TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вујовиќ: Мислевме дека сме силни и се опуштивме, но нѝ се случи Монпелје

24 Ракомет - 13.10.2021

Вардар загуби од Монпелје на домашен терен со 25:31 откако во текот на целата средба беше во негатива и не можеше во ниту еден момент да се избори за подобар резултат. Играта беше далеку од претходните средби и затоа после овој дуел Вујовиќ имаше ...

Прв пораз на Вардар, Монпелје со убедлива победа си замина од Скопје

МКД

Прв пораз на Вардар во ЛШ, Монпелје сурово ги казни грешките на „црвено-црните“

Слободен Печат

Монпелје го разби Вардар и му го нанесе првиот пораз во ЛШ

Gol.mk

На Вардар не му оди кога е фаворит, Монпелје лесно го освои „Јане Сандански“

Екипа

Монпелје беше равенка без решение - прв пораз за Вардар! (ФОТО)

Sport 1

Молк во „Јане Сандански“: Монпеље го најде лекот за Вардар

Спортклуб

24 Ракомет Спортски Спортски SportMedia Курир Zoom Денешен Екипа

Монпелје го смири Вардар, го застана во „Јане Сандански“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 14.10.2021

Составот на Вардар го претрпе првиот пораз сезонава во Групата А од Лигата на шампионите откако на свој терен после две победи над Алборг и Мешков Брест загуби со 25:31 против Монпелје. Гостите од Франција имаа повеќе од играта во текот на сите 60 ...

Де Гој: Дојдовме кај Вардар со страв, тешко се победува во ваква сала!

Gol.mk

Вардар ја почувствува горчината на поразот во ЛШ

Вечер Прес

Молк во „Јане Сандански“: Монпелје го разби Вардар

Sport M

Француска шлаканица за Вардар во Скопје: Монпелје лесно ги преслуша „црвено-црните“

24 Ракомет

Лош влез во мечот, многу примени голови на празна мрежа, прв пораз на Вардар 1961 во ЛШ

Спортманија

ЛШ: Вардар немоќен, Монпелје запиша победа во СЦ „Јане Сандански“

Дриблинг

Дриблинг СуперСпорт 24 Ракомет 24 Ракомет Gol.mk Спортманија 24 Ракомет

Дијало: Загубивме од Монпелје, но мора да извлечеме поука

24 Ракомет - 13.10.2021

Ракометарот кој главно има дефанзивни задачи во Вардар, Бакари Дијало после поразот од Монпелје се изјасни за она што се случуваше. Тој не е задоволен од тоакако играле денеска против тимот од Франција и смета дека мора многу да поправат во следниот ...

Диало: Да извлечеме поука од овој пораз и да се подобриме!

Sport 1

Диало: Сезоната е долга, мора да се кренеме од овој пораз

Gol.mk

Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!

SportMedia

Вујовиќ: Ова е сериозна шлаканица за нас, со ваков меч би загубиле и од РК Бутел

Слободен Печат - 13.10.2021

Вардар 1961 го претрпе првиот пораз сезонава во Лигата на шампионите, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ загуби од францускиот состав на Монпелје. Тренерот на „црвено-црните“ Веселин Вујовиќ пред мечот изјави дека неговите играчи за првпат оваа ...

Ќе биде тешко, Вардар не водеше во ниту еден момент од првото полувреме

Спортманија

ЛШ: Вардар во негатива по првиот дел со Монпелје

Дриблинг

Вујо го знае рецептот: Вардар не ја дава својата „тврдина“

Екипа

Вардар со најсилен состав ќе го нападне Монпелје (ФОТО)

Sport 1

Француски предизвик за ракометарите на Вардар, Монпелје следен на менито на „црвено-црните“

Слободен Печат

Убава вест за Вујовиќ: Вардар засилен го напаѓа Монпелје

Спортклуб

Sport M 24 Ракомет Слободен Печат МКД Sport 1 Дриблинг

Вардар не ја оправда фаворитската улога и претрпе прв пораз во ЛШ

Дерби - 13.10.2021

Веселин Вујовиќ нагласи дека Вардар за првпат влегува како фаворит во еден натпревар на прес-конференцијата во воведот за мечот со Монпелје, но избраниците на искусниот ракометен стручњак не ја оправдаа ваквата улога и вечерва потфрлија во „Јане ...

Вујовиќ пред дуелот со Монпеље: Навивачи, дојдете и помогнете ни, со вас ќе бидеме „осум на шест“

Sport M

Вујо со легендарна изјава: Ќе играме „8 на 6“, а не „7 на 6“!

Точка

Вујовиќ: За Монпелје мислам сѐ најдобро, ама првпат Вардар е – фаворит!

Sport 1

Вујовиќ: Вардар за прв пат е фаворит во натпревар во ЛШ сезонава

Слободен Печат

„Со поддршката од навивачите Вардар ќе игра „8 на 6“ против Монпелје„

Gol.mk

Вујо со легендарна изјава: Ќе играме „8 на 6“, а не „7 на 6“!

Дерби

Екипа Gol.mk Курир +инфо 24 Ракомет 24 Ракомет Спортманија Опсервер

Монпеље ги спушти на земја: Играњето без голман го чинеше Вардар пораз

Република - 13.10.2021

Вардар го доживеа првиот пораз во Лигата на шампионите ( 25-31 ) и тоа може да кажеме сосема заслужено.Монпеље одржа вистинска ракометна лекција во „Јане Сандански и мора да се честита. Вардар вечерва едноставно немаше шанси а причини има неколку.

Играњето без голман го чинеше Вардар пораз против Монпеље

PressingTV

Вардар 1961 има само два порази од Монпеље, еден во „Јане Сандански“ и еден за историја!

SportMedia

Тренерот на Монпеље загрижен пред дуелот со Вардар

SportMedia

Жереми Тот: Монпеље има брз тим, брзи крила, мора да одиграме силно во одбраната

Дриблинг

Шамбери во Загреб ја пронајде замената за Никола Портнер

Gol.mk - 13.10.2021

Францускиот прволигаш Шамбери експресно најде замена за Никола Портнер, кој следната сезона ќе го носи дресот на Магдебург. Хрватот Филип Ивиќ по само една година повторно ќе го напушти ППД Загреб и ќе се пресели во земјата на олимписките шампиони.

Ивиќ на голот на Шамбери

Вечер Прес

Шамбери најде замена за Портнер во хрватски репрезентативец

24 Ракомет

Вујовиќ: Јас не апелирам, туку ги молам сите да дојдат во сала, на Валчак солзи му доаѓаа!

SportMedia - 12.10.2021

Македонскиот првак после една недела пауза се враќа на обврските во Лигата на шампиони. Во рамките на 4. коло во СЦ „Јане Сандански“, утре гостува Монпеље, дуелот е закажан со почеток во 20:45 часот.