TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите се враќаат на трибините, но навиките да ги остават дома

Спортманија - 24.11.2020

Но, со оглед на тоа дека се работи за Англија, прашање е колку навистина ќе се почитуваат мерките Властите во Велика Британија дозволија да се вратат навивачите на стадионите во ограничен број почнувајќи од 2 декември , но според тоа какви правила ...

Англичаните ја слават одлуката на властите, спектакл на Олд Трафорд пред навивачи!

Спортски - 24.11.2020

Велика Британија излегува од националниот карантин, па премиерот Борис Џонсон порача дека во одредени мери се враќа публиката на спортските терени. За почеток таа бројка ќе биде максимално 4.000 во областите од прва категорија, 2.000 во областите од ...

Англија ги отвори стадионите, ама само два премиерлигаши ќе имаат 4.000 гледачи!? (ФОТО)

Sport 1 - 24.11.2020

Англија објави вчера дека ги отвора стадионите од 5 септември, кога на програмата е ново коло во Премиерлигата, откако три дена порано ќе заврши „локдаунот“ на Островот, ама на самото отворање на стадионите не се израдуваа сите клубови.

На Островот кружи најава: Навивачите се враќаат на трибините!

Спортклуб - 23.11.2020

Навистина е жален и тмурен фудбалот откако на трибините нема публика, особено во фудбалската колевка на Островот, но се најавува светло на крајот од тунелот. Британски „Дејли Мејл“ под ознаката „ексклузивно“ најавува враќање на оние поради кои се ...

Англичаните ќе пуштат минимален број на навивачи на стадионите

TopSport - 23.11.2020

Ограничен број на навивачи ќе добијат дозвола да се вратат на фудбалските стадиони следниот месец, потврди британскиот премиер Борис Џонсон. „Локдаунот“, затварањето во Англија завршува следната недела, по што ќе се врати стариот систем на ...

Публиката се враќа во Премиер лигата штом заврши вонредната состојба

Кајгана - 23.11.2020

Добри вести доаѓаат од Островот: по завршувањето на вонредната состојба на стадионите ќе биде дозволено и присуство на одреден број на публика. Британската Влада донесе одлука за враќање на навивачите на фудбалските стадиони веднаш откако ќе заврши ...

Конечно: Од 2 декември повторно ќе има навивачи на стадионите во Англија

Спортманија - 23.11.2020

Се знае и кои два клуба ќе имаат дозвола да примат најголем број на навивачи Водечките луѓе во Велика Британија донеле одлука да се намалат дел од мерките за безбедност во борбата со пандемијата на Коронавирусот.

Навивачите во Англија се враќаат на стадионите на почетокот на декември!

СуперСпорт - 23.11.2020

Владата на Велика Британија и премиерот Борис Џонсон решија да дадат дозвола за враќање на навивачите на стадионите ширум Англија. Целосниот карантин на Островот ќе заврши на 2 декември, по што навивачите би можеле делумно да се вратат на навивачите.

Англиските стадиони конечно ги отвораат вратите за гледачи

Дриблинг - 23.11.2020

Англиската влада ги израдува фудбалските навивачи на Островото најавувајќи делумно отворање на стадионите по завршување на карантинот во земјата, на 2 декември. Стадионите од прва категорија ќе дозволат максимум 4.000 гледачи, додека оние од втората ...

Англија ги отвора стадионите за девет дена?

Sport 1 - 23.11.2020

Англија планира да ги отвори стадионите за навивачи за девет дена, односно од 3 декември откако ќе заврши „локдаунот“ што го воведе Владата на Велика Британија, откако министарството за култура и спорт веќе испратиле предлог до кабинетот на ...

Публиката се враќа на стадионите во Англија: Максимум 4.000 фанови ќе можат да ги бодрат своите миленици

ММС - 23.11.2020

Публиката се враќа на спортските борилишта во Англија, откако англиската Влада и премиерот Борис Џонсон донесоа одлука која ќе ги врати фановите на сите настани кои се одржуваат на отворен простор, пренесува „BBC Sport“.

Навивачите во Англија се враќаат на стадионите

Спортски - 23.11.2020

Англиската Влада и премиерот Борис Џонсон донесоа одлука со која ќе се вратат навивачите на стадионите во Англија. Откако ќе заврши целосниот карантин на 2 декември, на максимум 4000 навивачи ќе им биде дозволено да бидат на трибините во областите ...

