TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Суровиот живот на Тина Тарнер: Преживеа мозочен удар и рак, сопругот ја малтретираше, сега доживеа уште една семејна ...

Женски магазин - 10.12.2022

Фото: Profimedia Животот уште еднаш ја фрли на колена кралицата на рокендролот Тина Тарнер. Една од најуспешните женски рок изведувачи на сите времиња им дала пример на многу жени, како во најтешките животни ситуации со силна волја можно е да се ...

Синот на Тина Тарнер пронајден мртов во својот дом

Макфакс - 09.12.2022

Рони Тарнер, син на пеачката Тина Тарнер, е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес. TMZ пишува дека тој имал потешкотии со дишењето и починал „надвор од својот дом“. Полициски извори велат дека вчераутро примиле повик од лице кое кажало дека ...

СИНОТ НА ТИНА ТAРНЕР ПРОНАЈДЕН МРТОВ: Соседите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно

Локално - 09.12.2022

Синот на Тина Тарнер, Рони, е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес. Тој имаше 62 години, а TMZ прв ја пријави веста за неговата смрт во петокот наутро по локално време. Имено, соседите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно.

Синот на Тина Тарнер пронајден мртов во неговиот дом во Лос Анџелес

Вечер Прес - 09.12.2022

Рони Тарнер, син на пеачката Тина Тарнер, е пронајден мртов во неговиот дом во Лос Анџелес. Полициски извори информираа дека вчера утро примиле повик од лице кое кажало дека има потешкотии со дишењето.

УМРЕ РОНИ ТАРНЕР Тина Тарнер вторпат губи син

+инфо - 09.12.2022

Рони Тарнер, син на пејачката Тина Тарнер, е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес. Рони имал тешкотии со дишењето и починал „надвор од својот дом“. Полициски извори велат дека вчера наутро добиле повик од лице кое кажало дека Рони има ...

Почина Рони Тарнер, синот на легендарната пејачка Тина Тарнер

Точка - 09.12.2022

Рони Тарнер, синот на легендарната пејачка Тина Тарнер, починал во својот стан во Лос Анџелес. Имал 62 години. Тажната вест за смртта на Рони ја потврди неговата сопруга Афида, објавувајќи низа фотографии со него на Инстаграм.

Трагедија! Пред четири години ѝ се самоуби едниот син, сега ѝ почина и другото чедо

Мастило - 10.12.2022

Семејна драма, музичката дива неутешна Рони Тарнер, синот на пејачката Тина Тарнер, е пронајден мртов во неговиот дом во Лос Анџелес, јавија американските медиуми. Полициските служби синоќа во утринските часови примиле повик од лице кое кажало дека ...

Синот на Тина Тарнер пронајден мртов

Фокус - 09.12.2022

Синот на Тина Тарнер, Рони, е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес. Тој имаше 62 години, а TMZ прв ја пријави веста за неговата смрт во петокот наутро по локално време. Имено, соседите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно.

Синот на Тина Тарнер пронајден мртов

Либертас - 09.12.2022

Имено, соседите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно. Причината за смртта не е објавена, но се знае дека Рони претходно се борел со ракот. Тина Тарнер се уште не се изјаснила за неговата смрт.

Едниот се самоуби, а вториот е пронајден мртов: Тина Тарнер изгуби уште еден син

Слободен Печат - 09.12.2022

Кралицата на рокенролот, Тина Тарнер , неодамна наполни 83 години. На музиката ѝ даде голем дел од животот, а животот воопшто не ја галел. Колку е поголема славата што ја доживеала, толку се поголеми трагедиите со кои се соочувала, ако воопшто може ...

Синот на Тина Тарнер, пронајден мртов надвор од својот дом во Лос Анџелес

Еспресо - 09.12.2022

Рони Тарнер, син на пејачката Тина Тарнер, е пронајден мртов. Рони имал тешкотии со дишењето и починал „надвор од својот дом“. Полициски извори велат дека вчера наутро добиле повик од лице кое кажало дека Рони има проблеми со дишењето.

УЖАС: Синот на Тина Тарнер пронајден мртов, пејачката втор пат губи свое дете!

Курир - 09.12.2022

Синот на Тина Тарнер, Рони, е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес. Тој имаше 62 години. Соседите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно. Причината за смртта не е објавена, но се знае дека Рони претходно се борел со ракот.

Почина синот на Тина Тарнер

Нетпрес - 09.12.2022

Синот на Тина Тарнер, Рони, е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес. Тој имаше 62 години. Соседите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно. Причината за смртта не е објавена, но се знае дека Рони претходно се борел со ракот.

Синот на Тина Тарнер пронајден мртов, пејачката втор пат губи свое дете!

Пулс24 - 09.12.2022

Причината за смртта не е објавена, но се знае дека Рони претходно се борел со ракот. Тина Тарнер се уште не се изјаснила за неговата смрт. Да потсетиме дека најстариот син на Тина, Крег се самоуби во јули 2018.

Синот на Тина Тарнер пронајден мртов во својот дом

Centar - 09.12.2022

Рони Тарнер, син на пеачката Тина Тарнер, е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес. TMZ пишува дека тој имал потешкотии со дишењето. Полициски извори велат дека вчераутро примиле повик од лице кое кажало дека има потешкотии со дишењето.