TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Девојче (15) во петокот почина после земање екстази: Нејзините родители ја објавија оваа фотографија како ...

Сител - 11.07.2018

Семејството на Шакира Пелов (15), девојката која почина од конзумирање наркотици, одлучи јавно да ја сподели нејзината последна фотографија која е направена додека тинејџерката лежела во болничкиот кревет и се борела за живот.

(ФОТО) Мајка објавила фотографија од ќерката на умирање:„Сакам да ги предупредам сите што може да се случи од една ...

Екран - 11.07.2018

Откако 15-годишно девојче умрело поради конзумирање на една екстази таблета, нејзината мајка одлучила да објави слика од последните моменти на нејзината ќерка со цел да ги предупреди другите.

Прекрасна девојка се предозирала со екстази: Умирала, а нејзината мајка ја фотографирала и пратила моќна порака до ...

Точка - 10.07.2018

Англичанката Шакира Пелоу се онесвестила во петокот навечер и починала следното утро откако наводно користела дрога - "дупло". Очајната мајка на 15-годишната девојка која умрела откако земала екстази, објавила фотографија од својата ќерка во ...

Последната фотографија на нивната почината ќерка како предупредување (ВИДЕО)

Канал5 - 10.07.2018

Родители објавиле фотографија од својата 15 годишна ќерка пред да почине од предозираност со екстази. Очајната мајка на 15 годишно девојче ја објавило фотографијата како предупредувањ ешто може на млад човек да му се случи од само една таблета ...

15 годишната Шакира починала од само една таблета екстази од брендот “Дупло”

Радар - 10.07.2018

15 годишната Шакира Пилоу паднала во кома откако зела само една таблета екстази. Таа се онесвестила во петокот вечерта, а веќе утредента, по третиот срцев удар, починала на одделот за интензивна нега. На таблетата имало лого на брендот Дупло.

Мајка објавила фотографија од ќерката на умирање:„Сакам да ги предупредам сите што може да се случи од една таблета“

МК News - 11.07.2018

Откако 15-годишно девојче умрело поради конзумирање на една екстази таблета, нејзината мајка одлучила да објави слика од последните моменти на нејзината ќерка со цел да ги предупреди другите.

Од новата смртоносна дрога „редбул“ во Србија починале четворица за еден месец

Живеј Здраво - 09.07.2018

За еден месец починале четворица млади луѓе од Србија од предозираност со новата смртоносна екстази розова таблета „редбул“, која од неодамна се појави кај нашиот северен сосед. Овој тип таблети пристигнале во Србија од лаборатории за синтетички ...

Прекрасна девојка се предозирала со екстази: Умирала, а нејзината мајка ја фотографирала и пратила моќна порака до ...

iPortal - 10.07.2018

Англичанката Шакира Пелоу се онесвестила во петокот навечер и починала следното утро откако наводно користела дрога – “дупло”. Очајната мајка на 15-годишната девојка која умрела откако земала екстази, објавила фотографија од својата ќерка во ...

15 годишната Шакира починала од само една таблета екстази од брендот “Дупло”

Студенти - 10.07.2018

15 годишната Шакира Пилоу паднала во кома откако зела само една таблета екстази. Таа се онесвестила во петокот вечерта, а веќе утредента, по третиот срцев удар, починала на одделот за интензивна нега. На таблетата имало лого на брендот Дупло.

Се повеќе млади луѓе во Македонија се дрогираат - од розовата таблета „редбул“ во соседството четворица починаа за еден ...

Скопје инфо - 11.07.2018

Се стравува дека овие таблета се лесно достапни и на нашиот пазар. Има ли државата систем да спречи ширење и кај нас? Статистките поразителни: Се повеќе млади луѓе во Македонија се дрогираат...