TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Британците јавуваат, Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на Вимблдон

Спортклуб - 24.01.2022

Одлични вести стигнуваат за Новак Ѓоковиќ од Велика Британија. Тамошната Влада донесе одлука да ги промени правилата поврзани со коронавирусот. Според новите прописи на Островот ќе можат да влезат и невакцинирани луѓе.

НОВАК ЃОКОВИЌ ОДИ НА ВИМБЛДОН, ЌЕ ЈА БРАНИ ТИТУЛАТА: Британската влада ги промени правилата за влез

Фактор

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи и на Вимблдон

Курир

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на Вимблдон

Нетпрес

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи и на Вимблдон

Zoom

Ѓоковиќ и невакциниран ќе може да игра на Вимблдон

Спортманија - 24.01.2022

Новак Ѓоковиќ ќе може невакциниран да игра на грен-слем турнирот Вимблдон, откако Владата на Велика Британија донесе закон со кој од 11-ти февруари, во земјата ќе може да влезат и лица кои не примиле вакцина против Ковид-19.

Ѓоковиќ доби одлични вести од Велика Британија по ужасниот старт на 2022 година

СуперСпорт

Ѓоковиќ запиша уште една недела на врвот на АТП листата

Слободен Печат

Франција ги ублажи мерките, Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос

Gol.mk

ВИДЕО|Поддршка за Ѓоковиќ од легендарна тенисерка: Ова е другата страна која мора да ја видите

Слободен Печат

ЃОКОВИЌ ЌЕ ИГРА НА РОЛАН ГАРОС Франција ги менува мерките за влез во земјата

+инфо

Ублажени мерките, Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос

Република

Црнобело СуперСпорт Спортманија Дриблинг Денар

Доколку тужи, Австралија нема да му ја намали должината на казната на Ѓоковиќ

Фактор - 24.01.2022

Британските таблоиди тврдат дека Новак Ѓоковиќ веќе ја тужел Австралија за неописливо малтретирање и бара 3,8 милиони евра, некои познати адвокати тврдат дека најдобриот тенисер на светот може да добие и до пет милиони евра, а сите забораваат на ...

Сакаат НОВАК да го елиминираат и да го пратат во пензија! Руската тенисерка излезе со ШОКАНТНИ информации: Се е режирано!?

Во Центар

(ВИДЕО+ФОТО) ХАОС ВО МЕЛБУРН: Десетици илјади на улиците гневни по скандалозните одлуки на домашните политичари…

Екран

Популарната американска тенисерка со едно видео за Ѓоковиќ ги засрами Австралијците

Точка

Foreign policy: Визата на Ѓоковиќ е укината поради политика, а не поради здравје

Бриф

Foreign policy: Визата на Ѓоковиќ е укината поради политика, а не поради здравје

MakPress

Вујо го брани Ѓоковиќ: Срамота е најдобриот тенисер да се третира како криминалец

Gol.mk

СуперСпорт Локално Екипа Дриблинг

Ибра направи хаос на конференцијата: Застана во одбрана на Ѓоковиќ, новинарот го праша за вакцинацијата и доби брутален ...

Во Центар - 24.01.2022

Владата на Австралија одлучи да не му дозволи на Новак Ѓоковиќ да ја брани титулата во Мелбурн, што наиде на контроверзни реакции ширум светот. Меѓу оние кои го кренаа гласот за овој потег на Австралијците е и фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ.

Балканска крв: Ибра го поддржа Ѓоковиќ

Кајгана

Ибрахимовиќ застана во одбрана на Ѓоковиќ!

СуперСпорт

Ибрахимовиќ застана во одбрана на Ѓоковиќ!

Спортски

Ибра застана во одбрана на Ѓоковиќ и објасни зошто е против задолжителна вакцинација

Дерби