Навивачите во Англија полека ќе се враќаат на стадионите

24Фудбал - 23.11.2020

Максимум по 4.000 фанови ќе биде дозволено да бидат присутни на стадионите во регионите кои не се високо ризични во Англија кога на 2 декември ќе заврши „локдаунот“. Навивачите во Англија полека ќе се враќаат на стадионите на отворено, но не и во ...

Навивачите се враќаат на стадионите во Премиер-лигата

Екипа - 23.11.2020

Фудбалските фанови ширум Англија ќе можат да се вратат на стадионите откако државните власти решиле да дадат зелено светло за присуство на публика на спортските настани на отворено. Британскиот премиер Борис Џонсон вечерва треба и официјално да ја ...

Навивачите во ограничен број се враќаат на стадионите во Англија

Слободен Печат - 23.11.2020

Британскиот премиер, Борис Џонсон објави дека на настаните на отворен простор во Велика Британија ќе биде дозволено присуство до највеќе 4.000 навивачи. Карантинот кој е прогласен во цела Велика Британија ќе заврши на 2.

Англија даде „зелено светло“: Публиката се враќа на стадионите

Gol.mk - 23.11.2020

Англиската влада дозволи присуство на публика на стадионите, откако ќе заврши вонредната состојба во земјата по 2 декември, соопштува „Би-Би-Си“. Премиерот Борис Џонсон се очекува да ја соопшти оваа одлука наскоро, а предвидено е максумум 4.000 ...

Ограничен број гледачи се враќаат на спортските натпревари во Англија од идниот месец

Либертас - 23.11.2020

Британската Влада донесе одлука за ублажување на дел од мерките во врска со присуството на спортски настани на отворено – од 2 декември дел од спортските објекти, вклучително и фудбалските стадиони, ќе бидат отворени за гледачите.

Во Англија навивачите полека ќе почнат да се враќаат на стадионите

МКД - 23.11.2020

Максимум по 4.000 фанови ќе биде дозволено да бидат присутни на стадионите во регионите кои не се високо ризични во Англија кога на 2 декември ќе заврши „локдаунот“. Навивачите во Англија полека ќе се враќаат на стадионите на отворено, но не и во ...

Ограничен број гледачи се враќаат на спортските натпревари во Англија од идниот месец

ТВ21 - 23.11.2020

Британската Влада донесе одлука за ублажување на дел од мерките во врска со присуството на спортски настани на отворено – од 2 декември дел од спортските објекти, вклучително и фудбалските стадиони, ќе бидат отворени за гледачите.

Британија од следниот месец ќе дозволи ограничен број гледачи на спортските терени

А1 On - 23.11.2020

Британската Влада донесе одлука за ублажување на дел од мерките во врска со присуството на спортски настани на отворено – од 2 декември дел од спортските објекти, вклучително и фудбалските стадиони, ќе бидат отворени за гледачите.

Ограничен број гледачи се враќаат на спортските натпревари во Англија од идниот месец

OhridNews - 23.11.2020

Британската Влада донесе одлука за ублажување на дел од мерките во врска со присуството на спортски настани на отворено – од 2 декември дел од спортските објекти, вклучително и фудбалските стадиони, ќе бидат отворени за гледачите.

Англичаните ќе пуштат минимален број на навивачи на стадионите

Макфакс - 23.11.2020

Ограничен број на навивачи ќе добијат дозвола да се вратат на фудбалските стадиони следниот месец, потврди британскиот премиер Борис Џонсон. „Локдаунот“, затварањето во Англија завршува следната недела, по што ќе се врати стариот систем на ...

Англичаните ќе пуштат минимален број на навивачи на стадионите

Опсервер - 23.11.2020

Ограничен број на навивачи ќе добијат дозвола да се вратат на фудбалските стадиони следниот месец, потврди британскиот премиер Борис Џонсон. „Локдаунот“, затварањето во Англија завршува следната недела, по што ќе се врати стариот систем на ...

Ограничен број гледачи се враќаат на спортските натпревари во Англија од идниот месец

MakPress - 23.11.2020

Британската Влада донесе одлука за ублажување на дел од мерките во врска со присуството на спортски настани на отворено – од 2 декември дел од спортските објекти, вклучително и фудбалските стадиони, ќе бидат отворени за гледачите.