TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Слободен печат во Свети Николе: Во градот без коронавирус животот тече нормално, но под маски

Слободен Печат - 08.04.2020

Коронавирусот и покрај неговото агресивно распространување помеѓу населението, се уште не стигнал во неколку македонски градови. Еден од нив е и Свети Николе. Екипа на Слободен печат денеска го посети овој град каде забележавме дека животот, иако ...

Младите извршија дезинфекција на куќите и станбените згради во Свети Николе

Опсервер - 08.04.2020

Штип, 8 април 2020 () – На иницијативата на локалната самоуправа и Кризниот штаб на Општина Свети Николе, а во координација со комуналното претпријатие „Комуналец“ и претседатели на младинските активи на најголемите политички партии се реализираше ...

21: СДММ и УМС заедно го дезинфицираа Свети Николе, ЈСП од утре со нов возен режим, најмногу тројца во еден автомобил, ...

Frontline - 08.04.2020

Преглед на вести во 21 часот ЌЕ се организира превоз со возила на ЈСП и со други возила за лицата што имаат дозволи и одат на работа во време на забрана за движење, пред сè, за вработените во здравствени установи и Клиничкиот центар, кои не можат ...

Пробиштип со нови мерки за граѓаните

ТВ21 - 08.04.2020

Стручно оперативната група на Општина Пробиштип донесе заклучок за издавање на дозволи на економските оператори, кои ќе добиваат електронски нарачки. Градоначалникот на општина Пробиштип, Драган Анастасов информира дека овие фирми треба да пополнат ...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во заедничка акција за дезинфекција на улиците и јавните површини во Свети Николе

Локално - 08.04.2020

Денеска на иницијатива на локалната самоуправа и Сашо Велковски – Градоначалник на Општина Свети Николе се организираше акција за дезинфекција на улиците и јавните површини на територија на Општина Свети Николе со цел да се заштити здравјето на ...

Дејан Владев: Солидарност за работниците во текстилните фабрики

Република - 07.04.2020

Дејан Владев, претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе на социјалните мрежи се огласи за состојбата во текстилните фабрики во Свети Николе. СОЛИДАРНОСТ ЗА РАБОТНИЦИТЕ ВО ТЕКСТИЛНИТЕ ФАБРИКИ Во Свети Николе ова е секојднавие….една голема фабрика ...

Свети Николе доби нов Генерален урбанистички план

Опсервер - 07.04.2020

Штип, 7 април 2020 () – Свети Николе конечно доби нов Генерален урбанистички план(ГУП) информира градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски. Советниците на 49 седница на Советот на Општина Свети Николе го донесоа новиот ГУП, кој има ...

Свети Николе доби нов Генерален урбанистички план

MakPress - 07.04.2020

Свети Николе конечно доби нов Генерален урбанистички план(ГУП) информира градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски. Советниците на 49 седница на Советот на Општина Свети Николе го донесоа новиот ГУП, кој има опфат од 727 хектaри, а во ...

„Солидарност за рабониците во текстилните фабрики“

Курир - 07.04.2020

СОЛИДАРНОСТ ЗА РАБОТНИЦИТЕ ВО ТЕКСТИЛНИТЕ ФАБРИКИ Во Свети Николе ова е секојднавие….една голема фабрика со стотици и стотици вработени претежно работнички ќе работи и во сабота….експресно побарале да им се издададат дозволи за работа за време на ...

Пробиштип со нови мерки за граѓаните

Слободен Печат - 08.04.2020

Стручно оперативната група на Општина Пробиштип донесе заклучок за издавање на дозволи на економските оператори, кои ќе добиваат електронски нарачки. Градоначалникот на општина Пробиштип, Драган Анастасов информира дека овие фирми треба да пополнат ...

Пробиштип со нови мерки за граѓаните

Опсервер - 08.04.2020

Штип, 8 април 2020 () – Стручно оперативната група на Општина Пробиштип донесе заклучок за издавање на дозволи на економските оператори, кои ќе добиваат електронски нарачки. Градоначалникот на општина Пробиштип, Драган Анастасов информира дека овие ...

(ФОТО галерија) Градоначалникот на Св. Николе ги обедини младите од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во борбата против корона вирусот

Frontline - 08.04.2020

На иницијатива од градоначалникот на Св Николе, Сашо Велковски денес младите од УМС и СДММ заеднички реализираа акција за дезинфекција на улиците и јавните површини на територија на Општина Свети Николе.

Младите извршија дезинфекција на куќите и станбените згради во Свети Николе

Вечер - 08.04.2020

На иницијативата на локалната самоуправа и Кризниот штаб на Општина Свети Николе, а во координација со комуналното претпријатие „Комуналец” и претседатели на младинските активи на најголемите политички партии се реализираше акција за дезинфекција на ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ и СДММ во Свети Николе спроведоа акција за дезинфекција на куќите и зградите

MakPress - 09.04.2020

На иницијативата на локалната самоуправа и Кризниот штаб на Општина Свети Николе, а во координација со комуналното претпријатие „Комуналец“ и претседатели на младинските активи на најголемите политички партии се реализираше акција за дезинфекција на ...