TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крсте Велковски ја воодушеви фудбалска Босна

Независен - 18.08.2018

Македонскиот фудбалер Крсте Велковски ја воодушеви спортската јавност во Босна и Херцеговина. Тамошните медиуми пишуваат дека капитенот на Сараево го одиграл дербито со Железничар, иако неколку часа претходно дознал дека неговиот син има здравствени ...

И првиот човек на струмичката полиција во трка за наследник на Велковски

Независен - 17.08.2018

Првиот човек на скопската полиција Тони Јакимовски е најспоменуваното име за наследник на сменетиот Лазо Велковски во Бирото за јавна безбедност. Иако неговото именување се чини како завршена работа, бидејќи за него зелено светло дале и колегите во ...

Параполиција или меѓупартиска пресметка, кој стои зад снимањето на Велковски и Димовски?

Слободен Печат - 16.08.2018

Од Министерството за внатрешни работи два дена не даваат одговор на прашањето дали се води официјална или било каква постапка во која се утврдува кој ги снима високите преставници на оваа институција клучна за безбедноста во државата.

Жешка фотелјата на Лазе Велковски во БЈБ: Внатрепартиски битки и сугестии од странски фактори

Република - 16.08.2018

Превирања во власта се причина што првото столче во БЈБ е празно, дознава Алфа. Нема конечен наследник, па дури се остава привремено челната позиција на Бирото да ја води ДУИ, односно на заменикот на Лазе Велковски – Деари.