TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар одбива да го продолжи договорот со ПСЖ

Sport M - 19.11.2019

Бразилската srвезда би можела на крајот на сезоната да го напушти ПСЖ, за да се врати во Барселона. Тој има договор со францускиот шампион до 2022 година Нејмар ја отфрли можноста за продолжување на договорот со ПСЖ.

Уругвајците видоа како не може да се сопре Меси, дури и кога е на земја (Видео)

Спортманија - 19.11.2019

Аргентинецот имаше неверојатен потег на пријателскиот меч во Израел Аргентина и Уругвај синоќа одиграа 2:2 во пријателски меч одигран во Израел. Уругвај два пати беше во водство, а Гаучосите израмнуваа.

Кавани во друштво на Пеле, Меси, Роналдо…

Спортски - 19.11.2019

Уругвајскиот напаѓач Едисон Кавани синоќа влезе во одбрано друштво. Неговиот Уругвај играше против Аргентина пријателски натпревар во Тел Авив, а истиот заврши со резултат 2:2. Кавани беше стрелец на еден од головите за својата репрезентација со кој ...

Статистички податокот открива зошто Меси е најдобриот веќе 13 години

SportMedia - 19.11.2019

Аналитичката куќа „Опта“ дошла до интересен заклучок основан на статистичките податоци за фудбалерите, кои ги собира од 2006 година и за кои тврди дека е доказот зошто Лионел Меси е најдобриот фудбалер веќе 13 години.

ЕСПН: Меси и Кавани навистина тргнале да се тепаат во тунелот, Суарез спречил инцидент (ВИДЕО)

МКД - 19.11.2019

ЕСПН вели дека вербалната конфротација помеѓу Лео Меси и Единсон Кавани на теренот за малку не преминала во физичка пресметка, фудбалерите тргнале да се тепаат во тунелот но Луис Суарез спречил голем инцидент.

Суарес и Меси приредија шоу во Тел Авив

Кајгана - 19.11.2019

Колегите од Барселона еден против друг забележаа идентичен ефект, по една асистенција и еден гол во натпревар во кој Аргентина и Уругвај одиграа 2:2. На неутрален терен на стадионот „Блумфилд“ во израелскиот град Тел Авив, силите ги одмерија ...

Нејмар одбил нов договор со ПСЖ, Бразилецот очајно посакува да се врати во Шпанија

24Фудбал - 19.11.2019

Се шпекулира дека одредена клаузула во договорот со ПСЖ би ја олеснила операцијата за враќање на Бразилецот во Шпанија, тој подолг период се поврзува со враќање во Барселона, но, како опција се појавува и Реал Мадрид.

Враќањето во Шпанија му е единствена опција: Нејмар дефинитивно го одбил новиот, екстремно богат договор од ПСЖ

Дерби - 19.11.2019

Како што пренесува каталонскиот весник „Спорт“, Нејмар без многу размислување го одбил новиот договор кој му бил ставен на маса од страна на раководството на ПСЖ. Според тој договор, Нејмар требалод а заработува многу повеќе од тоа што го заработува ...

Уругвајците во чудо после дриблингот на Меси: Успеаа да го срушат на земја, но и тоа не помогна

СуперСпорт - 19.11.2019

Аргентинците некако успеаа да дојдат до реми против Уругвај на вчерашниот натпревар, а јунак повторно беше Лионел Меси кој во 92. минута успеа да израмни за 2-2. Уругвај поведе во 34. минута со голот на Кавани, но во вториот дел Аргентина израмни со ...

(ФОТО) Има разлика: На Меси омилени му се Бразил и Уругвај, а на Роналдо – Литванија и Андора

Спортклуб - 19.11.2019

Реномираниот фудбалски портал goal.com направи анализа на головите што за своите репрезентации ги постигнаа Лионел Меси и Кристијано Роналдо во текот на своите кариери. Роналдо во моментов е на 99 гола, а Меси на 70 со тоа што Португалецот има 27 ...

Кавани во одбрано друштво со Пеле, Меси, Роналдо…

СуперСпорт - 19.11.2019

Уругвајскиот напаѓач Единсон Кавани синоќа влезе во одбрано друштво. Неговиот Уругвај играше против Аргентина пријателска средба во Тел Авив, а истиот заврши со резултат од 2-2. Кавани беше стрелец на еден од головите за својата репрезентација и со ...

Барса ја одби првата понуда која пристигна за Ракитиќ

Спортски - 19.11.2019

Раководството на Барселона одбило понуда од 13 милиони фунти за Ракитиќ од клуб од Премиер лигата откриваат шпанските медиуми. Барселона е спремна да го пушти Ракитиќ во зимскиот преоден рок, но оваа понуда смета дека е премногу ниска.

Меси дури и паднат на колена издрибла тројца Уругвајци (ВИДЕО)

Sport 1 - 19.11.2019

Аргентина вчера одигра 2-2 против Уругвај во пријателски меч, а јунак на натпреварот беше Лионел Меси, кој во 92. минута погоди за 202. Меси и по мечот беше во центар на внимание и тоа поради одличен потег од првото полувреме, кога имаше неколку ...

