TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МРТ го доби највисокото одликување од МПЦ-ОА, орденот „Свети Климент“

МРТ - 25.12.2014

Архиепископот г.г. Стефан и додели орден „Свети Климент“ на Македонската радио телевизија. Со националниот сервис сите семејства ја имаат татковината и светот дома, нагласи на свеченото доделување поглаварот на МПЦ-Охридска Архиепископија...

ФОТО: МПЦ ѝ додели орден Свети Климент Охридски на МРТ

Курир - 25.12.2014

На свеченоста која се одржа денеска во просториите на Македонската архиепископија во Скопје, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, во присуство на Епископот хераклејски г.

Орден Свети Климент Охридски за МРТ од МПЦ/Фото

Lider - 25.12.2014

На свеченоста која се одржа денеска во просториите на Македонската архиепископија во Скопје, неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, во присуство на Епископот хераклејски г.

Фото: Орден Свети Климент Охридски за МРТ од МПЦ

Денешен - 25.12.2014

На свеченоста која се одржа денеска во просториите на Македонската архиепископија во Скопје, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, во присуство на Епископот хераклејски г.