TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски повика на протест в недела во Кавадарци: Нема ни ЕУ ниту НАТО

Нова ТВ - 12.07.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христија Мицкоски преку видео обраќање повика на протести в недела во Каварадци, против владината политика. -Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО.

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО, имаме неспособна влада!

24 Вести - 12.07.2018

„Кога доаѓаа на власт беа најгласни дека додека немало правда, немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии. И не им беше тешко да уриваат, да уништуваат. Да деградираат цел еден систем.

Мицкоски: Ни датум за преговори со ЕУ, ни безусловна покана за НАТО

Р.С.Европа - 12.07.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски денеска, преку соопштение, ја обвини Владата на Зоран заев дека продолжува со „лажни ветувања и со политика која ја уништува Македонија“. „За власта зборот, не е збор, ниту делата реалност.

Мицкоски повика на протест во Кавадарци

Макфакс - 12.07.2018

Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, повикувам на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоскии во видео обраќање.

Мицкоски: Нема безусловна покана од НАТО, имаме неспособна влада ВИДЕО

+инфо - 12.07.2018

Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во неговото видео обраќање повикувајќи на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот.

Мицкоски: Во недела продолжуваме со протести против неспособната власт

Press24 - 12.07.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео обраќање на социјалните мрежи најави дека неговата партија во недела од 13 часот ги продолжува своите протести. Овој пат, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протестен марш во ...

Мицкоски повика на протест: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Либертас - 12.07.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео обраќање повика на протести в недела во Каварадци, против владината политика. -Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО.

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, ...

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето видео обраќање истакна дека дошле на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. -Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги ...

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО (ВИДЕО)

Стандард - 12.07.2018

„За власта зборот, не е збор, ниту делата реалност. Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО. А нема затоа што имаме неспособна влада. Мора да престанат поразите, а одговорот за тоа е секој еден од вас“, вели денеска ...

ВМРО-ДПМНЕ го почнува работното лето од Кавадарци

Независен - 10.07.2018

По двомесечна подготовка, ВМРО-ДПМНЕ започнува со активностите околу „Работното лето“. Вкупно 1.500 работни тимови од по четири лица заминуваат во секој дел од Македонија за да им објаснуваат на граѓаните дека политиката на владата на Зоран Заев е ...

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Сител - 12.07.2018

Драги сограѓани, Дојдоа на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е неспособна, протест во недела во Кавадарци

Алсат-М - 12.07.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски, ја обвини Владата на Зоран Заев за лажни ветувања и за политика што ја уништува Македонија. „За власта зборот, не е збор, ниту делата реалност.

(ВИДЕО) Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

А1 On - 12.07.2018

„Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии. И не им беше тешко да уриваат, да уништуваат. Да деградираат цел еден систем.

Македонија доби покана од НАТО, Мицкоски повика на протест в недела

Фактор - 12.07.2018

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ги повика незадоволните граѓани од политиката на актуелната власт да излезат на протест, по Битола и Струмица, овој пат во Кавадарци в недела во 13 часот.

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Канал5 - 12.07.2018

Дојдоа на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии.

Мицкоски повика на протест во Кавадарци

Локално - 12.07.2018

Дојдоа на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии.

Мицкоски повика на протест в недела во Кавадарци

МКД - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео обраќање денеска повика на протестен марш во Кавадарци, в недела, обвинувајќи ја власта дека деградира цел еден систем. „Дојдоа на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати.