TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ново засилување во Лондон: Челси најде замена за Силва

СуперСпорт - 08.12.2023

Бразилскиот фудбалер Тиаго Силва има уште шест месеци од договорот со Челси и најверојатно нема да му биде продолжен. Англиските медуми пишуваат дека Челси бара замена за Силва, а се очекува премиерлигашот да се засили од Германија.

Челзи ја пронајде замената за Тијаго Силва

Спортски - 08.12.2023

Бразилскиот фудбалер Тијаго Силва има уште шест месеци од договорот со Челси и најверојатно нема да му биде продолжен. Англиските медуми пишуваат дека Челси бара замена за Силва, а се очекува премиерлигашот да се засили од Германија.