TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата ги објави платите: Заев, Спасовски и Шахпаска со најголеми, Филипче меѓу помалку платените

Фактор - 22.01.2021

Владата ги објави платите на премиерот, вицепремиерите и министрите во новиот мандат. Премиерот Зоран Заев, кој минатиот мандат имаше помала плата од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, сега има најголема.

СДСМ: За три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

Слободен Печат - 21.01.2021

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, па така и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите, потенцираат од СДСМ .

„Месецот не можеме да го поминеме“: Пензионерите очајни, власта се фали за тие 3 евра плус на сметка!

Република - 21.01.2021

Граѓаните од ден на ден живеат сè полошо и тоа е благодарение на владата на СДСМ предводена од Зоран Заев. За ова се пожалија и пензионерите, но очигледно дека ниту власта ниту министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска немаат слух ...

За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари, ВМРО-ДПМНЕ со години земаше од пензионерите и постојано ...

24Инфо - 21.01.2021

Реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ „ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откако на пензионерите им одземаа по 2800 денари намалувајќи им ги пензиите, сега лажат дека ги зголемиле ...

24Инфо - 21.01.2021

Откако на пензионерите им одземаа по 2800 денари намалувајќи им ги пензиите, сега лажат дека ги зголемиле за 130 денари На лагите на СДСМ дефинитивно им нема крај. Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, повторно со ноторни лаги и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откако на пензионерите им одземаа по 2800 денари намалувајќи им ги пензиите, сега лажат дека ги зголемиле ...

Курир - 21.01.2021

Откако на пензионерите им одземаа по 2800 денари намалувајќи им ги пензиите, сега лажат дека ги зголемиле за 130 денари, ова денеска преку соопштение го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -На лагите на СДСМ дефинитивно им нема крај.

ВМРО-ДПМНЕ: Пензиите ги намалија за 2800 денари, па сега лажат дека ги зголемиле за 130 денари

Сител - 21.01.2021

„На лагите на СДСМ дефинитивно им нема крај. Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, повторно со ноторни лаги и манипулации кон највозрасната категорија на граѓани. Таа всушност најави зголемување на минималната пензија за 134 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Им одземаа по 2800 денари на пензионерите намалувајќи им ги пензиите, сега лажат дека ги зголемиле за 130 ...

Нетпрес - 21.01.2021

Откако на пензионерите им одземаа по 2800 денари намалувајќи им ги пензиите, сега лажат дека ги зголемиле за 130 денари, ова денеска преку соопштение го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -На лагите на СДСМ дефинитивно им нема крај.

ВМРО-ДПМНЕ: Зголемувањето на пензиите требаше да биде 2.800, а не 130 денари

Фактор - 21.01.2021

ВМРО-ДПМНЕ смета дека зголемувањето на пензиите што го најави министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска од 130 денари е нереално и дека до сега, според пресметките на најголемата опозициска партија, требало да биде 2.800 денари.

ВМРО-ДПМНЕ: Откако им одземаа по 2.800 ден. од пензиите, сега лажат дека ги зголемиле за 130ден

Канал5 - 21.01.2021

Откако на пензионерите им одземаа по 2.800 денари намалувајќи им ги пензиите, сега лажат дека ги зголемиле за 130 денари На лагите на СДСМ дефинитивно им нема крај. Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, повторно со ноторни лаги ...

СДСМ: За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

Канал5 - 21.01.2021

За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари, ВМРО-ДПМНЕ со години земаше од пензионерите и постојано е против поголеми пензии. ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откако на пензионерите им одземаа по 2800 денари намалувајќи им ги пензиите, сега лажат дека ги зголемиле ...

MakPress - 21.01.2021

На лагите на СДСМ дефинитивно им нема крај. Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, повторно со ноторни лаги и манипулации кон највозрасната категорија на граѓани. Таа всушност најави зголемување на минималната пензија за 134 ...

СДСМ: За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

iPortal - 21.01.2021

ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите, посочуваат од СДСМ.

СДСМ: За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

Бизнис Вести - 21.01.2021

ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите.

ВМРО-ДПМНЕ: Зголемувањето на пензиите кое го најавуваат не е реалност, износот на пензиите континуирано опаѓа, а не ...

PressingTV - 21.01.2021

Откако на пензионерите им одземаа по 2800 денари намалувајќи им ги пензиите, сега лажат дека ги зголемиле за 130 денари, ова денеска преку соопштение го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. На лагите на СДСМ дефинитивно им нема крај.

СДСМ: За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

Бриф - 21.01.2021

ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите.

СДСМ: За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

Опсервер - 21.01.2021

Скопје, 21 јануари 2021 ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите.

СДСМ: За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

Frontline - 21.01.2021

ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите, се јавија со соопштение од ...

СДСМ: За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

MakPress - 21.01.2021

ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите.

СДСМ: Пензиите се зголемени за над 1.800 денари за 3 години

Локално - 21.01.2021

„ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите.

СДСМ: За само три години ги зголемивме пензиите за над 1.800 денари

Акцент - 21.01.2021

ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите.

СДСМ: Пензиите се зголемени за над 1.800 денари за 3 години

Скопје инфо - 21.01.2021

„ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат кај граѓаните, така е и сега кога над 320.000 пензионери добиваат повисоки пензии преку законското усогласување на пензиите.