TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колку пари од владините Ковид програми останаа непотрошени?

Р.С.Европа - 13.01.2021

За економските мерки од ковид-19 програмата се потрошени речиси 279 милиони евра од буџетот на државата до крајот на 2020. Една третина од најавената една милијарда евра помош се всушност поволни и евтини кредити.

Колку се ефикасни мерките за помош на стопанството?

Н.Македонија

ССМ со предлози за петтиот пакет мерки, субвенции за плата директно на сметките на работниците

Сител - 12.01.2021

Владата да обезбеди финансиска помош и поддршка за компаниите кои нема да можат да ги обавуваат деловните потфати заради вирусот или ќе ги обавуваат со значително намален обем, првенствено и исклучиво за обезбедување средства за плата на ...

ССМ со предлози за петтиот пакет мерки, субвенции за плата директно на сметките на работниците

24Инфо

ССМ со предлози за петтиот пакет мерки, субвенции за плата директно на сметките на работниците

Канал5

ССМ бара помошта да се исплаќа директно на сметките на работниците

Република

ССМ: Субвенциите за плати да им се исплаќаат директно на работниците за да нема злоупотреби

360 степени

ССМ со предлози за петтиот пакет мерки, субвенции за плата директно на сметките на работниците

Либертас

ССМ предлага субвенции за плата директно на сметките на работниците

ММС

Скопје инфо Независен +инфо Frontline Нова ТВ Вечер Прес А1 On Скопје24