TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Она што денес се случува во Европа утре може да се случи во Источна Азија, рече Столтенберг

Глас на Америка - 31.01.2023

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ги истакна пошироките потенцијални ефекти од руската инвазија на Украина при посетата на Јапонија денес, велејќи дека „она што се случува денес во Европа може да се случи утре во Источна Азија“.

Јапонија и НАТО се заземаат за „цврст став“ кон Кина и Русија

Нетпрес

НАТО го зајакнува партнерството со Јапонија

4NEWS

Столтенберг: Војната во Украина нè засега сите

Frontline

Столтенберг: За одбрана на демократијата потребни се посилни партнерства

Курир - 31.01.2023

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска повика на поцврсти врски со Јапонија, бидејќи руската војна против Украина ги зголемува глобалните опасности и покажува дека на демократиите им се потребни посилни партнерства.

Столтенберг: За одбрана на демократијата потребни се посилни партнерства

24Инфо

Столтенберг: За одбрана на демократијата потребни се посилни партнерства

Опсервер

Столтенберг: За одбрана на демократијата потребни се посилни партнерства

А1 On

НИ ТРЕБААТ ПОСИЛНИ ПАРТНЕРСТВА Столтенберг повика на поцврсти врски со Јапонија

+инфо

Столтенберг: За одбрана на демократијата потребни се посилни партнерства

Либертас

СТОЛТЕНБЕРГ ВО ЈАПОНИЈА: Ако Путин победи ќе биде трагедија за Украинците и многу опасна порака до авторитарните лидери

Денешен

Канал5 Во Центар MakPress

Столтенберг: НАТО продолжува да го зајакнува партнерството со Јапонија

Локално - 31.01.2023

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денес за време на неговата посета на Јапонија изјави дека Алијансата ќе продолжи да го зајакнува партнерството со Јапонија во услови на војна во Украина.

Столтенберг: НАТО продолжува да го зајакнува партнерството со Јапонија

Кумановски м.

НАТО ќе продолжи да го зајакнува партнерството со Јапонија

Скопје1

Столтенберг: НАТО продолжува да го јакне партнерството со Јапонија

МКД

Столтенберг: Путин подготвува ново оружје, сака да ја контролира цела Украина

Локално - 30.01.2023

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг тврди дека рускиот претседател Владимир Путин има намера да воспостави контрола над цела Украина, рече тој за време на говорот во Институтот за напредни студии Чои Џонг-Хјун во Сеул.