TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија ги негира тврдењата на Киев за намерен напад врз цивилни цели

Макфакс - 08.07.2024

Руското Министерство за одбрана денеска ги отфрли наводите на Киев за намерен напад на руските сили врз цивилни цели, нагласувајќи дека групниот напад врз воени цели во Украина е одговор на обидот на Киев да ги оштети руските енергетски и економски ...

Бројот на жртвите од рускиот напад на Киев се искачи на 15, повредени 37 лица, меѓу кои и едно дете

Макфакс

(Видео) Првите фотографии и снимки од детската болница по нападот врз Киев: 7 загинати, неколкумина повредени

Макфакс

(Видео) Кличко за еден од најжестоките напади на Киев од почетокот на војната: „Тоа е детска болница, пациентите се евакуираат“

Макфакс

ВИДЕО | Руски напад врз Киев

Слободен Печат

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) 📽📷 КИЕВ ВО ЧАД ПО СИЛЕН РУСКИ НАПАД Најмалку 20 лица се убиени, погодена е и детска болница

+инфо

(Видео) Кличко за еден од најжестоките напади на Киев од почетокот на војната: „Тоа е детска болница, пациентите се евакуираат“

Опсервер

Опсервер Фокус Скопје1 Опсервер Опсервер

Русија погоди детска болница во Киев

Глас на Америка - 08.07.2024

Руски проектил денес погоди детска болница во Киев, главниот град на Украина, дел од низата воздушни напади врз области низ целата земја, во кои загинаа најмалку 20 луѓе. Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека спасувачите пребаруваат ...

Русија ја погоди со ракети најголемата детска болница во Украина (Видео)

Независен

Зеленски во посета на Полска

Р.С.Европа

Најмалку 23 мртви во руски ракетен напад врз Украина, погодена и детската болница во Киев

Сакам да кажам

Загинаа 20 лица во страшен руски напад на Украина, уништена најголемата детска болница во Киев (ВИДЕО)

ТВ21

Русија испали проектили врз детска болница во Киев, нападнати повеќе градови низ земјата

Мета

Најмалку петмина загинати во Киев

Бизнис Вести

Курир Нетпрес 365 Локално Независен Канал5 Република Либертас

Во масовниот руски ракетен напад врз Украина загинаа најмалку 20 лица, од кои 10 во родниот град на Зеленски

Бизнис Вести - 08.07.2024

Најмалку 10 лица загинаа, а 31 се повредени во руските напади врз Кривиј Рих во Украина, со што вкупниот баланс на убиени во масовниот ракетен напад во целата земја се искачи на 20 луѓе. „Десет лица се убиени, 31 се веќе хоспитализирани – од кои 10 ...

Во масовниот руски ракетен напад врз Украина загинаа најмалку 20 лица, од кои 10 во родниот град на Зеленски

Курир

Во масовниот руски ракетен напад врз Украина загинаа најмалку 20 лица, од кои 10 во родниот град на Зеленски

365

ВИДЕО | Десетици мртви во рускиот напад над Киев, во кој беше погодена и детска болница

Слободен Печат

(Видео) Зеленски по бруталните руски напади:„Светот да не молчи за тоа што го прави Русија“

Фокус

Во масовниот руски ракетен напад врз Украина загинаа најмалку 20 лица, од кои 10 во родниот град на Зеленски1

Либертас

Видео: Во масовниот руски ракетен напад врз Украина загинаа најмалку 20 лица

Канал5

Нетпрес А1 On

Зеленски се огласи по бруталните напади врз Украина: „Светот не треба да молчи за она што го прават Русите“

Макфакс - 08.07.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски се огласи на каналот „Телеграм“ по еден од најжестоките напади врз Киев од почетокот на војната во Украина. „Светот не треба да молчи за руските напади во Украина, во кои загинаа најмалку 20 луѓе“, рече ...

Зеленски се огласи по бруталните напади врз Украина: „Светот не треба да молчи за тоа што го прават Русите“

Опсервер

20 луѓе загинаа, а 50-ина се ранети во руски ракетни напади во Украина

Макфакс - 08.07.2024

Во денешните руски ракетни напади врз цели во Украина загинаа 20 лица, а 500ина се ранети, соопшти украинското МВР. Седум лица загинаа во масовниот ракетен напад утринава врз Киев, соопштија локалните власти, а пренесе „Ројтерс“.

20 луѓе загинаа, а околу 50 се ранети во руски ракетни напади низ Украина

Опсервер

20 луѓе загинаа, а околу 50 се ранети во руски ракетни напади низ Украина

Точка

Амбасадорите на Франција и на САД во Украина го осудија масовниот руски ракетен напад

Бизнис Вести - 08.07.2024

Францускиот амбасадор во Украина, Гаел Вејсиер, изјави дека Русија треба да сноси одговорност за ракетниот напад од утринава врз Украина, а особено за нападот врз детската болница Охматдит, јави Укринформ, повикувајќи се на објава на дипломатот на ...

Амбасадорите на Франција и на САД во Украина го осудија масовниот руски ракетен напад

Канал5

Амбасадорите на Франција и на САД во Украина го осудија масовниот руски ракетен напад

Zoom