TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кремирано телото на Лук Пери , пепелта расфрлана низ неговата фарма

Канал5 - 15.03.2019

Телото на актерот Лук пери , познат по улогата на Долан во серијата ,,Беверли Хилс 90210”, денеска е кремирано , а пепелта била расфрлана по неговата фарма во Тенеси , каде често престојувал последните 20 години.

Лук Пери кремиран – пепелот расфрлан на неговото омилено место

Екран - 16.03.2019

Телото на глумецот Лук Пери е кремирано, а пепелот расфрлан на месото кое го обожувал – на неговата фарма во Тенеси. Извори блиски на семејството на неодамна починатата ѕвезда изјавиле дека неговиот пепел е расфрлан во градот Ванлер, во Тенеси, каде ...

Кремирано телото на Лук Пери

+инфо - 15.03.2019

Телото на актерот Лук Пери, познат по улогата на Долан во серијата ,,Беверли Хилс 90210”, денеска е кремирано, а пепелта била расфрлана по неговата фарма во Тенеси, каде често престојувал последните 20 години.

Лук Пери „се разлета“ низ неговата фарма во Тенеси

Таратур - 16.03.2019

Телото на прерано починатиот актер Лук Пери, кој стекна светска слава со улогата на Дилан во тинејџерската серија „Беверли Хилс“, но имаше и други познати ТВ и играни улоги, беше кремирано, а пепелта била расфрлана по неговата фарма во Тенеси.