Нејмар и одговори на Барселона

Sport M - 19.11.2019

Минатото лето меѓу останатото ќе остане запаметено и поради кокетирањето помеѓу Барселона и Нејмар. Офанзивецот во ПСЖ дојде токму од каталонскиот тим за 222 милиони евра, што го прави најскап фудбалер на светот.

Меси противниците ги дрибла и паднат на земја (видео)

OhridNews - 19.11.2019

Квалитетот на Лионел Меси е несомнен но тој во секој натпревар со некој нов потег го потврдува фактот. Аргентинецот изведе неверојатен дриблинг на контролниот меч со Уругвај. Меси паднат на земја успеа да се ослободи од противниците и ја продолжи ...

Овој податок можеби најдобро ја покажува доминацијата на Меси

Спортски - 19.11.2019

Лионел Меси сруши бројни рекорди во својата кариера, а се уште не е ниту приближно блиску до крајот на кариерата. Во последните 15 години од кога дебитираше за Барселона стана клучен играч во каталонскиот тим, освои пет Златни топки и ги преживеа ...

Некој дека рече Суарез бил стар и не бил во форма

Оff.net - 19.11.2019

Во Тел Авив многу интересен меч одиграа Аргентина и Уругвај. Паднаа четири гола и сите четири ги дадоа великани на јужно-американскиот фудбал: Кавани, Суарез, Агуеро и Меси. Оној на Лучо беше некако ...

Меси и паднат издрибла петмина Уругвајци (видео)

Екипа - 19.11.2019

Лионел Меси го постигна израмнувачкиот гол во самиот финиш од пријателскиот меч со Уругвај (2-2), но аргентинскиот ас најдобриот потег го имаше во првиот дел, кога со неверојатен дриблинг успеа да се ослободи од петмина противнички фудбалери.

Кавани во одбрано друштво со Пеле, Меси, Роналдо…

SportMedia - 19.11.2019

Едисон Кавани на вчерашниот дуел против Аргентина кој заврши без победник (2-2) влезе во одбрано дурштво. Репрезентативецот на Уругвај беше стрелец на еден од два гола за својот тим и влезе во списокот фудбалери кои стигнале до бројката од 50 ...

ВИДЕО: За малку тепачка помеѓу Лионел Меси и Единсон Кавани

Sport M - 19.11.2019

Аргентина и Уругвај одирграа 2:2 во пријателски меч во Тел Авив, а ситуацијата со Лионел Меси и Единсон Кавани доволни говори дека мечот воопшто немаше „пријателски“ карактер. Иако засега не е познато што точно и претходело на нивната вербална ...

Кавани излезе со прв коментар за жестоката вербална пресметка која ја имаше со Меси

Дерби - 19.11.2019

Единсон Кавани и Лионел Меси имаа што да си кажат еден на друг за време на јужноамериканското „Класико“ меѓу Уругвај и Аргентина, кое на крајот донесе еден мирољубив резултат, но понуди доста тензични моменти на теренот.

На два квадрати простор, Меси четворица ги изеде

Оff.net - 19.11.2019

Со головите на ѕвездите Агуеро, Меси, Суарез и Кавани, Аргентина и Уругвај одиграа пријателска 2:2. Му се сипаа на тоа малото четворица еден по друг и? Што и, џабе и гурање и паѓање, не е нормален, тоа е ...

Меси и паднат успеа да ги „сврти“ Уругвајците (ВИДЕО)

Спортски - 19.11.2019

Репрезентацијата на Аргентина вчера ремизираше против Уругвај (2:2) во пријателски натпревар. Аргентинците успеаа некако да дојдат до реми против Уругвај. Херој на „Гаучосите“ беше Лионел Меси кој во 92-та минута успеа да погоди од пенал за 2:2.

Кавани ѝ се наметна на јужноамериканската елита

Спортманија - 19.11.2019

Уругваецот е осми фудбалер кој постигнал 50+ интернационални погодоци за јужноамериканска селекција. Единсон Кавани долго ќе го памети вчерашното реми на Аргентина и Уругвај од 2-2. Голгетерот на ПСЖ го постигна 50-тиот погодок за својата ...

ПСЖ понуди нов договор, Бразилецот имаше јасен одговор

Спортски - 19.11.2019

Според последните извештаи, ПСЖ спремиле нов, уште подобар договор за Нејмар, со би го задржале до 2025. година, но Бразилецот нема намера да го потпише. Нејмар пристигна во Париз во 2017. година од Барселона и моментално има договор до 2022.

Кавани го повикал Меси да се „пресметаат“ како мажи! (ВИДЕО)

Локално - 19.11.2019

Напаѓачот на Уругвај, Единсон Кавани го повика Лионел Меси да се пресметаат за време на пријателскиот натпревар помеѓу двете екипи, што заврши со 2:2 на стадионот „Блумфилд“ во Тел Авив. На крајот на првиот дел дојде до расправија помеѓу двајцата, ...

