TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две лица уапсени во Битола: Полицијата дознала на што ги присилуваат децата

Курир - 12.07.2019

На 11 јули во 10:30 часот на улица „Широк сокак” во Битола полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(37) од Велес и В.Д.(32) од Прилеп поради тоа што биле добиени оперативни сознанија дека присилуваат малолетни лица да вршат продажба на разни ...

Две лица уапсени во Битола: Присилувале малолетници да продаваат разни предмети

Фокус - 12.07.2019

Полициски службеници од Битола вчера уапсиле две лица, поради тоа што присилувале малолетници да продаваат разни предмети во центарот на Битола. „На 11 јули во 10.30 часот на улица „Широк сокак” во Битола полициски службеници ги лишиле од слобода ...

Две лица уапсени во Битола, откако полицијата дознала на што ги присилуваат децата

Press24 - 12.07.2019

Вчера во 10 часот и 30 минути на улица „Широк сокак” во Битола полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(37) од Велес и В.Д.(32) од Прилеп поради тоа што биле добиени оперативни сознанија дека присилуваат малолетни лица да вршат продажба на ...

Приведен велешанец кој присилувал малолетни лица да продаваат по улица

Скопје1 - 12.07.2019

На 11 јули во 10.30 часот на улица „Широк сокак” во Битола полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(37) од Велес и В.Д.(32) од Прилеп поради тоа што биле добиени оперативни сознанија дека присилуваат малолетни лица да вршат продажба на разни ...

Во Битола приведени две лица од Велес за присилување на малолетници

МКД - 12.07.2019

Вчера во Битола биле приведени И.Р. (37) од Велес и В.Д. (32) од Прилеп поради тоа што присилувале малолетни лица да вршат продажба на разни предмети во центарот на Битола. По целосно документирање и расчистување на случајот, против нив ќе бидат ...

Приведени велешанец и прилепчанец за присилување на малолетници

+инфо - 12.07.2019

Во Битола вчера биле приведени И.Р. (37) од Велес и В.Д. (32) од Прилеп поради тоа што присилувале малолетни лица да вршат продажба на разни предмети во центарот на Битола. По целосно документирање и расчистување на случајот, против нив ќе бидат ...

Две лица уапсени во Битола заради присилување малолетници да продаваат предмети

Денешен - 12.07.2019

Вчера во 10 часот и 30 минути на улица „Широк сокак” во Битола полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(37) од Велес и В.Д.(32) од Прилеп поради тоа што биле добиени оперативни сознанија дека присилуваат малолетни лица да вршат продажба на ...

Уапсени И.Р.(37) од Велес и В.Д.(32) од Прилеп

Опсервер - 13.07.2019

На 11 јули во 10.30 часот на улица „Широк сокак” во Битола полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(37) од Велес и В.Д.(32) од Прилеп поради тоа што биле добиени оперативни сознанија дека присилуваат малолетни лица да вршат продажба на разни ...