TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан подобар од Интер, Кротоне го освои првиот бод против Јуве

Нетпрес - 17.10.2020

Фудбалерите на Милан го задржаа стопроцентниот ефект во новатра сезона во Серија А, и по четвртото коло, благодарејќи на победата од 2:1 над градскиот ривал Интер,. Милан, кој на овој меч беше гостин, поведе со 2:0 со головите на Златан Ибрахимовиќ ...

Мората даде два, на Јуве му броеја еден гол во ремито со Кротоне (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Околу четири минути се чекаше одлуката на ВАР за офсајд позиција на Мората при вториот гол, па Бјанконерите толку можеа со 10 играчи Јувентус мора да се задоволи со реми од 1-1 на гостувањето кај Кротоне, со оглед на тоа дека Анреа Пирло не ...

Очајниот Јувентус не успеа да го совлада Кротоне, ВАР ја „грабна“ победата на Старата дама

Sport M - 17.10.2020

Јувентус одигра 1:1 на гостувањето кај Кротоне. Избраниците на Андреа Пирло одиграа лош натпревар и на крајот можат да бидат задоволни од освоениот бод. Повратникот во Серија А одлично ја започна играта.

Киеза заработи црвен картон, „фенерџијата“ Кротоне го освои првиот бод против шампионот (Видео)

Дерби - 17.10.2020

По добиениот службен меч против Наполи, Јувентус без својата најголема ѕвезда во тимот отпатува во Кротоне, каде тимот предводен од Андреа Пирло доживеа огромно разочарување. Без Кристијано Роналдо во стартната постава, Јувентус не успеа да го ...

Јувентус не може да победи без Роналдо и Дибала (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Екипата на Кротоне го освои првиот бод во Серија А и тоа против шампионот. Актуелниот шампион во Серија А не е толку силен кога на теренот ги нема најголемите ѕвезди, Кристијано Роналдо и Пауло Дибала.

ВИДЕО: Киеза поцрвене на дебито, ВАР го сопре Јувентус во Кротоне

Gol.mk - 17.10.2020

Актуелниот италијански првак Јувентус ги разочара навивачите, затоа што одигра реми (1-1) со повратникот во Серија А, Кротоне, во рамки на 4. коло од Серија А и заостанува четири бода од лидерот Милан кој е перфектен со 4/4.

(ВИДЕО) Јуве е „нула“ без Роналдо, не може да го победи ни Кротоне

Спортклуб - 17.10.2020

По четири одиграни кола, Јувентус има четири бода негатива во однос на Милан што е огромно изненадување ако се земат предвид сите околности. Но, најголемото изненадување е вечерашниот резултат на актуелниот италијански шампион на гостувањето кај ...

Кикс на Јувентус во Калабрија

TopSport - 17.10.2020

Повратникот во Серија А Кротоне, првиот бод во новата сезона го освои против актуелниот шампион Јувентус. Меѓусебниот дуел одигран вечерва во Калабрија заврши 1:1. Кротоне одлично го започнаа натпреварот во 12 минута постигнаа гол од пенал.

Јувентус и на второто гостување сезонава освои само бод (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

Актуелниот италијански шампион Јувентус и на второто овосезонско гостување во Серија А дојде само до реми. На гостувањето кај Кротоне, момците на Пирло одиграа 1:1, иако имаа реални шанси да ги освојат сите три бода.

Среќата му го сврте грбот на Јуве, стативата и ВАР им откинаа два бода (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Јувентус одигра само 1-1 на гостувањето кај Кротоне, шампионот на Италија и со играч помалку беше на добар пат да победи, но ВАР им поништи гол за милиметарски офсајд. „Старата дама“ испушти два бода на гостувањето кај Кротоне, избраниците на Андреа ...

ВИДЕО: Јувентус без Роналдо не може да го победи ни Кротоне

Дриблинг - 17.10.2020

Јувентус на гости кај Кротоне одигра само 1-1, без Роналдо во составот тимот на Андреа Пирло не ја оправда фаворитската улога. „Старата дама“ беше стопирана од Кротоне, домашните поведоа со голот на Сими од пенал по 12 минути игра.

