TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три во едно – партиски кадар на ВМРО-ДПМНЕ, медиумски сопственик и насилник

CivilMedia - 24.01.2020

Основниот Кривичен суд – Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, член на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Крива Паланка, сопственик на интернет медиуми, близок со врвот на партијата, меѓу кои ...

Скопјанец претепал 14-годишно девојче поради скршено огледало

Канал5 - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – Насилство, соопштија од обвинителството. Осомничениот 64-годишник грубо навредувал, малтретирал и извршил физичко ...

Нов 30-дневен притвор за заканувачот Емил Јакимовски

Телма - 24.01.2020

Нови 30 дена притвор доби Емил Јакимовски против кого денеска беше поднесено обвинение за две дела загрозување на сигурноста. Во првиот случај, станува збор за закани за убиство кои биле испратени на неговата поранешна сопруга и нејзиниот татко, ...

Поднесено обвинение против Емил Јакимовски за загрозување на сигурноста – се товари за семејно насилство и закани

360 степени - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против Емил Јакимовски за продолжено кривично дело загрозување на сигурноста од член 144 став 2 (при вршење семејно насилство) и за едно кривично дело ...

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Frontline - 24.01.2020

Јакимовски се товари за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко. Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани ...

Гусарот со две обвиненија

Фактор - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против поранешниот новинар и вработен во Централен регистар, Емил Јакимовски, за загрозување на сигурноста при вршење семејно насилство, како и за уште едно дело - загрозување на сигурноста по ...

Обвинение за Емил Јакимовски за заканите кон новинарката Јордановска и за семејно насилство

А1 On - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани упатени кон новинарката Мери Јордановска и за семејно насилство врз поранешната ...

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Телма - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Скопското обвинителство поднесе обвинение за Емил Јакимовски

Press24 - 24.01.2020

Скопското обвинителство поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистрар, за семејно насилство и за заканите упатени кон новинарката Мери Јордановска. Според информациите од обвинителството, вештачењето покажало ...

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Локално - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за тепањето на сопругата и заканите кон Јордановска

24Инфо - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против поранешниот новинар Емил Јакимовски за продолжено кривично дело Загрозување на сигурноста од член 144 став 2 (при вршење семејно насилство) и за ...

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани кон новинарката Мери Јордановска

Макфакс - 24.01.2020

Скопското Обвинителство поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, за семејно насилство и закани упатени кон новинарката Мери Јордановска. Според информациите од Обвинителството, вештачењето покажало дека ...

ОЈО: Поднесено обвинение за загрозување на сигурноста

Алсат-М - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за продолжено кривично дело Загрозување на сигурноста од член 144 став 2 (при вршење семејно насилство) и за едно кривично дело ...

ОЈО бара нов притвор за Емил Јакимовски од Скопје

Слободен Печат - 24.01.2020

Насилникот е обвинет за кривично дело загрозување на сигурноста и за едно кривично дело загрозување на сигурноста. Основното јавно обвинителство од Скопје до Основниот кривичен суд поднесе обвинителен предлог против едно лице за продолжено кривично ...

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Бриф - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

еМагазин - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

ТВ21 - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Поднесено обвинение против Емил Јакимовски за Заканите кон новинарката Јордановска и за семејно насилство

Сакам да кажам - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централен регистар, за две кривични дела Загрозување на сигурноста, соопшти Јавното обвинителство.

Поднесено обвинение против Емил Јакимовски

Н.Македонија - 24.01.2020

Скопското обвинителство поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистрар, за семејно насилство и за заканите упатени кон новинарката Мери Јордановска. Според информациите од обвинителството, вештачењето покажало ...

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Вечер Прес - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Јакимовски бил непресметлив кога и се заканувал на поранешната сопруга и на новинарката Јордановска

МКД - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе обвинение против Емил Јакимовски кое се однесува на заканите кон неговата поранешна сопруга, но и кон новинарката Мери Јордановска.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

CivilMedia - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и за заканите кон новинарката Мери Јордановска

Точка - 24.01.2020

Скопското обвинителство поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистрар, за семејно насилство и за заканите упатени кон новинарката Мери Јордановска. Според информациите од обвинителството, вештачењето покажало ...

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Нетпрес - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Обвинителство бара продолжување на притворот за Емил Јакимовски и поднесе обвинителен предлог

Мета - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство – Скопје до Кривичниот суд достави предлог за продолжување на претходно определената мерка притвор за Емил Јакимовски, кој им упати навреди и закани на новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Опсервер - 24.01.2020

– Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

MakPress - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Република - 24.01.2020

Обвинителството поднесе обвинителен предлог против Емил Јакимовски, кој беше вработен во Централниот регистар, а беше пријавен од новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска поради закани.

