TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин: Десетици луѓе околу мене се заразени со ковид

МКД - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека ќе мора да помине неколку дена во самоизолација откако десетици луѓе од неговото опкружување се разболеле од коронавирус, објави новинската агенција ТАСС.

Рускиот претседател Путин во самоизолација – десетина луѓе околу него се заразени

360 степени - 16.09.2021

Пред само неколку недели, најголемиот број состаноци и ангажмани беа спроведени преку видеоврска, а неколку луѓе што биле на средба со него мораа да поминат низ период на изолација Рускиот претседател Владимир Путин е во самоизолација, откако ...

Путин: Десетици луѓе околу мене се болни од Ковид-19

24 Вести - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

Се огласи Путин од самоизолација: „Многу заболени има околу мене“

Курир - 16.09.2021

Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој од вторникот се наоѓа во самоизолација, рече дека во изолација мора да остане неколку дена затоа што многу луѓе од неговата околина се заразиле со коронавирусот.

Путин: Десетици луѓе околу мене се заразени со Ковид

Локално - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека бил во контакт со десетици луѓе заразени со коронавирусот, поради што ќе се изолира на неколку дена. За време на видео обраќањето, тој објасни дека случаи на Ковид биле потврдени во неговиот ...

Путин од самоизолација: Многу заболени има околу мене

Нетпрес - 16.09.2021

Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој од вторникот се наоѓа во самоизолација, рече дека во изолација мора да остане неколку дена затоа што многу луѓе од неговата околина се заразиле со коронавирусот.

Путин потврди: Десетици луѓе околу него биле заразени со Ковид-19

Lider - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

Путин: Десетици луѓе околу мене се болни од Ковид-19

24Инфо - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици” заразени со Ковид-19 околу него.

Путин во изолација: Десетици луѓе околу мене се болни од Ковид-19

Независен - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

Путин: Десетици луѓе околу мене се болни од Ковид-19

Опсервер - 16.09.2021

– Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

Путин: Десетици луѓе околу мене се болни од COVID-19

Кајгана - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со COVID-19 околу него.

Путин: Десетици луѓе околу мене се болни од Ковид-19

Република - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

Путин: Има десетици Ковид случаи околу мене, мораше да ја откажам посетата на Таџикистан

Денешен - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

Путин: Десетици луѓе околу мене се болни од Ковид-19

Бизнис Вести - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици” заразени со Ковид-19 околу него.

Путин: Десетици луѓе околу мене се болни од Ковид-19

Бриф - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

Морал да се изолира: Путин потврди дека десетици луѓе околу него биле заразени со Ковид-19

Република - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

Путин: Десетици луѓе околу мене се болни од Ковид-19

Телма - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

КОРОНАТА КРУЖИ ОКОЛУ НЕГО Десетици соработници на Путин се болни

+инфо - 16.09.2021

Путин се извини што не можел лично да присуствува на состанокот и рече дека ќе остане во изолација „неколку дена“. – Знаете дека, за жал, бев принуден да ја откажам посетата на Душанбе во последен момент.

Путин е во изолација, заразени се негови соработници

Фокус - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин се наоѓа во изолација, бидејќи се појавиле неколку случаи на заразени со Ковид-19, а со кои тој имал контакти. „Знаете дека, за жал, бев принуден да ја откажам посетата на Душанбе во последен момент.

Путин: Десетици луѓе околу мене се болни од Ковид-19

Вечер Прес - 16.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин, принуден да се изолира поради случаи на коронавирус меѓу оние што стапија во контакт со него, рече дека има „неколку десетици“ заразени со Ковид-19 околу него.

Путин во изолација поради ковид – откриено и како се чувствува

ММС - 15.09.2021

Здравствената состојба на рускиот претседател, Владимир Путин кој мораше да се изолира бидејќи коронавирусот е потврден кај луѓе од неговото блиско опкружување, е одлична. Тој се чувствува добро – изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Пешков.

Путин за самоизолацијата – ова е експеримент, ајде да видиме како функционира во пракса

Centar - 15.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин ја опиша самоизолацијата во која се наоѓа по целодневното изложување на контакти со лица кои беа заразени со коронавирус, како тест. Ваквиот коментар Путин го даде за време на видео конференција со членовите на ...

Путин за самоизолацијата - ова е експеримент, ајде да видиме како функционира во пракса

MTM - 15.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин ја опиша самоизолацијата во која се наоѓа по целодневното изложување на контакти со лица кои беа заразени со коронавирус, како тест. Ваквиот коментар Путин го даде за време на видео конференција со членовите на ...

Путин за самоизолацијата – ова е експеримент, ајде да видиме како функционира во пракса

24Инфо - 15.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин ја опиша самоизолацијата во која се наоѓа по целодневното изложување на контакти со лица што беа заразени од коронавирус како тест. Ваквиот коментар Путин го даде за време на видеоконференција со членовите на ...

Путин за самоизолацијата – ова е експеримент, ајде да видиме како функционира во пракса

Press24 - 15.09.2021

Рускиот претседател Владимир Путин ја опиша самоизолацијата во која се наоѓа по целодневното изложување на контакти со лица што беа заразени од коронавирус како тест. Ваквиот коментар Путин го даде за време на видеоконференција со членовите на ...

ПУТИН ВТОР ДЕН ВО ИЗОЛАЦИЈА: Позната е здравствената состојба на претседателот на Русија

Локално - 15.09.2021

Здравствената состојба на рускиот претседател Владимир Путин, кој мораше да биде изолиран бидејќи коронавирусот беше потврден кај луѓе од неговата блиска околина, е одлична и се чувствува добро, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.