TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атлетико со пенали му го расипа јубилејот на Меси (Видео)

Спортманија - 01.07.2020

Барселона и Атлетико одиграа 2:2 во дербито на 33. коло и на меч на кој Меси го постигна 700. гол во кариерата Барселона не успеа да го победи Атлетико Мадрид во дербито на 33. коло, а мечот гарниран со три пенали, заврши нерешено 2:2.

Барса повторно само со бод

Нетпрес - 01.07.2020

Барселона на својот „Камп Ноу“ одигра 2:2 со мадридски Атлетико, и по идентичното реми кај Селта минато коло, се чини го губи чекорот со Реал Мадрид во трката за шампионската титула. Куриозитет на дербито беа три погодка постигнати од белата точка.

Барселона го губи здивот во битката за титулата: Освои само бод во пенал шоуто на „Камп Ноу“ (Видео)

Дерби - 01.07.2020

Барселона дефинитивно го губи здивот во битката за титулата во шпанската Ла Лига, откако и на трет натпревар по рестартот на сезоната освои само бод на тежок натпревар каков што беше овој вечерва со Атлетико Мадрид.

На Барса не и помага ниту Меси, Атлетико му направи голема услуга на градскиот ривал (ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.07.2020

Барселона полека го губи чекорот со Реал Мадрид во трката за шампионската титула во Ла Лига, откако на втор натпревар по ред игра нерешено и тоа со идентичен резултат 2:2. По ремито на гостувањето кај Селта Виго, вечерва на „Камп Ноу“ ремизираше во ...

Три пенали на Камп Ноу, Барса продолжува да испушта водства и бодови (ВИДЕО)

24Фудбал - 01.07.2020

Барселона полека губи здив во трката за титулата со Реал Мадрид, „каталонците“ вечерва одиграа 2-2 против Атлетико Мадрид во меч со три пенали. Избраниците на Кике Сетиен продолжуваат да испуштаат водства и бодови.

ВИДЕО: Саул ја сопре Барса, ремито еднакво на пораз за шампионот

Gol.mk - 30.06.2020

Иако и натаму останува без победа против Барселона во натпревари за бодови, Чоло Симеоне однесе голем бод од „Камп Ноу“ во дербито од 32. коло на Примера . Во борбвен дуел, домаќините двапати водеа, гостите двапати израмнуваа и финалните 2-2 (1-1) ...

„Мечот на пеналите“ заврши 2-2, Барса е чекор назад од титулата (видео)

TopSport - 01.07.2020

Ефикасен и возбудлив меч одиграа Барселона и Атлетико Мадрид вечерва на „Ноу Камп“. Конечниот резултат по 90 минути игра беше 2-2. Се играше 11 минута кога Диего Коста несреќно реагираше во својот шеснаесетник, по една нафрлена топка, па топката ја ...

Aтлетико ја запре Барса во натпревар со три пенали, Реал ќе игра за +4! (ВИДЕО)

Спортски - 01.07.2020

Дербито во Ла Лига вечерва го одиграа Барселона и Атлетико Мадрид. Натпреварот на „Камп Ноу“ заврши без победник 2:2 што секако ги радува навивачите на Реал Мадрид. Со победа во следниот натпревар Реал ќе отиде на +4.

Бадијала јубилејот на Меси, Саул од два пенали до бод за Атлетико, Мадрид слави… (ВИДЕО)

SportMedia - 01.07.2020

Во мега – дербито во Ла Лига, во рамките на 33.коло, Барселона и Атлетико Мадрид, на празниот Камп Ноу одиграа 2:2. Интересен меч, во кој беа покажани дури три пенали. Бод по кој сега во Мадрид ќе се слави, секако дека “кралевите“ ова го чекаа.

Барса пак се „лизна“: Атлетико ја расипа „забавата“ на Меси

Екипа - 30.06.2020

Барселона загуби уште два бода во трката за титулата во Ла Лига откако каталонскиот гигант ремизираше 2-2 на дербито со Атлетико Мадрид. Тренерот Кике Сетиен го остави Антоан Гризман на клупата 90 минути, внесувајќи го во игра дури во судиското ...

ВИДЕО: Без победник во дербито на Камп Ноу – Барса значително се оддалечува во трката со Реал Мадрид

Спортклуб - 01.07.2020

Дербито на Камп Ноу вечерва помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник (2:2), со што каталонската екипа повторно направи чекор назад во битка со Реал за титулата. Иако први поведоа благодарение на автоголот на Диего Коста во 11.