ВАР му поништи гол на Мората, Кротоне го запре Јувентус (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Јувентус на гостувањето кај Кротоне (1-1) не успеа да освои три бода и да ја запише втората победа по ред во Серија А. Домаќинот прв постигна гол во 12. минута од белата точка, по што Алваро Мората во 21. минута израмни на 1-1.

Буфон засега не се прослави во јубилејниот 650-ти настап во Калчото

Спортманија - 17.10.2020

„Дедо Џиџи“ не одговори на предизвикот да обрани пенал против Кротоне Џанлуиџи Буфон е во стартните 11 на Андреа Пирло во вечерашното гостување на Јувентус кај Кротоне. Ветеранот меѓу диреците го одблежи јубилејниот 650-ти настап во Серија А, воедно ...

Гатузо: Лут сум што не ни дозволија да патуваме во Торино, подобро е да изгубиме 3-0 на терен отколку на зелена маса

24Фудбал - 17.10.2020

Џенаро Гатузо вели дека е лут поради забраната да не патуваат во Торино, вели дека Наполи можел да се надигрува со Јувентус а ако веќе изгубат, подобро тоа да биде на терен отколку на зелена маса.

Гатузо: Направивме се што можеме за да играме против Јувентус

Дерби - 17.10.2020

Џенаро Гатузо може да биде горд на денешната победа на Наполи против Аталанта, а триумфот доаѓа по одлуката со која на неговиот тим му беше одземен и бод поради неодигрувањето на натпреварот со Јувентус.

Наполи ја распарчи Аталанта за едно полувреме за триумф во дербито во Калчото (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Италијански Наполи, без Елиф Елмас, кој и понатаму е во изолација после позитивниот тест на коронавирус, ја распарчи денеска Аталанта за едно полувреме, па стигна до голем триумф од 4-1 во четвртото коло од новата калчолигашка сезона.

ВИДЕО: Наполи одигра страшно полувреме и ѝ нанесе висок пораз на Аталанта

Gol.mk - 17.10.2020

Фудбалерите на Наполи за едно полувреме го решија дербито со Аталанта (4-1), за прв пораз на тимот од Бергамо оваа сезона во Серија А . Избраниците на Џенаро Гатузо покажаа моќ во првиот дел кога дадоа четири голови, додека Аталанта изгледеша ...

Наполи ја растури Аталанта (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Фудбалерите на Наполи ја декласираа Аталанта победувајќи ја со 4:1 во четвртото коло во Серија А. Тимот од Неапол целата работа ја заврши уште во првото полувреме кога ги постигна сите четири гола.

Наполи за 20 минути ја наполни мрежата на Аталанта (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Наполи славеше убедлива победа над Аталанта со 4-1, ново големо засилување Осимен го постигна својот деби погодок за Наполитанците. Тимот на Гатузо кој беше казнет откако не отпатува на гостувањето кај Јувентус, со прекрасна партија против Аталанта ...

Наполи за едно полувреме ја прегази Аталанта

TopSport - 17.10.2020

Фудбалерите на Наполи ја прегазија Аталанта со 4:1 во четвртото коло во Серија А. Наполи без Елиф Елмас за едно полувреме го реши прашањето околу конечниот победник. Ирвинг Лозано во интервал од четити минути ја најави катастрофата на Аталанта.

ВИДЕО: Наполи со пеколно полувреме до победа против Аталанта

Спортклуб - 17.10.2020

Наполи денеска оствари уверлива победа против еден од најефективните напади во првенството, тимот на Аталанта, која ја совладаа со 4:1. Хирвин Лозано одигра симултанка, во 23 и 30 минута постигна два гола за водство од 2:0.

Наполи ја нокаутираше амбициозната Аталанта (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Наполи го „расипа“ дербито со Аталанта откако уште по првото полувреме водеше со високи 4:0 и не дозволи неизвесност во пресметката меѓу две екипи кои се борат за највисок пласман. Домаќините доминираа уште од почеток, а исходот го најави Лозано кој ...

