TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серафимов е „позитивниот“ во Металург, им посака среќа на соиграчите кај Тулуз

Gol.mk - 18.10.2020

Металург пријави два позитивни случаи на коронавирус, еден ракометар и еден член на стручниот штаб, а од играчите позитивниот е македонскиот репрезентативец Мартин Серафимов. Бекот тоа го откри преку порака, преку која посочи дека се чувствува добро ...

Серафимов потврди дека е „позитивен“ – Им посака среќа на соиграчите (ФОТО)

24 Ракомет - 18.10.2020

Ракометарот од Металург, кој утре нема да тргне на пат за Франција со своите колеги бидејќи е позитивен на Ковид 19 е Мартин Серафимов, кој самиот објави дека ќе остане во Скопје. Како што беше објавено вчера еден ракометар и еден член на стручниот ...

Серафимов: Се чувствувам добро, му посакувам среќа на Металург во Тулуз

Sport 1 - 18.10.2020

Мартин Серафимов е позитивниот ракометар на Ковид-19 во таборот на Металург. Тимот од Автокоманда вчера објави дека има два двајца заразени со вирусот во својот тим пред патувањето во Франција за дуелот со Тулуз во рамки на првото коло во Европската ...

Мартин Серафимов позитивен на Ковид-19 кај Металург, не патува за Тулуз

Екипа - 18.10.2020

Репрезентативецот Мартин Серафимов е позитивниот на коронавирусот Ковид-19 од редовите на РК Металург, и нема да патува со тимот на натпреварот од првото коло во Лигата на Европа против Тулуз.

Комплетни резултати од 5. коло на Првата лига, група “Б“

РК Металург - 18.10.2020

Во организација на МРК Куманово, денеска се одигра комплетното петто коло на Првата лига, група “Б“. Екипата на Металург 2 се сретна со тимот на РК Текстилец, кого убедливо го совлада со разлика од 16 гола. .

Пет од пет за извонредниот Металург 2

РК Металург - 18.10.2020

Петтото коло на Првата лига, група “Б“, кое денеска комплетно се одигра во Куманово, го одбележа нов убедлив триумф на извонредниот тим на Металург 2, кој буквално ги “разнесе“ сите свои досегашни противници во тековната сезона.

ЖРК Вардар газат се пред себе, денеска 52:12 против РК Кузман

Sport M - 18.10.2020

Во рамките на Суперлигата, ЖРК Вардар попладнево повторно славеше, овој пат против РК Кузман со 52:12. Ова е седма победа на ЖРК Вардар во лигата во ред. Навистина интересен натпревар, кој никој не го остава рамнодушен.

ЖРК Вардар испука нова „50-ка“ во седмата радост во Суперлигата

Gol.mk - 18.10.2020

ЖРК Вардар продолжи со високите победи и во доминантен дуел славеше над РК Кузман - Вардар (52-12) во рамки на женската ракометна Суперлига. Вардарки примија само пет гола во првото полувреме (25-5) и доминацијата на теренот беше очекувана.

Момците на Котевски доминираат, повторно убедливи

24 Ракомет - 18.10.2020

Екипата на Металург РА сосема очекувано славеше над Текстилец во мечот од 5. коло од Групата Б во Првата машка лига и тоа со високи 35:19. Уште во текот на првото полувреме работите си дојдоа на свое место.

Двајца заболени од корона во рк Металург пред утрешното патување во тулуз

Алфа - 18.10.2020

Еден ракометар и еден член на стручниот штаб во Металург се носители на коронавирусот и утре нема да патуваат за Фарнција каде екипта од Автокоманда ги започнува натпреваарите во Европската лига.

Водечките чекаат нови бодови

24 Ракомет - 18.10.2020

Екипите на Металург РА и Скопје 2020 кои ги имаат првите две позиции во Групата Б од Првата машка лига денеска се очекува да немаат поголеми проблеми за нови бодови на натпреварите кои се играат во Куманово.

Кастратовиќ: Со силна одбрана до први бодови во Тулуз

Дриблинг - 18.10.2020

Металург идната недела го очекува премиерниот настап во ракометната Лига на Европа, а тренерот Зоран Кастратовиќ смета дека играта во одбрана ќе биде клучна за добар резултат на гостувањето кај француски Тулуз.

Металург долго одолеваше, но вечерва ги пријави првите два случаи на Ковид 19 (Фото)

Дерби - 17.10.2020

Рестартот на македонската ракометна Суперлига е крајно неизвесен, откако од ден во ден расте бројот на заразени ракометари во различни клубови. По последните пријави за позитивни играчи на Ковид 19 во Еурофарм Пелистер 2 и во Пролет, вечерва со свое ...

Комплетни резултати од 4. коло на Првата лига, група “Б“

РК Металург - 17.10.2020

Во организација на РК Македонија Ѓ.П., денеска во Скопје се одигра комплетното четврто коло на Првата лига, група “Б“. Екипата на Металург 2 се сретна токму со организатотот на турнирот и му нанесе катастрофален пораз. .

Металург РА игра одлично има четири од четири

24 Ракомет - 17.10.2020

Ракометарите на Металург РА продолжуваат со добрите игри и со собирање на бодови во Групата Б од Првата машка лига. Со новата победа само продолжија да докажуваат дека сезонава ќе играат во плеј-офот, а денеска го совладаа составот на Македонија ...

