TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби со струјата и парното

Р.С.Европа - 30.09.2022

Собранието денеска изгласа продолжување на рокот на кризните состојби поради недостиг на електрична енергија на територијата на цела држава, како и поради недостиг на топлинска енергија во Скопје.

Продолжува кризната состојба заради недостиг на електрична и топлинска енергија

МКД

Продолжена кризната состојба во земјава поради недостиг на електрична и топлинска енергија

Скопје инфо

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби

Press24

Изгласана одлуката за продолжување на кризната состојба за струја и парно

MakPress

По цела недела расправии и натегање, Собранието изгласа продолжување на кризната состојба

Слободен Печат

Продолжена кризната состојба заради недостиг на струја и топлинска енергија

Фокус

Денешен Кајгана Локално +инфо CivilMedia Нетпрес Либертас еМагазин

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

Сител - 30.09.2022

Собранието на денешното продолжение на 86-тата седница, изгласа продолжување на рокот на кризните состојби заради недостиг на електрична енергија на територијата на цела држава, како и заради недостиг на топлинска енергија во Скопје.

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

ТВ21

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

4NEWS

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

Курир

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

24Инфо

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

Бриф

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

Независен

Република Бизнис Вести Н.Македонија Локално Опсервер Алсат-М Канал5 Lider

Заврши општата расправа за продолжување на кризната состојба во енергетиката

Канал5 - 30.09.2022

Во Собранието заврши општата расправа по Предлог-одлуката за продолжување на кризната состојба во енергетиката на ниво на државата до 30 април. Во тек е расправата по втората точка, за продолжување на кризната состојба на ниво на Град Скопје во ...

Заврши општата расправа за продолжување на кризната состојба во енергетиката

Сител

Заврши општата расправа за продолжување на кризната состојба во енергетиката

ТВ21

Заврши општата расправа за продолжување на кризната состојба во енергетиката

Бриф

Заврши општата расправа за продолжување на кризната состојба во енергетиката

Press24

Заврши општата расправа за продолжување на кризната состојба во енергетиката

4NEWS

Заврши општата расправа за продолжување на кризната состојба во енергетиката

Опсервер