ВИДЕО: Јубилејот на Меси во втор план, Барса само до бод против Атлетико Мадрид

Дриблинг - 30.06.2020

Барселона направи уште еден чекот назад во битката за титулата во Ла Лига откако ремизираше против Атлетико Мадрид на „Камп Ноу“ 2:2 во 33 коло. Со ова „Каталонците“ им дадоа нова шанса на Реал Мадрид да дојдат до плус четири бода ако во четврток го ...

Атлетико Мадрид освои бод кај Барселона и му направи услуга на градскиот ривал (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.07.2020

Барселона запиша втор кикс по ред во шпанската Ла Лига, и тоа овој пат против Атлетико Мадрид (2-2), па така му остави простор на Реал Мадрид дополнително да им избега на врвот. Диего Коста лошо го почна мечот, откако си постигна автогол во 11.

Меси со стил му се придружи на Роналдо во одбраното друштво, со паненка го матираше Облак (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.06.2020

Лео Меси го прослави погодокот број 700 во кариерата, Аргентинецот со паненка го матираше Јан Облак и му се придружи на Кристијано Роналдо во одбраното друштво. Ѕвездата на Барса неколку натпревари бркаше убав јубилеј, вечерва конечно успеа да ја ...

Спектакл во режија на Меси – Со Паненка го прослави 700-тиот гол во кариерата (Видео)

Спортманија - 30.06.2020

Со најпозната верзија на изведување пенали, Аргентинецот погоди во 50-тата минута и прослави неверојатен јубилеј. Лионел Меси го постигна 700-тиот гол во кариерата, а прекрасниот јубилеј го зачини како што доликува, со познатата Паненка, или стил на ...

Јубилеј со стил – Меси со паненка до голот број 700 во кариерата

Екипа - 30.06.2020

Лионел Меси чекаше три натпревари, но вечерва конечно дочека да го прослави фантастичниот јубилеј – стигнувајќи до 700 погодоци во кариерата, низ настапите за Барселона и за аргентинската репрезентација.

Иниеста: Барселона ќе губи, но никогаш нема…..

Дерби - 30.06.2020

Андрес Иниеста беше дел од двата историски тима на Барселона кои ги освоија „триплетите“, а како легендарен шпански фудбалер кој оствари голема трага на „Камп Ноу“, актуелниот фудбалер на Висел Кобе даде еден интересен коментар за фудаблската ...

Иниеста: Барса може да губи мечеви, но мора да има свој идентитет!

TopSport - 30.06.2020

Фудбалерите на Барселона кикснаа на последните две гостувања во Ла лига, така останаа без 4 планирани бода во трката со Реал Мадрид по новата титула. Екс-фудбалерот на каталонскиот клуб, Андрес Иниеста во интервју за „Кориере дело Спорт“ вели дека ...

ВИДЕО: Драма на Камп Ноу – Барса водеше, досуден пенал за Атлетико кој Коста го промаши

Спортклуб - 30.06.2020

Неверојатни 10 минути од натпреварот Барселона – Атлетико Мадрид, каде по првите 20 минути резултатот е 1:1. Прво во 11. минута Диего Коста си постигнува автогол, за водство на Барселона, за пет минути подоцна, да биде досуден пенал за гостите, а ...

Несреќен автогол на Диего Коста против Барселона (ВИДЕО)

Спортски - 30.06.2020

Вечерва дербито во шпанското првенство го играат Барселона и Атлетико Мадрид. Барселона до предност стигна во 11 минута благодарение на несреќниот автогол на Диего Коста кој не се снајде пред својот гол.

СПЕЦИЈАЛНИОТ СИНГЛ ви нуди многу опции: Меси да го даде првиот гол, коефициентот е 3.75, а за Ракитиќ коефициентот е ...

Спортманија - 30.06.2020

Неверојатна е понудата за дербито Барселона - Атлетико Мадрид, домаќините први ќе изведат корнер, а Јорганџиите први треба да добијат жолт картон. Во изминативе години ривалството меѓу Барселона и Атетико Мадрид дојде на едно многу високо ниво.

