TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАИТМ: Ако сакаме успешна туристичка сезона, да се вакцинираме и да се промовираме како сигурна дестинација

Бизнис Вести - 25.02.2021

Ако сакаме да имаме успешна сезона, мора да работиме уште од сега, да ја промовираме земјава и да се позиционираме. Доколку не стигнеме во каталозите на странските туроператори, многу тешко ќе ја продадеме дестинацијата.

НАИТМ: Ако сакаме успешна туристичка сезона, да се вакцинираме и да се промовираме

Канал5

НАИТМ: Ако сакаме успешна туристичка сезона, да се вакцинираме и да се промовираме како сигурна дестинација

Frontline

НАИТМ: Ако сакаме успешна туристичка сезона, да се вакцинираме и да се промовираме како сигурна дестинација

Опсервер

НАИТМ: Ако сакаме успешна туристичка сезона, да се вакцинираме и да се промовираме како сигурна дестинација

MakPress

НАИТМ: Ако сакаме успешна туристичка сезона, да се вакцинираме и да се промовираме како сигурна дестинација

Иновативност

НАИТМ: Ако сакаме успешна туристичка сезона, да се вакцинираме и да се промовираме како сигурна дестинација

Скопје инфо

Независен +инфо Либертас Вечер Прес Нетпрес Слободен Печат

Македонска туристичка берза: Домашните туристички работници да се подготват, отворањето на границите е се поблиску

Сител - 25.02.2021

Македонскиот туристички сектор мора да се прегрупира и да се подготви зашто отворањето на границите е се поблиску, а туристите веќе ги планираат своите одмори, порачаа учесниците на 5. Македонска туристичка берза што се одржа денеска во Скопје.

Туристичките работници да се подготват, отворањето на границите е се поблиску

Слободен Печат

Македонска туристичка берза: Домашните туристички работници да се подготват, отворањето на границите е се поблиску

24Инфо

Македонска туристичка берза: Домашните туристички работници да се подготват, отворањето на границите е се поблиску

OhridNews

Отворањето на границите е се поблиску

Фокус

МТБ: Домашните туристички работници да се подготват, отворањето на границите е се’ поблиску

ММС

Македонска туристичка берза: Домашните туристички работници да се подготват, отворањето на границите е се поблиску

Опсервер

Вечер Прес Канал5 24 Вести MakPress Независен Бизнис Вести

Бектеши: Туризмот е една од најпогодените индустрии од ковид-пандемијата

Точка - 25.02.2021

Министерот за економија Крешник Бектеши во своето обраќање на петтата туристичка берза истакна дека туризмот е една од најпогодените индустрии од ковид-пандемијата. Додаде дека заедничката цел заедно со туристичко-угостителскиот сектор е оваа криза ...

Короната го потона туризмот

Скопје инфо

Бектеши: Туризмот е една од најпогодените индустрии од ковид-пандемијата

MTM

Бектеши: Мерките на Владата имаат за цел побрзо враќање на туризмот во нормала

Мета

Петта македонска туристичка берза

24 Вести - 25.02.2021

Министерот за економија Крешник Бектеши и швајцарската амбасадорка во земјава Сибил Зутер Техада денеска ќе се обратат на Петтата македонска туристичка берза, организирана од страна на Националната асоцијација за дојдовен туризам во Македонија ...

Петта македонска туристичка берза

MakPress

Петта македонска туристичка берза

Вечер Прес