TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бил ли Заев на партиска средба со „мерцедесот“ на Груевски или купил ново блиндирано возило

Expres - 08.02.2021

Фотографии објавени од СДСМ но и од активисти на социјалните мрежи покажуваат дека вчера премиерот Заев заминал на партиски средби со службено возило мерцедес кое наликува на мерцедесот поради кој на затворска казна беше осуден екс премиерот ...

Заев се вози со мерцедесот за чија набавка Јанкулоска лежи во затвор

Нетпрес - 08.02.2021

При вчерашната посета на Гевгелија, премиерот Зоран Заев пристигна со фамозниот „мерцедес“, за чија набавка имаше постапка, а поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска заврши во затвор.

Заев се вози со мерцедесот за чија набавка Јанкуловска лежи во затвор

Курир - 08.02.2021

При вчерашната посета на Гевгелија премиерот Зоран Заев пристигна со фамозниот мерцедес, за чија набавка имаше постапка, а поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска заврши во затвор.

Нетпрес: Заев се вози со „мерцедесот“ за чија набавка Јанкулоска лежи в затвор

PressingTV - 08.02.2021

При вчерашната посета на Гевгелија, премиерот Зоран Заев пристигна со фамозниот „мерцедес“, за чија набавка имаше постапка, а поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска заврши во затвор, пишува Нетпрес.