TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Синот моли за помош, може да биде доцна – Марина Туцаковиќ сместена во болница и приклучена на кислород

ММС - 14.09.2021

Милан Лача Радуловиќ се обрати за помош на социјалните мрежи откако здравствената состојба на неговата мајка се влоши. Авторката на некои од најпознатите музички хитови на овие простори, 67-годишната Марина Туцаковиќ, веќе некое време има сериозни ...

Марина Туцаковиќ во тешка состојба: Потресни зборови од синот

Мастило - 14.09.2021

Дамата која ги напиша стиховите на најголемите музички хитови во регионот е во тешка состојба Марина Туцаковиќ е итно хоспитализирана поради коронавирус, јавуваат српските медиуми. Оваа информација преку социјалните мрежи ја потврди и нејзиниот син ...

Синот на Марина Туцаковиќ со загрижувачка порака: Мајка ми се задушува

Канал5 - 14.09.2021

Една од најпознатите авторки на бројни регионални хитови, Марина Туцаковиќ, се бори со ракот, а нејзиниот син Милан Лаца Радуловиќ на Твитер побара помош. "Помош! Мајка ми има сериозно задушување.

Марина Туцаковиќ е во тешка здравствена состојба

Локално - 14.09.2021

Една од најпознатите српски композиторки, Марина Туцаковиќ, денеска беше итно хоспитализирана поради коронавирус. Нејзиниот син ги сподели тие информации преку социјалната мрежа Твитер. Синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лача Радуловиќ, се обрати за ...

Синот на Марина Туцаковиќ: Запалете свеќа за мама

Република - 14.09.2021

Синот на текстописецот Марина Туцаковиќ ја вознемири јавноста со објавата во која бара сите да запалат свеќа за нејината мајка.Многумина помислија дека таа починала, но состојбата ја смири сопругот Фута кој рече дека на Марина само и се слошило.

Синот на Марина Туцаковиќ со загрижувачка порака: Мајка ми се задушува

Курир - 14.09.2021

Една од најпознатите авторки на бројни регионални хитови, Марина Туцаковиќ, се бори со ракот, а нејзиниот син Милан Лаца Радуловиќ на Твитер побара помош. “Помош! Мајка ми има сериозно задушување.

Синот на Марина Туцаковиќ со една реченица ја остави јавноста во шок: „Запалете свеќа за мајка ми, тоа е сè што имам да ...

Курир - 14.09.2021

Милан Радуловиќ Лаќа, синот на Марина Туцаковиќ, излезе пред зградата во која живеат, и штом виде неколку новинари присутни, се врати во станот. Меѓутоа, на прашањето за изјава, тој кратко одговори: Патем, веднаш потоа, од станот на Марина излезе ...

Синот на Марина Туцаковиќ со една реченица ја остави јавноста во шок: „Запалете свеќа за мајка ми, тоа е сè што имам да ...

Пулс24 - 14.09.2021

Милан Радуловиќ Лаќа, синот на Марина Туцаковиќ, излезе пред зградата во која живеат, и штом виде неколку новинари присутни, се врати во станот. Меѓутоа, на прашањето за изјава, тој кратко одговори: – Запалете свеќа за мама, тоа е единствената ...

Загрижувачка порака на синот на Марина Туцаковиќ – никој не и помага на неговата мајка, може да биде доцна… (ФОТО)

Курир - 14.09.2021

На Твитер се појави апел за помош од синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лаче Радуловиќ. Имено тој утрово во 10:31 часот објави загрижувачка порака која ги шокираше сите. -Помош!!! Мајка ми има тешко гушење.

Се огласи и помошничката на Марина Туцаковиќ: „Не е добро, прима инфузија“

Вистина.мк - 14.09.2021

Марина Туцаковиќ која со години се бори со опасната болест, не се чувствува добро, а нејзиниот син преку Твитер побара помош истакнувајќи дека неговата мајка не може да дише. Брзата помош на приватна болница пристигнале пред домот на Марина и брзо ...

Марина Туцаковиќ во критична состојба: Има напади на гушење и не може да зборува… (ФОТО)

Вистина.мк - 14.09.2021

Марина Туцаковиќ, која со години се бори против злокобната и опака болест, се чувствува многу лошо, има гушење, а сето тоа во јавноста го објави нејзиниот син Милан Лаќа Радуловиќ. Сега се огласи и неговиот татко, Фута Радуловиќ.