TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Корпичката на Шилегов ги налути скопјани

Репортер - 14.06.2018

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, со корпичка овошје, во болница го посети пожарникарот кој се повреди додека беше на должност, кога неодамна се запали зграда во Дебар маало. Пожарникарот за среќа немаше сериозни повреди, но беше примен во ...

Видео: Осум месеци од мандатот на Петре Шилегов

Press24 - 13.06.2018

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов говореше за проектите во Скопје откако му започна мандатот, во дневникот на ...

Шилегов на визита кај повредениот пожарникар

Фактор - 14.06.2018

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, со корпичка овошје го посети во болница пожарникарот кој се повреди додека беше на должност, кога неодамна се запали зграда во Дебар маало. Пожарникарот за среќа немаше сериозни повреди, но беше примен во ...

Шилегов оптимист дека водата во Вардар ќе стане сина

Алсат-М - 12.06.2018

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, пред инвеститори од Италија ги претстави проектите кои во периодот што следи се во неговата програма. Проекти од инфраструктирата , подобрување на животната средина, набавка на нови еколошки автобуси.