Наполи со најубедлив триумф над Аталанта во последните 27 години

SportMedia - 17.10.2020

Голеада на „Сан Паоло“ помеѓу Наполи и Аталанта во рамките на 4.коло на Серија А. Се очекуваше голови на овој натпревари со оглед на стилот на игра на двата ривали, а Наполи ја победи екипата од Бергамо со 4:1 и воедно им го нанесе првиот пораз во ...

Каква порака испрати денес напаѓачот на Наполи?

Спортски - 17.10.2020

Денес Наполи одигра одличен натпревар и за едно полувреме ја заврши работата против Аталанта. Наполи во првите 45 минути против Аталанта постигна четири гола и стигна, а Аталанта во вториот дел успеа да постигне само еден почесен гол.

ВИДЕО: Наполи без Елиф Елмас ја „прегази“ Аталанта

Sport M - 17.10.2020

Екипата на Аталанта, која одигра фантастични три кола претходно, доста ефикасно, на гостувањето во Неапол доживеа тежок пораз. Наполи, без Елиф Елмас во составот кој е во изолација, славеше со 4:1.

Јубилејна 1000. победа за Наполи во Серија А

Опсервер - 17.10.2020

Неапол, 17 октомври 2020 () – Екипата на Наполи, попладнево ја совлада Аталанта со 4:1 на домашен терен во рамките на 4. коло од италијанскиот шампионат. За клубот од Неапол ова беше јубилејна 1000-та победа во Серија А во нивната историја.

Буфон вечерва ќе го одигра 650. меч во Серија А

Дерби - 17.10.2020

Вечерва Јувентус му гостува на Кротоне (20:45 часот), а според информациите на италијанските медиуми на голот на „бјанконерите“ ќе застане ветеранот Џанлуиџи Буфон. Првиот голман Војчех Шчесни треба да добие одмор по репрезентативните настапи, а тоа ...

Буфон пред ново историско достигнување

Опсервер - 17.10.2020

Лондон, 17 октомври 2020 () – Легендата на италијанскиот фудбал и Јувентус Џанлуиџи Буфон е на прагот на ново историско достигнување. Доколку голманот започне денес против Кротоне, тој ќе ја започне својата 24-та сезона во професионалниот фудбал и ...

Пирло на големи маки, без половина тим пред гостувањето кај Кротоне

Дерби - 17.10.2020

Екипата на Јувентус е голем фаворит во вечерашниот натпревар во кој гостува на Кротоне во натпревар од 4. коло од Серија А. Сепак, според составот кој го избра Андреа Пирло за оваа средба, јасно е дека Јувентус и покрај коефициентите од букмејкерите ...

Пирло се соочува со проблеми пред вечерашниот натпревар со Кротоне

Спортски - 17.10.2020

Фудбалерите на Јувентус вечерва играат на гости против Кротоне во 4. коло од Серија А. Репрезентативната пауза заврши, а за Јувентус не помина баш најдобро. Имено, во Торино со коронавирус се заразени Кристиано Роналдо и Вестон Мекени кои сигурно ќе ...

ФОТО: Јуве без петтмина на вечерашното гостување, но и без најдобриот

Sport M - 17.10.2020

Андреа Пирло, тренер на Јувентус има проблеми со состанувањето на екипата за вечерашното гостување кај Кротоне. Иако не се очекува ништо друго освен победа, сепак шампионот може да има проблеми, бидејќи нема да игра Кристијано Роналдо, кој е ...

Буфон пред ново историско достигнување

Sport M - 17.10.2020

Лондон, 17 октомври 2020 (МИА) – Легендата на италијанскиот фудбал и Јувентус Џанлуиџи Буфон е на прагот на ново историско достигнување. Доколку голманот започне денес против Кротоне, тој ќе ја започне својата 24-та сезона во професионалниот фудбал ...

Буфон пред ново историско достигнување

Либертас - 17.10.2020

Легендата на италијанскиот фудбал и Јувентус Џанлуиџи Буфон е на прагот на ново историско достигнување. Доколку голманот започне денес против Кротоне, тој ќе ја започне својата 24-та сезона во професионалниот фудбал и ќе го одигра својот 650-ти ...

