TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Павле Богоевски и Петар Богојески во „Само вистина“

Канал5 - 17.04.2018

Богоески:Разочарувањето на ,,Шарените,, е присутно очигледно и до некоја мера разбирливо Богојески: Реформаторите се тука дејствуваат на спроведување на комплетна агенда за реформа на ВМРО ДПМН Погледнете ги најинтересните моменти од вчерашната ...

Богојески: Со промената на раководството на партијата се создадоа услови да може нормално да се разговара

Фокус - 16.04.2018

Еден од иницијаторите за внатрепартиски реформи на ВМРО-ДПМНЕ, а сега заменик генерален секретар на партијата, Петар Богојески, во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 негираше дека нивната иницијатива ја снемало откако дел од нив добиле ...

П. Богојески: Концептот на СДСМ “Едно Општество За Сите“ го пресликува југословенскиот концепт “Братство Единство“

Поглед - 16.04.2018

Реформаторите се тука, дејствуваме и работиме на спроведуање на комплетната агенда – промена и дополнување на статут, промена на политиките на внатрешен и надворешен план. Споредбата со Шарената револуција е целосно спротивна бидејќи тие промовираа ...

Богојески до Богоевски: Се чувстува во Вас омраза и желба за одмазда кон партиските членови на ВМРО-ДПМНЕ

Поглед - 16.04.2018

СДСМ под превезот на реформа во јавната администрација подготвува позадински партиска чистка на целата администрација. Во суштина е да се тргнат сите од јавната админстрација кои не се од СДСМ.

Богојески: Со промената на раководството на партијата се создадоа услови да може нормално да се разговара

Слободен Печат - 16.04.2018

Ние сме тука и дејствуваме и работиме на комплетната агенда на внатрепартиската иницијатива за реформи на ВМРО-ДПМНЕ, рече Петар Богојески еден од иницијаторите за внатрепартиски реформи на ВМРО-ДПМНЕ, а сега заменик генерален секретар на партијата, ...

Богојески: Со промената на раководството на партијата се создадоа услови да може нормално да се разговара

+инфо - 16.04.2018

Ние сме тука и дејствуваме и работиме на комплетната агенда на внатрепартиската иницијатива за реформи на ВМРО-ДПМНЕ, рече Петар Богојески еден од иницијаторите за внатрепартиски реформи на ВМРО-ДПМНЕ, а сега заменик генерален секретар на партијата, ...