Кастратовиќ: Тулуз има квалитетен тим и брза транзиција како најсилно оружје

РК Металург - 17.10.2020

“ Самиот факт дека ќе играме против екипа од францускиот шампионат доволно зборува за квалитетот на нашиот прв противник во Лигата на Европа. Во изминатите дваесетина дена ги анализиравме нивната офанзивна игра и формациската поставеност во ...

За прв пат позитивни на коронавирус и во Металург

РК Металург - 17.10.2020

За жал, коронавирусот не го одмина и Металург. По цела низа тестирања во кои секогаш имавме негативни резултати, денешното тестирање покажа дека болеста влезе и во нашиот клуб. “ РК Металург до денес успеваше да се заштити од Ковид 19 и искрено бев ...

Ковид-19 и во Металург, два позитивни случаи

SportMedia - 17.10.2020

Коронавирусот не го одмина и Металург. По цела низа тестирања и негативни резултати, денешното тестирање покажа дека и во Металург има два позитивни теста. “РК Металург до денес успеваше да се заштити од Ковид 19 и искрено бев среќна поради тоа.

Први позитивни на Ковид-19 и во Металург

Екипа - 17.10.2020

Kоронавирусот не го одмина и Металург. По цела низа тестирања изминатиов период со негативни резултати, денеска за првпат позитивни на Ковид-19 и во редовите на РК Металург. „РК Металург до денеска успеваше да се заштити од Ковид 19 и искрено бев ...

Коронавирусот влезе и во Металург

Слободен Печат - 17.10.2020

За жал, коронавирусот не го одмина и Металург . По цела низа тестирања во кои секогаш резултатите беа негативни, денешното тестирање покажа дека болеста влезе и во тимот од Автокоманда. “РК Металург до денес успеваше да се заштити од Ковид 19 и ...

Коронавирусот не го одмина и РК Металург

Sport M - 17.10.2020

Коронавирус се појави и во тимот на РК Металург. Како што соопшти некогашниот македонски шампион на официјалната интернет страница, денешните тестирања покажале позитивни членови на екипата.

Металург 2 е несопирлив, денеска падна и Македонија Ѓ.П.

РК Металург - 17.10.2020

Во рамките на четвртото коло на Првата лига, група “Б“, кое денеска комплетно се одигра во Скопје во организација на екипата на РК Македонија Ѓ.П., екипата на Металург 2 се сретна со домаќинот на турнирот и ја извојува својата досега најубедлива ...

Ковид 19 и во Металург, еден ракометар и член на стручен штаб во изолација

24 Ракомет - 17.10.2020

Eкипата на Металург се најде во незгодна ситуација пред заминувањето за Франција. После добрите резултати на сите тестирања досега за Ковид 19, пред дуелот со Тулуз работите не одат во тој правец.

Коронавирусот тропна и на вратата на Металург!

Gol.mk - 17.10.2020

Уште еден македонски клуб е „жртва“ на коронавирусот. Незгодниот вирус, кој долго време прави сериозни проблеми во македонскиот ракомет, не го одмина и Металург . По цела низа тестирања во кои секогаш резултатите беа негативни, денешното тестирање ...

Нема крај на проблемите, короната тропна на врата на РК Металург

Дриблинг - 17.10.2020

Нема крај на проблемите со Ковид-19, РК Металург пријави двајца позитивни на коронавирус во своите редови. Металург има двајца позитивни на коронавирус, хаосот со позитивни во ракометниот спорт продолжува.

Кастратовиќ: Тулуз има квалитетен тим, ама можеме да го изненадиме

Дерби - 17.10.2020

Составот на Металург наредната седмица треба да го започне настапот во групната фаза на Лигата на Европа, а првиот предизвик е гостувањето во Франција кај тимот на Тулуз. Тоа е тим кој не ја започна најдобро новата сезоната во првата француска лига ...

Кастратовиќ: Тулуз е квалитетна екипа, ние мора да го дадеме максимумот

Gol.mk - 17.10.2020

Екипата на Металург во вторник ќе започне со натпреварите од Европската лига, а прв предизвик ќе биде француски Тулуз на гости. Предводникот на тимот од Автокоманда, Зоран Кастратовиќ за клупскиот сајт не криеше дека противникот е многу квалитетен.

Дерби уште на стартот, неготинци на тест против непоразените од Скопје 2020

24 Ракомет - 17.10.2020

Во Групата Б од Првата машка лига денеска се очекува интересен двобој меѓу составите на Вардар Неготино и Скопје 2020, а тоа е дуел со кој ќе биде отворено 4. коло. Тука нема фаворит со оглед на тоа што и двата состави сакаат бодови денеска, особено ...

Металург со посебна дозвола во Франција

SportMedia - 17.10.2020

Металург, еден од двата македонски претставници во групната фаза во Лига Европа на 20. овој месец го игра првиот дуел. Тимот од Автокоманда ќе биде гостин на Тулуз. Добро е познато дека Франција е една од земјите од шенген зоната, па патувањата се ...

Кастратовиќ: Тулуз има квалитетен тим и брза транзиција како најсилно оружје

Н.Македонија - 17.10.2020

Самиот факт дека ќе играме против екипа од францускиот шампионат доволно зборува за квалитетот на нашиот прв противник во Лигата на Европа. Во изминатите дваесетина дена ги анализиравме нивната офанзивна игра и формациската поставеност во одбраната ...