TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем потег на Лестер: Ќе му крене статуа на трагично загинатиот газда!

Gol.mk - 09.11.2018

Екипата на Лестер Сити доживеа голем шок откако по мечот со Вест Хем остана без својот газда Вичаи Шриваданапраба, кој загина во хеликоптерска несреќа, непосредно по полетувањето од стадионот.

Лестер со нова вест за трагично загинатиот Вичаи!

Спортклуб - 09.11.2018

Полека но сигурно, градот Лестер се опоравува од големиот шок кој им се случи пред една недела, кога во хеликоптерска несреќа пред стадионот, загуби нивниот сопственик Вичаи Шриваданапраба.

Постоеле шанси за луѓето од хеликоптерот да се спасат!?

SportMedia - 09.11.2018

Само минимални, но сепак, постоеле шанси за преживување на луѓето во падот на хеликоптерот пред стадионот на Лестер, е наведено во истрагата, а пренесуваат британските медиуми... Сопственикот на Лестер, Вишај Шриваданапрабха и уште четворица друг и ...