TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен 23-годишник баран со потерница

Сител - 26.11.2020

На 25.11.2020 полициски службеници од СВР Скопје го приведоа Р.Р. (23) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело по чл.

Приведено 23-годишно момче од Скопје барано за издржување затворска казна

Република - 26.11.2020

Полицијата привела 23-годишен скопјанец баран со потерница за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело. информираат од МВР. ...

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување казна затвор

Опсервер - 25.11.2020

– Полицијата синоќа го привела 27-годишниот Н.Н. од Скопје кој се барал со потерница за издржување казна затвор во траење од една година и шест месеци. -На 24.11.2020 во 19.40 часот на бул.

Приведен скопјанец баран со потерница

MakPress - 08.12.2020

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода денеска во 13 часот го приведоа Д.М.(28) кој се барал со потерница од Кривичен суд Скопје. По приведувањето, соопштија од МВР, Д.М.

Приведен скопјанец по кој била распишана потерница

Вечер - 25.11.2020

Синоќа во 19.40 часот на булеварот „8 Септември“ од полициски службеници од СВР Скопје приведен е Н.Н.(27) од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци.

Приведен скопјанец по кој била распишана потерница

Опсервер - 25.11.2020

Синоќа во 19.40 часот на булеварот „8 Септември“ од полициски службеници од СВР Скопје приведен е Н.Н.(27) од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци.

Приведен криминалец баран со потерница

Курир - 31.12.2020

На 30.12.2020 во 18.45 часот во с.Црешево, скопско, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага и од ЕВР Кисела Вода, врз основа на судска наредба, го привеле Д.Н.

Приведен криминалец баран со потерница

Слободен Печат - 31.12.2020

Уапсениот бил спроведен во казнено-поправната установа затвор „Скопје“. Вчера во 18.45 часот во скопското село Црешево, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка по судска наредба, го привеле Д.Н.

Уапсен млад скопјанец баран со потерница

Press24 - 23.12.2020

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 22:20 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен 21-годишниотС.Д. од Скопје, кој се барал по издадена потерница за издржување на затвор од две години.

Приведен криминалец баран со потерница

ТВ21 - 28.11.2020

Денеска (28.11.2020) во 13:05 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка -Отсек за потрага на ул.Алексо Демниевски во Скопје врз основа на издадена потерница од Основен суд -Скопје 1 го приведоа Д.Б.

Приведен криминалец баран со потерница

А1 On - 30.12.2020

Во скопската населба Лисиче синоќа во 18.30 часот е приведено лице кое се барало со потерница за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 247 од Кривичниот законик.

Приведен криминалец баран со потерница

Канал5 - 07.12.2020

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода денеска го приведоа 39-годишниот И.Р., кој се барал за издржување казна затвор. – И.Р. ќе биде предаден на казнено поправна установа, соопшти ...

Приведен криминалец баран со потерница

Опсервер - пред: 2 часа

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Оддел за криминалистички работи Кисела Вода, денеска во 15:30 часот го приведоа А.С.(33) од Скопје осуден на казна затвор во времетраење од 2 години и 6 месеци.

Уапсен скопјанец осуден на три години затвор за тешка кражба

24Инфо - 26.11.2020

На 25.11.2020 полициски службеници од СВР Скопје го приведоа Р.Р. (23) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело по чл.

Приведен 23-годишен скопјанец баран со потерница

Вечер - 26.11.2020

Полицијата вчера приведе 23-годишен скопјанец баран со потерница за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело. Вчера полициски службеници од СВР Скопје го приведоа Р. Р.

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

МКД - 26.11.2020

Полицијата вчера приведе 23-годишен скопјанец баран со потерница за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело. „Вчера полициски службеници од СВР Скопје го приведоа Р. Р.

Приведен криминалец баран со потерница

Скопје инфо - 26.11.2020

Полицијата вчера приведе 23-годишен скопјанец баран со потерница за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело. – Вчера полициски службеници од СВР Скопје го приведоа Р. Р.

Приведен криминалец баран со потерница

MakPress - 30.12.2020

На 29.12.2020 во 18.30 часот во населба Лисиче, Скопје, полициски службеници од Сектор за меѓународна полициска соработка во содејство со Интервентна полиција, врз основа на судска наредба, го привеле лицето Ј.Љ.

Приведено 23-годишно момче по кого била распишана потерница

Макфакс - 26.11.2020

Полициски службеници од СВР Скопје вчера го приведоа Р.Р. (23) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело по чл.

Приведено 23-годишно момче по кого била распишана потерница

Опсервер - 26.11.2020

Полициски службеници од СВР Скопје вчера го приведоа Р.Р. (23) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело по чл.

Приведено 23-годишно момче по кого била распишана потерница

Вечер - 26.11.2020

Полициски службеници од СВР Скопје вчера го приведоа Р.Р. (23) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело по чл.

Приведено 23-годишно момче по кого била распишана потерница

Centar - 26.11.2020

Полициски службеници од СВР Скопје вчера го приведоа Р.Р. (23) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна од три години за сторено кривично дело по чл.

Приведен криминалец од Тетово баран со потерница

24Инфо - 26.11.2020

Тетовски полицајци вечерва успеале да најдат и да приведат 38-годишник од градот кој бил баран со судска потерница за да издржи казна затвор поради случај со противправно лишување од слобода и кражба . Тој треба да помине две години во затвор.

Приведен маж од Тетово баран со потерница за издржување казна затвор

Слободен Печат - 26.11.2020

Тетовски полицајци вечерва успеале да најдат и да приведат 38-годишник од градот кој бил баран со судска потерница за да издржи казна затвор поради случај со противправно лишување од слобода и кражба. Тој треба да помине две години во затвор.

Полицијата приведе криминалец од Тетово баран со потерница

ММС - 26.11.2020

Тетовски полицајци вечерва успеале да најдат и да приведат 38-годишник од градот кој бил баран со судска потерница за да издржи казна затвор поради случај со противправно лишување од слобода и кражба. Тој треба да помине две години во затвор.

Приведен криминалец од Тетово баран со потерница

Курир - 26.11.2020

Тетовски полицајци вечерва успеале да најдат и да приведат 38-годишник од градот кој бил баран со судска потерница за да издржи казна затвор поради случај со противправно лишување од слобода и кражба . Тој треба да помине две години во затвор.

Приведен криминалец од Тетово

МКД - 26.11.2020

Тетовски полицајци вечерва успеале да најдат и да приведат 38-годишник од градот кој бил баран со судска потерница за да издржи казна затвор поради случај со противправно лишување од слобода и кражба . Тој треба да помине две години во затвор.

Приведен криминалец од Тетово баран со потерница

MakPress - 09.12.2020

На 08.12.2020 во 16:00 часот од страна на полициски службеници од ПС-Тетово приведен е Џ.М. (24) од Тетово кој се барал со потерница од Основен суд Тетово за издржување на казна затвор во КПУ-Затвор Тетово.

Приведен скопјанец по кој била распишана потерница

Макфакс - 25.11.2020

Синоќа во 19.40 часот на булеварот „8 Септември“ од полициски службеници од СВР Скопје приведен е Н.Н.(27) од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци.

Приведен скопјанец баран со потерница

Кајгана - 23.12.2020

Од МВР известуваат дека на 22.12.2020 во 22:20 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје е приведен С.Д.(21) од Скопје, кој се барал cо издадена потерница за издржување на затвор од две години.