TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американскиот министер за одбрана го откажа патувањето во Брисел поради нова потреба за негова хоспитализација

Р.С.Европа - 12.02.2024

Министерот за одбрана на САД, Лојд Остин го откажа патувањето во Брисел каде што требаше да учествува на состаноци со други министри за одбрана на НАТО, изјави официјален претставник во понеделникот, откако шефот на Пентагон беше примен во ...

Остин примен во болница, го откажа патувањето во Брисел на состанокот на министрите за одбрана на НАТО

24Инфо

Американскиот секретар за одбрана Остин хоспитализиран

Глас на Америка

“МОЗОКОТ“ НА ПЕНТАГОН ПОВТОРНО ЗАВРШИ ВО БОЛНИЦА – Објавено итно соопштение: Лојд Остин хоспитализиран поради нов здравствен проблем

Во Центар

Шефот на Пентагон повторно хоспитализиран

Фактор

Американскиот министер за одбрана Остин повторно пренесен во болница

Deutsche Welle

Американскиот министер за одбрана повторно е хоспитализиран

4NEWS

Локално Пулс24 Макфакс Опсервер Точка

Хоспитализираниот шеф на одбраната на САД ќе продолжи со должностите од утре

Бизнис Вести - 12.02.2024

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин беше лекуван под општа анестезија поради проблеми со мочниот меур додека се бори со рак на простата, изјавија неговите лекари денеска, додавајќи дека тој е подготвен наскоро да продолжи со работните ...

Хоспитализираниот шеф на одбраната на САД ќе продолжи со должностите од утре

Локално

Хоспитализираниот шеф на одбраната на САД ќе продолжи со должностите од утре

Курир

Лојд Остин утре се враќа на работните обврски, американскиот секретар за одбрана се бори со рак на простата

Слободен Печат

Американскиот министер за одбрана Остин повторно во болница, ги предаде своите задолженија на заменичката Хикс

Сакам да кажам - 12.02.2024

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин ѝ ги предаде своите задолженија на својата заменичка откако повторно беше примен во болница. Пентагон соопшти дека 70-годишниот Остин се наоѓа на одделот за интензивна нега во воениот медицински центар ...

Американскиот министер за одбрана примен на интензивна нега

Макфакс

Американскиот министер за одбрана бил итно пренесен во болница

Вечер Прес

Шефот на Пентагон повторно е хоспитализиран поради сериозни здравствени проблеми

Република

Американскиот министер за одбрана повторно е пренесен во болница

Нетпрес

Американскиот министер за одбрана примен на интензивна нега

Опсервер

Американскиот министер за одбрана е на интензивна нега

А1 On

Фокус Бизнис Вести Бриф Курир Независен MTM Нетпрес +инфо

ПРВИОТ ЧОВЕК НА ПЕНТАГОН ПАК ВО БОЛНИЦА: Работите сега се комплицираат, ОВА Е МОЖНО СЦЕНАРИО

Во Центар - 12.02.2024

Сега се работи за проблеми со мочниот меур. Американскиот министер за одбрана Лојд Остин во неделата попладне беше пренесен во болница поради проблеми со мочниот меур , но ќе продолжи да ги извршува своите должности како министер за одбрана, се вели ...

Министерот за одбрана на САД Остин повторно хоспитализиран, ги пренел должностите на својот заменик

Бизнис Вести

Министерот за одбрана на САД Остин повторно хоспитализиран, ги пренел должностите на својот заменик

Независен

Министерот за одбрана на САД Остин повторно хоспитализиран, ги пренел должностите на својот заменик

Слободен Печат

Министерот за одбрана на САД Остин повторно хоспитализиран, ги пренел должностите на својот заменик

24 Вести

Американскиот министер за одбрана Остин повторно хоспитализиран, должностите ги пренел на заменикот

Р.С.Европа

Американскиот министер за одбрана Остин повторно хоспитализиран

Алсат-М

24Инфо Канал5 Бриф Либертас МКД Денар MakPress