Зошто Реал Мадрид ќе ја победи Барселона во трката за титулата во Ла Лига

СуперСпорт - 30.06.2020

Барселона беше на чекор до нивната нова титула во Ла Лига, но направи неколку кикса, па сега на шест меча до крајот Реал Мадрид е во пол-поиција за трофејот. Барселона изгледа многу неубедливо во последните натпревари, додека „кралевите“ триумфираа ...

Барселона – Атлетико: Денот „Д“ за Катлонците, Атлетико во добра форма

Спортски - 30.06.2020

Барселона разочара со ремито против Селта минатото коло, со што Реал Мадрид побегна на два бода во трката за титулата. Атлетико пак продолжува со одличните игри и победи и веќе е сигурен во пласманот во Лигата на Шампиони.

Традицијата од дуелите на Барса и Атлетико нуди подарок за обложувачите

Спортманија - 30.06.2020

Исходот во дербито на денот може да го претпоставите врз основа на статистиката. Барселона и Атлетико Мадрид вечерва на празниот „Камп ноу“ може да го одредат патот на Каталонците, кикс на домашните ќе значи можеби и клучен чекор назад во трката со ...

Симеоне: Ретко ја гледам Барселона, не знам како му оди таму на Гриeзман!

Спортманија - 30.06.2020

Чоло со провокација до фудбалерот кој лани го напушти Атлетико за да им се приклучи на Kаталонците кај кои не блеска. Дербито помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид ќе го одбележи денешниот ден во фудбалскиот свет, а „војната со зборови“ почна вчера на ...

Чави сака да ја води Барселона

Република - 29.06.2020

Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Чави, кој е тренер на катарскиот Ал-Сад, изјави дека е подготвен да го предводи каталонскиот тим. Претходно беше објавено дека тој добил понуда по отказот на Ернесто Валверде, но тој не сакаше да го ...

Од Мадрид објаснуваат зошто Реал ќе ја победи Барса во трката за титулата

Спортски - 30.06.2020

Барселона беше на чекор до нивната нова титула во Ла Лига, но направи неколку кикса, па сега на шест меча до крајот Реал Мадрид е во пол-поиција за трофејот. Барселона изгледа многу неубедливо во последните натпревари, додека „кралевите“ триумфираа ...

Иниеста: Барса може да губи мечеви, но мора да има свој идентитет!

Макфакс - 30.06.2020

Фудбалерите на Барселона кикснаа на последните две гостувања во Ла лига, така останаа без 4 планирани бода во трката со Реал Мадрид по новата титула. Екс-фудбалерот на каталонскиот клуб, Андрес Иниеста во интервју за „Кориере дело Спорт“ вели дека ...

Три пенали на Камп Ноу, Барса пак испушти бодови, титулата од Ла Лига се подалеку (ВИДЕО)

МКД - 01.07.2020

Барселона полека губи здив во трката за титулата со Реал Мадрид, „каталонците" вечерва одиграа 2-2 против Атлетико Мадрид во меч со три пенали. Избраниците на Кике Сетиен продолжуваат да испуштаат водства и бодови.

„Мечот на пеналите“ заврши 2-2, Барса е чекор назад од титулата (видео)

Макфакс - 01.07.2020

Ефикасен и возбудлив меч одиграа Барселона и Атлетико Мадрид вечерва на „Ноу Камп“. Конечниот резултат по 90 минути игра беше 2-2. Се играше 11 минута кога Диего Коста несреќно реагираше во својот шеснаесетник, по една нафрлена топка, па топката ја ...

Чави: Подготвен сум да ја водам Барселона

MakPress - 29.06.2020

Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Чави, кој е тренер на катарскиот Ал-Сад, изјави дека е подготвен да го предводи каталонскиот тим. Претходно беше објавено дека тој добил понуда по отказот на Ернесто Валверде, но тој не сакаше да го ...

Барса одигра нерешно, шанса за Реал за борба за титулата

Република - 27.06.2020

Барселона испушти победа попладнево на гостувањето кај Селта во Виго, откако прими гол во финишот од мечот кој заврши 2:2. По овој „кикс“ Барселона е прва на табелата, но на нејзиното конто наместо планираните три, е додаден само еден бод.

Реал се жали дека Барса има повеќе време за одмор

Република - 23.06.2020

Реал Мадрид изрази незадоволство од календарот за следните кола од фудбалскиот шампионат на Шпанија, пренесува „АС“. Клубот смета дека распоредот на натпревари во 33. и 34. коло е неправеден.