TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таравари е против нови избори во Гостивар

Сител - 30.05.2024

А од овие законски измени веројатно ќе зависи и одлуката на Таравари дали ќе стане нов министер за здравство или ќе остане градоначалник на Гостивар. По средбата со австрискиот амбасадор денеска, Таравари вели дека ако е потребно да се организираат ...

Таравари: Ако граѓаните на Гостивар треба да гласаат двапати за неполна година, ќе останам градоначалник

360 степени - 30.05.2024

„Мислам дека не е во ред, а и спротивно е на Уставот некој да се избере со четиригодишен мандат, а некој да се избере со исти гласови со мандат од осум месеци. Сметаме дека тоа е неуставно и треба да се поправи со закон кој ќе овозможи тоа да стане ...

Таравари: Доколку треба да има нови избори за градоначалник, нема да бидам министер

ТВ21 - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Амбасадорот на Австрија во посета на Гостивар: Северна Македонија на некој начин е Европа во мало

Gostivarpress.mk - 30.05.2024

Амбасадорот на Австрија во Македонија, Мартин Памер попладнево беше во прва официјална посета на Гостивар, во чии рамки оствари средба со градоначалникот Арбен Таравари. „Задоволство ми е што го имаме Амбасадорот за прв пат во посета кај нас.

Таравари се‘ уште не донел конечна одлука дали ќе биде министер, eве зошто…

Gostivarpress.mk - 30.05.2024

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари денес во изјава за медиумите рече дека се‘ уште нема донесено конечна одлука дали ќе седне на министерското место во здравство во новата Влада, како што се зборува изминатиот период во јавноста.

Таравари: Ако треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција

Слободен Печат - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

А1 On - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Не би сакал да ги малтретираме граѓаните да гласаат повторно, нема да ја прифатам министерската функција

4NEWS - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Ако треба да има нови избори за градоначалник, нема да бидам министер

Фокус - 30.05.2024

„Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник, нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори“. Ова го изјави денеска гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на ...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

24Инфо - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Ако се оди на предвремени избори за градоначалник, нема да прифатам да бидам министер, изјави Таравари

Нетпрес - 30.05.2024

-Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Либертас - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција

Press24 - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

НЕМА ДА ГИ МАЛТРЕТИРАМЕ ГРАЃАНИТЕ ДА ГЛАСААТ ПО ВТОР ПАТ ЗА НЕПОЛНА ГОДИНА Таравари ќе остане градоначалник ако треба ...

+инфо - 30.05.2024

Единствената причина што ме колеба е таа дека не би сакал граѓаните да ги малтретираме за неполна година двапати да излезат да гласаат, порача Арбен Таравари. Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам ...

Таравари не сака да ги малтретира граѓаните: Ако треба да се оди на избори за градоначалник нема да бидам министер

Локално - 30.05.2024

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари рече дека ако треба да се оди на предвремени избори избори за градоначалник нема да ја прифати министерката функција. Според него тоа е дополнително малтретирање на 35 илјади гостиварчани.

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Zoom - 30.05.2024

– Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го ...

Ако граѓаните треба да гласаат по вторпат за неполна година, останувам градоначалник, порача Таравари

Н.Македонија - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Република - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Бриф - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

ТАРАВАРИ: Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција

Денешен - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

„Останувам градоначалник ако граѓаните треба повторно да одат на избори“, Таравари за новиот владин кабинет

ММС - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

365 - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Нова ТВ - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари тврди дека ќе остане градоначалник, ако треба да се спроведуваат нови избори за кусо време

Р.С.Европа - 30.05.2024

Актуелниот градоначалник на Гостивар Арбен Таравари вели дека сè уште нема донесено дефинитивна одлука за тоа дали ќе остане на оваа функција или ќе земе министерска. Вели дека својата одлука ќе ја објави во понеделник.

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Канал5 - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори. Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја ...

Таравари: Ако граѓаните на Гостивар треба да гласаат двапати за неполна година, ќе останам градоначалник

365 - 30.05.2024

Ако граѓаните треба да гласаат двапати за неполна година, тогаш ќе останам градоначалник и нема да прифатам понудена министерска функција. Ова денеска го изјави гостиварскиот градоначалник и лидер на Алијанса за Албанците, дел од колицијата „Вреди“, ...

Таравари: Нема да бидам министер ако треба да се организираат предвремени избори за градоначалник во Гостивар

MakPress - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Независен - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

CivilMedia - 30.05.2024

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат на избори, изјави гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на прашањето што го спречува ...