TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горивата и оваа недела поскапеа

Авто Магазин - 30.06.2020

Како што извести регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на нафтените деривати во Македонија се зголемуваат во просек за 1,05%. Тие оваа своја одлука ја донесоа врз основа на поскапувањето на референтните цени на нафтените деривати ...

Горивата повторно поскапуваат

OhridNews - 29.06.2020

Од вечерва на полноќ за половина денар поскапуваат горивата, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на бензинот Еуросупер-95 ќе изнесува 61 денари за литар, додека Еуросупер-98 ќе се продава за 63 денари за литар.

Ново поскапување на горивата

Пулс24 - 29.06.2020

Од РКЕ соопштија дека од вечерва на полноќ ќе важат нови, поскапи цени за горивата. Според методологијата за пресметување на малопродажните цени на горивата, од вечерва цените ќе се зголемат за 1,05 проценти.

Од полноќ, поскапуваат горивата

Gostivarpress.mk - 29.06.2020

Со најновата одлука на Регулаторна комисија за енергетика, нафтените деривати од ноќеска на полноќ, поскапуваат за половина денар по литар во однос на утврдените цени од минатата седмица. Со тоа, новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе ...

РКЕ се одлучи за ново поскапување на горивата

Авто Плус - 29.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука за ново зголемување на малопродажната цена на горивата во нашата земја Од РКЕ соопштија дека од вечерва на полноќ ќе важат нови, поскапи цени за горивата.

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Независен - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

МКД - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата поскапуваат од полноќ за половина денар

ТВ21 - 29.06.2020

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 63, ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) за 52,5, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 52 денара за литар.

Горивата повторно поскапуваат: РКЕ ги соопшти новите цени кои ќе важат од полноќ

Press24 - 29.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ Согласно одлуката, горивата поскапуваат за 0,50 денари. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ...

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

24 Вести - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата повторно поскапуваат

Република - 29.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Согласно одлуката, горивата поскапуваат за 0,50 денари. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е ...

Горивата со нови цени од полноќ!

iPortal - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Телма - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во ...

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Вечер Прес - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Либертас - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Од полноќ поскапуваат горивата

Локално - 29.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.Согласно одлуката, горивата поскапуваат за 0,50 денари. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ...

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

А1 On - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Скопје инфо - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Малку по малку горивата поскапуваат секоја недела

PressingTV - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Поскапи горива во просек за половина денар од полноќ

+инфо - 29.06.2020

Новата малопродажна цена на „еуросупер БС-95“ изнесува 61 денар, „еуросупер БС-98“ ќе се продава за 63, „ еуродизел (ДЕ V)“ за 52,5, а екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 52 денара за литар.

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Магазин - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 63, ЕУРОДИЗЕЛ ...

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Канал5 - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Повторно поскапуваат горивата: Еве колку ќе чини цената по литар после полноќ

Бизнис Вести - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Малопродажната цена на горивата расте за половина денар

Слободен Печат - 29.06.2020

Со одлуката на РКЕ за 0,428 денари за килограм се зголемува и малопродажната цена на мазутот М-1 НС и ќе изнесува 25,824 денари за килограм. РКЕ одлучи цената на горивата од ноќеска на полноќ да се зголеми за половина денар по литар, откако ...

Ново поскапување на горивата

Кајгана - 29.06.2020

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 63, ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) за 52,5, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 52 денара за литар.

Ново поскапување на горивата за половина денар по литар

Макфакс - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Сепак поскапуваат горивата од ноќеска

Порта - 29.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ Согласно одлуката, горивата поскапуваат за 0,50 денари. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ...

Регулаторна одлучи: Ново поскапување на цената на горивата

Скопје24 - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Ново поскапување на горивата за половина денар по литар

Вечер - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Од вечер ново поскапување на горивата во Македонија

MakPress - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Од денеска поскапа цена на горивата

Денар - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголеми за половина денар по литар. Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денар, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава за 63, ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) за 52,5, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за ...

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Kumanovo News - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Ново поскапување на горивата за половина денар по литар

Точка - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

еМагазин - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Скопје1 - 29.06.2020

Ново зголемување на цената на горивата, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто. Новата малопродажна цена на еуросупер БС-95 изнесува 61 денар, ...

Ново поскапување на горивата за половина денар по литар

MTM - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата поскапуваат од полноќ за половина денар

4NEWS - 29.06.2020

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 63, ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) за 52,5, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 52 денара за литар.

Нова цена на горивата – поскапуваат за половина денар

24auto - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 63, ЕУРОДИЗЕЛ ...

Ново поскапување на горивата за половина денар по литар

Centar - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата повторно поскапуваат

Нетпрес - 29.06.2020

Од вечерва на полноќ за половина денар поскапуваат горивата, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на бензинот Еуросупер-95 ќе изнесува 61 денари за литар, додека Еуросупер-98 ќе се продава за 63 денари за литар.

Горивата повторно поскапуваат

Точка - 29.06.2020

Од вечерва на полноќ за половина денар поскапуваат горивата, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на бензинот Еуросупер-95 ќе изнесува 61 денари за литар, додека Еуросупер-98 ќе се продава за 63 денари за литар.

Од денеска повторно поскапи нафтени деривати

Кумановски м. - 30.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголеми за половина денар по литар, одлучи вчераРегулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Од денеска бензините со повисоки цени

Фактор - 29.06.2020

Од изминатата вечер на полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 денари за литар и со тоа малопродажните цени ќе бидат следните: ЕУРОСУПЕР ...

РКЕ: Ново мало зголемување на цените на горивата

Додај Гас - 29.06.2020

Со оваа Одлука се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република ...

Регулаторна: Горивата поскапуваат по половина денар.

CARClub - 29.06.2020

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто објави дека од вечерва на полноќ цените на горивата ќе се зголемат за по половина денар. Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за да ги пресмета цените на горивата, од вечерва на полноќ ...

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Сител - 29.06.2020

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,05 отсто.

Горивата повторно поскапуваат - ОВИЕ СЕ НОВИТЕ ЦЕНИ

Вечер - 29.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ Согласно одлуката, горивата поскапуваат за 0,50 денари. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ...