TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Општина Маврово и Ростуше во домашна изолација само десеттина лица

Опсервер - 05.04.2020

Дебар, 5 април 2020 () – Во Општина Маврово и Ростуше, која е соседна општина на Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба поради појавата на коронавирус, во домашна изолација се само десеттина лица, за среќа нема сомнителни случаи, ...

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот

Алсат-М - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Дука: Во Дебар се намалува бројот на изолираните лица

Либертас - 05.04.2020

Во Дебар има видно намалување на бројот на лицата кои се во домашна изолација. Од над 22о лица , денеска во изолација се само 98. Оваа го изјави градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, кој исто така објасни дека во последните 24 часа нема ...

Во општините Дебар и Жупа нема новозаболени од коронавирусот

Р.С.Европа - 05.04.2020

Општинските кризни штабови во општините Дебар и Центар Жупа денеска информираа дека има видно намалување на бројот на лицата кои се во домашна изолација, а нови случаи на болни од Ковид 19 нема .

Градоначалникот на Дебар: 22 брисеви се земени од средата до сега, резултати има само за два

А1 On - 05.04.2020

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, кој раководи и со Општинскиот оперативен штаб за справување со коронавирусот, вели дека во изминативе четири дена од земени 22 брисеви за дијагностицирање на вирусот, резултат има само за два.

Во Дебар и Центар Жупа само 4 нови случаи во последните 7 дена

360 степени - 04.04.2020

Во претходните 24 часа нема нов случај на заразен со коронавирус на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде од 13 март е на сила кризна состојба. Вакви беа четири од последните седум дена во овие две општини.

Во Дебар состојбата стабилна

Телма - 04.04.2020

Безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, е стабилна, соопшти МВР. Во рамките на предвидените мерки во оперативниот план, полициските службеници ги реализираат мото-патролите и притоа, ...

Нема прекршувања на полицискиот час во Дебар и во Центар Жупа

360 степени - 04.04.2020

Три седмици откако е прогласена кризна состојба во двете соседни општини Дебар и Центар Жупа, кои во почетокот беа најпогодени од ширењето на заразата со ковид-19, од МВР тврдат дека безбедносната состојба на ова подрачје е стабилна.

Дука: Им благодарам на докторите кои дојдоа од други градови за пожртвуваноста и придонесот за здравјето на нашите ...

ТВ21 - 04.04.2020

Градоначалникот на Дебар Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, на денешната прес-конференција искажа голема благодарност до групата лекари специјалисти кои Министерството за здратвство ги упати во Дебар.

Замина првата група доктори која беше во служба на здравјето на дебарни

Либертас - 04.04.2020

– Од Дебар замина групата лекари специјалисти, кои поради состојбата со коронаврусот, а во услови на потреба од дополнителен персонал, пристигна на 20 март. Станува збор за инфектолог, педијатари и пулмолози, кои, како што на испраќањето, рече ...

Дука: Максималното почитување на мерките даваат резултати

Либертас - 04.04.2020

Градоначалникот на Дебар Хекуран Дука ,кој го раководи и Оперативниот штаб во општината изјави дека максималното почитување на мерките на Владата даваат резултати , поради што треба и понатаму сите граѓани да сторат се мерките да ги почитуваат до ...

Нема прекршување на полицискиот час во Дебар и Центар Жупа, безбедносната состојба стабилна

ТВ21 - 04.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. -На подрачјето на двете општни, кои со својата активност ги покрива Одделението за внатрешни работи, не се забележани прекршувања на ...

МВР: Стабилна е безбедносната состојба во Дебар и Центар Жупа

Курир - 04.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во оперативниот план, полициските службеници ги реализираат мото-патролите низ градските средини и ...

Безбедносната состојба во општините Дебар и Центар Жупа стабилна

Сител - 04.04.2020

На подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, а кои со својата активност ги покрива дебарското одделението за внатрешни работи, безбедносната состојба е стабилна, потврди Стефан Димоски, портпарол на Секторот за ...

МВР: Стабилна е безбедносната состојба во Дебар и Центар Жупа

Press24 - 04.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во оперативниот план, полициските службеници ги реализираат мото-патролите низ градските средини и ...

Нема прекршување на полицискиот час во Дебар и во Центар Жупа

+инфо - 04.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. – На подрачјето на двете општни, кои со својата активност ги покрива одделението за внатрешни работи, не се забележани прекршувања ...

