TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Која храна предизвикува акни и мозолчиња

Panacea.mk - 14.06.2018

Акните и мозолчињата може да настанат поради бројни причини (генетски фактор, менструален циклус, под влијание на маслото од козметичките производи, како резултат на употреба на орални контрацептиви...

Како да ги елиминирате: 4 природни лекови против акни

Lady - 14.06.2018

Акните најчесто се појавуваат на лицето, вратот и грбот. Потребно е да знаете дека акните некогаш се и генетски предизвикани, некогаш поради хормонален дисбаланс, а некогаш и поради посебна модификација на една од бактериите (Propionibacterium ...

Нема да видите акни веќе на лицето и телото – има евтин домашен лек

Gotvi.mk - 13.06.2018

Многумина имаат проблем со акните, особено тинејџерите. Ако не ви помогнале ни скапи препарати, решението е во кујна, во овој рецепт. Земете една лажица мед, 1 шолја чај од камилица и пола шолја јаболков оцет.