TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наградата за Меси предизвика контроверзии, Французите застанаа на страната на Ѓоковиќ

Во Центар - 08.12.2023

Оваа недела познатиот магазин Тајм ги додели наградите за 2023 година, а многу полемики предизвика тоа што наградата за најдобар спортист му припадна на Лионел Меси. Се верува дека Меси ја доби оваа награда Тајм за освојување на Светското првенство ...

Французите застанаа во одбрана на Ѓоковиќ поради Меси

Слободен Печат - 07.12.2023

Изборот на Лионел Меси за „спортист на годината“ според британски „Тајмс“ предизвика бурни реакции во дел од спортската јавност. Аргентинецот го освои Мундијалот, но кон крајот на 2022 година, додека во текот на 2023 година имаше прилично ...

Меси спортист на годината пред Новак – како?

Во Центар - 07.12.2023

Аргентинецот Лионел Меси е избран за спортист на 2023 година во изборот на престижниот магазин Тајм. Иако многумина очекуваа тоа да биде Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот за чудо ја загуби битката со играчот на Интер Мајами.

Тајм: Меси го направи невозможното

MakPress - 07.12.2023

Лионел Меси успеа да го направи тоа што во минатото се чинеше невозможно: да ги трансформира Соединетите Американски Држави во фудбалска земја, истакна американското списание „Тајм“ во образложението на својот избор на аргентинскиот фудбалер за ...

Франзуците ги нападнаа Британците поради Ѓоковиќ и Меси!

Спортски - 08.12.2023

Изборот на Лионел Меси за „спортист на годината“ според британски „Тајмс“ предизвика бурни реакции во дел од спортската јавност. Аргентинецот го освои Мундијалот, но кон крајот на 2022 година, додека во текот на 2023 година имаше прилично ...