TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Финале во фудбалскиот Куп на БиХ: Велкоски го подигна шестиот трофеј за Сараево

Нова ТВ - 15.05.2019

Фудбалерите на Сараево се победници во Купот на БиХ по триумфот во финалниот двомеч над Широки Брег со вкупни 3:1. „Бордо“ тимот од главниот град го обезбеди шестиот трофеј во натпреварувањето, колку што има и градскиот ривал Железничар, ...

Крсте Велкоски со Сараево го освои Купот на БиХ против Седлоски и Широки Бријег

Екипа - 15.05.2019

Македонскиот фудбалски интернационалец Крсте Велкоски го крена пехарот во Купот на БиХ, откако во финалето неговиот тим Сараево го совлада Широки Бријег, чиј тренер е Гоце Седлоски. Сараево беше поуспешен во двомечот.

Велкоски се расплака по крајот на мечот против Широки бријег! (ФОТО)

Sport 1 - 15.05.2019

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски денеска го освои трофејот во Купот во Босна и Херцеговина, откако Сараево загуби со 0-1 во реваншот од Широки бријег, но претходно славеше со убедливи 3-0.

Седлоски го доби реваншот, но Велкоски го крена Куп-пехарот во БиХ

Gol.mk - 15.05.2019

Екипата на Сараево се радува на Куп-трофејот во Босна и Херцеговина, по двомечот кој го играше со Широки Бријег , тим предводен од македонскиот стратег Гоце Седлоски. Сараево го доби првиот натпревар со убедливи 3-0, додека во вториот кој се играше ...

Сараево загуби од Широки бријег, но Велкоски го освои трофејот во Купот

Sport 1 - 15.05.2019

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски го освои трофејот во Купот на Босна и Херцеговина, откако Сараево денеска загуби со 0-1 против Широки бријег, но благодарение на победата од првиот меч тие триумфираа со вкупни 3-1.

Крсте Велкоски вторпат со трофејот од Купот на БиХ

SportMedia - 15.05.2019

Сараево го освои Купот на Босна и Херцеговина откако победи во двомечот со Широки Бријег со вкупни 3:1. „Бордо“ тимот победи на првиот меч на домашен терен со 3:0, а денеска на „Пецара“ изгуби со 1:0 и со тоа го освои трофејот.

Велкоски и Сараево го освоија купот на БиХ, Седлоски и Широки со пирова победа (видео)

TopSport - 15.05.2019

Сараево загуби со 1:0 од Широки Бријег во вториот меч од финалето на купот на Босна и Херцеговина, но капитенот Крсте Велкоски го крена трофејот откако во првиот меч победија со 3:0. „Бордо“ тимот преживеа опсада на голот на „Пецара“, откако ...

Во македонскиот дуел: Велкоски преку Седлоски го освои Купот на Босна и Херцеговина

Спортклуб - 15.05.2019

Екипата на Сараево е новиот освојувач на Купот на Босна и Херцеговина откако во реванш мечот загубија само со 1-0 од Широки Бријег. За потсетување првиот меч игран на „Кошево“ заврши со убедлива победа на домаќинит од 3-0.

НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА ЗА СЕДЛОСКИ: Потребнo е чудо Велкоски да не го освои Купот на БИХ

SportMedia - 15.05.2019

Вечерва Крсте Велкоски од Сараево ќе ја брани предноста од 3:0 стекната на првиот меч против тренерот Гоце Седлоски кој е на клупата на Широки Бријег во финалето на Купот на БИХ. Тоа значи дека Гоце Седлоски има невозможна мисија да ги стигне тие ...

ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ВО ЛЕ: Седлоски со Широки би можел да се сретне против „својот“ Вардар!!!

SportMedia - 15.05.2019

Гоце Седлоски навистина има супер резултати како тренер со тимот на Широки Бријег. И дефинитивно го однесе во Европа, во јули ќе игра во првото квалификациско коло во ЛЕ. Со оглед на тоа дека има мал коефициент, Широки со Седло ќе биде во групата на ...

(Видео) Велкоски и Сараево го освоија купот на БиХ, Седлоски и Широки со Пирова победа

Макфакс - 15.05.2019

Сараево загуби со 1:0 од Широки Бријег во вториот меч од финалето на купот на Босна и Херцеговина, но капитенот Крсте Велкоски го крена трофејот кога во првиот меч победија со 3:0. Бордо-тимот преживеа опсада на голот на „Пецара“ кога домашниот тим, ...