TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турска телевизија казнета поради емитување спот од PINK

MTM - 14.09.2018

Турскиот радио и телевизиски врховен совет РТУК го казни телевизискиот канал АС ТВ за емитување видео спот на Пинк поради "еротски танц од хомосексуална природа". РТУК соопшти дека телевизискиот канал го емитувал спотот за песната „Secret“ во време ...

Турција: Овој спот е штетен за децата

Кајгана - 14.09.2018

Телевизија во Турција е казнета бидејќи емитувала спот на пејачката Пинк во кој има танц од „хомосексуална“ природа. Турскиот радио и телевизиски врховен совет RTUK ја казни телевизијата AS TV поради емитување видео спот на пејачката Пинк во кој има ...

Спотот на Пинк штетно влијаел на децата: Турска телевизија доби казна поради негово емитување!

Хитпортал - 14.09.2018

Врховниот совет за радио и телевизија на Турција, ја казни телевизијата АС ТВ поради емитување на спот на популарната пејачка Пинк. Според советот, телевизијата го емитувала спотот за песната “Secrets” во периодот кога децата гледаат телевизија.