победите… Сити и Лајпциг постигнаа девет гола (ВИДЕО)

Екипа

Фокус Sport 1 Дерби 24Фудбал Спортски Спортманија Спортски Спортманија