Дали тоа Меси го викаше Кавани на физичка пресметка? (ВИДЕО)

Спортски - 19.11.2019

Аргентина и Уругвај вчера во пријателски натпревар одиграа 2:2. Иако ова беше пријателски натпревар пред крајот на полувремето виден беше жесток вербален дуел помеѓу Лионел Меси и Едисон Кавани.

Кавани со „50“ во друштво на големите Пеле, Батистута, Ромарио, Роналдо…

Sport M - 19.11.2019

Аргентина и Уругвај во пријателски меч одиграа 2:2. Еден од погодоците за уругвајската селекција беше дело на Единсон Кавани. Со ова тој стигна до бројката 50 голови во националниот дрес, со што влезе во друштво на јужноамериканските фудбалери кои ...

Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

Локално - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

По Тите, Меси се закачна и со Кавани, Уругваецот го предизвика на тепачка, Аргентинецот одоговри: Кога сакаш! (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.11.2019

Лео Меси не седеше мирен и на мечот со Уругвај, напаѓачот имаше вербална расправија со Единсон Кавани, фудбалерот на ПСЖ го предизвика на тепачка а Аргентинецот храбро одговори „Кога сакаш“.

ВИДЕО: Меси и Кавани имале и „трето полувреме“ во тунелот

Спортклуб - 18.11.2019

Иако пријателска средбата меѓу Аргентина и Уругвај, сепак сцените на терен на моменти не беа воопшто пријателски. Мечот на крај заврши без победник 2;2, но задоволство беше да се гледаат мајсторските потези од играчите на двете репрезентации.

Кавани: Сакаш да се тепаш? Меси: Кога сакаш! (видео)

TopSport - 18.11.2019

Дуелот меѓу двата соседи и лути ривали, Аргентина и Уругвај, на неутрален терен во Тел Авив заврши 2:2 откако Лео Меси со гол од пенал во 91. минута донесе реми за својата репрезентација. Но, најголем интерес предизвика дуелот на крајот на првото ...

Аргентина со пенал во 90-та минута „извлече“ реми со Уругвај (видео)

Макфакс - 18.11.2019

Уругвај за малку пропушти победа над над јужноамериканскиот ривал Аргентина, откако „албиселесте“ со голот на Лео Меси од пенал во 91. минута успеа да извлече 2:2 реми во пријателскиот меч во Тел Авив, Израел. Уругвајците дојдоа во водство со 50.

Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

А1 On - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

Курир - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Меси ја спаси Аргентина од пораз на пријателскиот дуел со Уругвај

24 Вести - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Аргентина одигра нерешено со Уругвај, благодарение на голот на Меси

iPortal - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

Опсервер - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Меси ја „спаси“ Аргентина во дуелот со Уругвај

Sport M - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

+инфо - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Меси се врати и ја спаси Аргентина од пораз со Уругвај

Република - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Меси се вмешува во скандал во втор натпревар по ред (ВИДЕО)

iPortal - 19.11.2019

Напаѓачот на Уругвај, Единсон Кавани го повика Лионел Меси да се пресметаат за време на пријателскиот натпревар помеѓу двете екипи, што заврши со 2:2 на стадионот „Блумфилд“ во Тел Авив. На крајот на првиот дел дојде до расправија помеѓу двајцата, ...

Меси по казната се врати во репрезентацијата и ја спаси од пораз

PressingTV - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Аргентина со пенал во 90-та минута „извлече“ реми со Уругвај

MTM - 19.11.2019

Уругвај за малку пропушти победа над над јужноамериканскиот ривал Аргентина, откако „албиселесте“ со голот на Лео Меси од пенал во 91. минута успеа да извлече 2:2 реми во пријателскиот меч во Тел Авив, Израел. Уругвајците дојдоа во водство со 50.

Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

MakPress - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...

Кавани излезе со прв коментар за жестоката вербална пресметка која ја имаше со Меси

Точка - 19.11.2019

Единсон Кавани и Лионел Меси имаа што да си кажат еден на друг за време на јужноамериканското „Класико“ меѓу Уругвај и Аргентина, кое на крајот донесе еден мирољубив резултат, но понуди доста тензични моменти на теренот.

Враќањето во Шпанија му е единствена опција: Нејмар дефинитивно го одбил новиот, екстремно богат договор од ПСЖ

Точка - 19.11.2019

Како што пренесува каталонскиот весник „Спорт“, Нејмар без многу размислување го одбил новиот договор кој му бил ставен на маса од страна на раководството на ПСЖ. Според тој договор, Нејмар требалод а заработува многу повеќе од тоа што го заработува ...

Тел Авив: Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

Денешен - 19.11.2019

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот да слават победа, но фудбалерот на Барселона, Лионел Меси со гол од пенал во судиското надополнување ги постави ...