TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

20 години ЦИКП – транспарентен научен пристап и силен интегритет

МКД - 27.05.2024

Центарот за истражување и креирање политики (ЦИКП) денеска свечено ја отвори конференцијата по повод 20 годишнината од постоењето. „ЦИКП денеска е силна организација со регионален опфат поради неверојатните експерти и професионалци кои работеа и ...

Силјановска Давкова: Не гледам дека сум го повредила Преспанскиот договор

Телма

Сиљановска Давкова: Го почитувам Преспанскиот договор, но верувам и во слободата на изразување

Бриф

Има ли план Сиљановска?

Независен

Сиљановска: Го почитувам Преспанскиот договор, изјавата ја потпишав со актуелното име

Фокус

Сиљановска Давкова: Преспанскиот договор е правен акт и реалност, ќе го почитувам

Нова ТВ

Сиљановска Давкова: Преспанскиот договор е правен акт и реалност, ќе го почитувам

Во Центар

А1 On Фактор Канал5 Република 365 Сител еМагазин Слободен Печат

Сиљановска-Давкова: Го почитувам Преспанскиот договор, изјавата ја потпишав со актуелното име, но верувам во слободата ...

360 степени - 27.05.2024

Изминатите две недели, по заклетвата во Собранието, не стивнаа реакциите од грчката страна и од меѓународната заедница за непочитување на Договорот од Преспа Претседателката Гордана Сиљановска-Давкова смета дека не го прекршила Преспанскиот договор ...

Милошоски: Секој политичар треба да најде баланс меѓу тоа што треба да се почитува и наоѓањето начин како да се користи името Македонија

Телма

„То Вима“: Стејт департментот на САД не испрати писмото со честитки за Давкова

Слободен Печат

Силјановска Давкова: Го почитувам Преспанскиот договор, но верувам во слободата на изразување

Press24

Македонија повторно – „нашата земја“

CivilMedia

Нема одговор од Кабинетот на претседателката на Северна Македонија зошто на венецот на спомен плочата на Кирил и Методиј го нема името на државата

Рацин

Италијанскиот претседател Матарела информира во една реченица дека се сретнал со Сиљановска

Независен

Frontline Нова ТВ Frontline Либертас Либертас 365 Фактор Локално

Средба на Сиљановска Давкова со украинската, швајцарската амбасадорка и евроамбасадорот Гир

Канал5 - 27.05.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими амбасадорката на Украина Лариса Дир, амбасадорката на Швајцарската Конфедерација, Вероник Улман и шефот на делегацијата на Европската Унија, амбасадорот Дејвид Гир.

Сиљановска Давкова и амбасадорите на Украина, Швајцарија и ЕУ: потврдена поддршката за Украина

Скопје инфо

Сиљановска Давкова ја реафирмираше македонската поддршка за Украина по неиспровоцираната руска агресија

Локално

Македонската Претседателка на средба со амбасадорките на Украина и Швајцарија и евроамбасадорот Гир

Фокус

Сиљановска Давкова со украинската амбасадорка Дир, швајцарската амбасадорка Улман и евроамбасадорот Гир: реафирмирана поддршката за Украина

Макфакс

Амбасадорите Дир, Улман и Гир на средба кај Сиљановска Давкова

Мета

Сиљановска Давкова со украинската амбасадорка Дир, швајцарската амбасадорка Улман и евроамбасадорот Гир: реафирмирана поддршката за Украина

Опсервер

Press24 МКД Курир 24Инфо Во Центар Точка Нетпрес Република

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со амбасадорката на Швајцарија, Вероник Халман Марти

ТВ21 - 27.05.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими амбасадорката на Швајцарската Конфедерација, Вероник Халман Марти. На средбата беа разменети мислења за севкупната билатерална соработка меѓу двете држави, што ги поврзува традиционално и ...

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со амбасадорката на Швајцарија, Вероник Халман Марти

4NEWS

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со амбасадорката на Швајцарија, Вероник Халман Марти

Скопје1

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со амбасадорката на Швајцарија, Вероник Халман Марти

Press24

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со амбасадорката на Швајцарија, Вероник Халман Марти

Курир

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со амбасадорката на Швајцарија, Вероник Халман Марти

Бизнис Вести

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со амбасадорката на Швајцарија

Канал5

Нетпрес Република MakPress Lider