Буфон пред ново историско достигнување

MakPress - 17.10.2020

Легендата на италијанскиот фудбал и Јувентус Џанлуиџи Буфон е на прагот на ново историско достигнување. Доколку голманот започне денес против Кротоне, тој ќе ја започне својата 24-та сезона во професионалниот фудбал и ќе го одигра својот 650-ти ...

Буфон пред ново историско достигнување

Курир - 17.10.2020

Легендата на италијанскиот фудбал и Јувентус Џанлуиџи Буфон е на прагот на ново историско достигнување. Доколку голманот започне денес против Кротоне, тој ќе ја започне својата 24-та сезона во професионалниот фудбал и ќе го одигра својот 650-ти ...

Јубилејна 1000. победа за Наполи во Серија А

Sport M - 17.10.2020

Неапол, 17 октомври 2020 (МИА) – Екипата на Наполи, попладнево ја совлада Аталанта со 4:1 на домашен терен во рамките на 4. коло од италијанскиот шампионат. За клубот од Неапол ова беше јубилејна 1000-та победа во Серија А во нивната историја.

Моќен меч на Наполи против Аталанта, дадоа четири гола за 20 минути (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Наполи славеше убедлива победа над Аталанта со 4-1, ново големо засилување Осимен го постигна својот деби погодок за Наполитанците. Тимот на Гатузо кој беше казнет откако не отпатува на гостувањето кај Јувентус, со прекрасна партија против Аталанта ...

Јубилејна 1000. победа за Наполи во Серија А

А1 On - 17.10.2020

Екипата на Наполи, попладнево ја совлада Аталанта со 4:1 на домашен терен во рамките на 4. коло од италијанскиот шампионат. За клубот од Неапол ова беше јубилејна 1000-та победа во Серија А во нивната историја.

Буфон пред ново историско достигнување

А1 On - 17.10.2020

Легендата на италијанскиот фудбал и Јувентус Џанлуиџи Буфон е на прагот на ново историско достигнување. Доколку голманот започне денес против Кротоне, тој ќе ја започне својата 24-та сезона во професионалниот фудбал и ќе го одигра својот 650-ти ...

Гатузо: Сакавме да патуваме во Торино, можевме да го победиме Јувентус

МКД - 17.10.2020

Џенаро Гатузо вели дека е лут поради забраната да не патуваат во Торино, вели дека Наполи можел да се надигрува со Јувентус а ако веќе изгубат, подобро тоа да биде на терен отколку на зелена маса.

Јубилејна 1000. победа за Наполи во Серија А

MakPress - 17.10.2020

Екипата на Наполи, попладнево ја совлада Аталанта со 4:1 на домашен терен во рамките на 4. коло од италијанскиот шампионат. За клубот од Неапол ова беше јубилејна 1000-та победа во Серија А во нивната историја.

Среќата му го сврте грбот на Јуве, стативата и ВАР им откинаа два бода (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Јувентус одигра само 1-1 на гостувањето кај Кротоне, шампионот на Италија и со играч помалку беше на добар пат да победи, но ВАР им поништи гол за милиметарски офсајд. „Старата дама“ испушти два бода на гостувањето кај Кротоне, избраниците на Андреа ...

Кикс на Јувентус во Калабрија

Макфакс - 17.10.2020

Повратникот во Серија А Кротоне, првиот бод во новата сезона го освои против актуелниот шампион Јувентус. Меѓусебниот дуел одигран вечерва во Калабрија заврши 1:1. Кротоне одлично го започнаа натпреварот во 12 минута постигнаа гол од пенал.

Кикс на Јувентус во Калабрија

Опсервер - 18.10.2020

Повратникот во Серија А Кротоне, првиот бод во новата сезона го освои против актуелниот шампион Јувентус. Меѓусебниот дуел одигран вечерва во Калабрија заврши 1:1. Кротоне одлично го започнаа натпреварот во 12 минута постигнаа гол од пенал.