Заканувачот Емил Јакимовски доби уште еден месец притвор за заканите и семејното насилство

А1 On - 24.01.2020

Кривичниот суд му го продолжи притворот на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани упатени кон новинарката Мери Јордановска и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Еден месец притвор за заканувачот Емил Јакимовски

Макфакс - 24.01.2020

Кривичниот суд му го продолжи притворот на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, за закани упатени кон новинарката Мери Јордановска и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Сител - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Еден месец притвор за заканувачот Емил Јакимовски

Точка - 24.01.2020

Кривичниот суд му го продолжи притворот на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, за закани упатени кон новинарката Мери Јордановска и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Кривичен го продолжи притворот на Емил Јакимовски

Н.Македонија - 24.01.2020

Кривичниот суд му го продолжи притворот на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, за закани упатени кон новинарката Мери Јордановска и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Триеседневен притвор за Емил Јакимовски

Локално - 24.01.2020

Кривичниот суд му го продолжи притворот на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, за закани упатени кон новинарката Мери Јордановска и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Скопјанец осомничен дека извршил насилство врз 14-годишно девојче заради скршено огледало

Скопје1 - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – Насилство од член 386 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Хорор во Аеродром: Со стакло од скршено огледало сакал да ја заколе малолетната кираџика

24Инфо - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – Насилство од член 386 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

4NEWS - 24.01.2020

Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство врз поранешната сопруга и нејзиниот татко.

Притвор за скопјанец кој претепал 14-годишно девојче поради скршено огледало

А1 On - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје, по пријава од Единицата за насилен криминал во МВР, поведе постапка против 64 годишен скопјанец кој грубо навредувал, малтретирал и извршил физичко насилство врз дете на возраст од 14 години.

Детали за драмата во Скопје: Тепал дете со стап и тупаници зошто му го скршило огледалото

Press24 - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – Насилство од член 386 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Заради скршено огледало 14-годишно девојче претрпела насилство

Локално - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – насилство. Оваа се вели во соопштението на јавното Обвинителство Скопје, од каде додаваат дека осомничениот 64-годишник ...

Заради скршено огледало ја тепал и навредувал: Детали за нападот врз малолетната потстанарка

Република - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – Насилство од член 386 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Скопјанец со стап тепал малолетна потстанарка зошто скршила огледало и ја исекол со скршените парчиња

Макфакс - 24.01.2020

Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало. Како што информираат од обвинителството, осомничениот 64-годишник грубо навредувал, малтретирал и извршил ...

Заради скршено огледало 14-годишно девојче претрпела насилство

Курир - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – насилство. Оваа се вели во соопштението на јавното Обвинителство Скопје, од каде додаваат дека осомничениот 64-годишник ...

Заради скршено огледало 14-годишно девојче претрпела насилство

Опсервер - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – насилство. Оваа се вели во соопштението на јавното Обвинителство Скопје, од каде додаваат дека осомничениот 64-годишник ...

Скопјанец тепал малолетна потстанарка поради скршено огледало и ја сечел со скршените парчиња

Н.Македонија - 24.01.2020

Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало. Како што информираат од обвинителството, осомничениот 64-годишник грубо навредувал, малтретирал и извршил ...

За скршено огледало 14-годишно девојче претрпелo насилство

Нетпрес - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – насилство. Оваа се вели во соопштението на јавното Обвинителство Скопје, од каде додаваат дека осомничениот 64-годишник ...

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат - 24.01.2020

Во еден момент зел парче од скршеното огледало и започнал да ја сече од задната страна на вратот Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало.

64-годишник претепал 14 годишно девојче заради скршено огледало

МКД - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – насилство. Оваа се вели во соопштението на јавното Обвинителство Скопје, од каде додаваат дека осомничениот 64-годишник ...

Заради скршено огледало 14-годишно девојче претрпелo насилство

Вечер Прес - 24.01.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – насилство. Оваа се вели во соопштението на јавното Обвинителство Скопје, од каде додаваат дека осомничениот 64-годишник ...

Три во едно – партиски кадар на ВМРО-ДПМНЕ, медиумски сопственик и насилник

Frontline - 24.01.2020

Основниот Кривичен суд – Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, член на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Крива Паланка, сопственик на интернет медиуми, близок со врвот на партијата, меѓу кои ...