Нема прекршување на полицискиот час во Дебар и Центар Жупа, безбедносната состојба стабилна

Вечер - 04.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. -На подрачјето на двете општини, кои со својата активност ги покрива Одделението за внатрешни работи, не се забележани прекршувања ...

Дука: Им благодарам на докторите кои дојдоа од други градови за пожртвуваноста и придонесот за здравјето на нашите ...

Press24 - 04.04.2020

Градоначалникот на Дебар Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, на денешната прес-конференција искажа голема благодарност до групата лекари специјалисти кои Министерството за здратвство ги упати во Дебар.

Дука: Им благодарам на докторите кои дојдоа од други градови за пожртвуваноста и придонесот за здравјето на нашите ...

Вечер - 04.04.2020

Градоначалникот на Дебар Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, на денешната прес-конференција искажа голема благодарност до групата лекари специјалисти кои Министерството за здратвство ги упати во Дебар.

Дука: Голема благодарност до лекарите кои дојдоа од други градои и кои придонесоа за здравјето на нашите граѓани

Слободен Печат - 04.04.2020

Градоначалникот на Дебар Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, на денешната прес-конференција искажа голема благодарност до групата лекари специјалисти кои Министерството за здратвство ги упати во Дебар.

Дука: Им благодарам на докторите кои дојдоа од други градови за пожртвуваноста и придонесот за здравјето на нашите ...

Либертас - 04.04.2020

– Градоначалникот на Дебар Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, на денешната прес-конференција искажа голема благодарност до групата лекари специјалисти кои Министерството за здратвство ги упати во Дебар.

Замина првата група доктори која беше во служба на здравјето на дебарни

ТВ21 - 04.04.2020

Од Дебар замина групата лекари специјалисти, кои поради состојбата со коронаврусот, а во услови на потреба од дополнителен персонал, пристигна на 20 март. Станува збор за инфектолог, педијатари и пулмолози, кои, како што на испраќањето, рече ...

Замина првата група доктори која беше во служба на здравјето на граѓаните во Дебар

Слободен Печат - 04.04.2020

Од Дебар замина групата лекари специјалисти, кои поради состојбата со коронаврусот, а во услови на потреба од дополнителен персонал, пристигна на 20 март. Станува збор за инфектолог, педијатари и пулмолози, кои, како што на испраќањето, рече ...

Замина првата група доктори која беше во служба на здравјето на дебарни

Вечер - 04.04.2020

Од Дебар замина групата лекари специјалисти, кои поради состојбата со коронаврусот, а во услови на потреба од дополнителен персонал, пристигна на 20 март. Станува збор за инфектолог, педијатари и пулмолози, кои, рече градоначалникот Хекуран Дука на ...

Дука: Им благодарам на докторите кои дојдоа од други градови за пожртвуваноста и придонесот

MakPress - 04.04.2020

Градоначалникот на Дебар Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, на денешната прес-конференција искажа голема благодарност до групата лекари специјалисти кои Министерството за здратвство ги упати во Дебар.

Замина првата група доктори која беше во служба на здравјето на дебарчани

MakPress - 05.04.2020

Од Дебар замина групата лекари специјалисти, кои поради состојбата со коронаврусот, а во услови на потреба од дополнителен персонал, пристигна на 20 март. Станува збор за инфектолог, педијатари и пулмолози, кои, како што на испраќањето, рече ...

Безбедносната состојба во општините Дебар и Центар Жупа стабилна

Frontline - 05.04.2020

На подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, а кои со својата активност ги покрива дебарското одделението за внатрешни работи, безбедносната состојба е стабилна, потврди Стефан Димоски, портпарол на Секторот за ...

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа

Канал5 - 05.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Не се регистрирани собирања на граѓани на јавни места, нема нарушувања на јавниот ред и мир и нема регистрирани сообраќајни незгоди, ...

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа

CivilMedia - 05.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Не се регистрирани собирања на граѓани на јавни места, нема нарушувања на јавниот ред и мир и нема регистрирани сообраќајни незгоди, ...

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот, намален број на лица во самоизолација

Слободен Печат - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот, намален број на лица во самоизолација

Сител - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Дебар со позитивен биланс од ниту еден заразен во изминативе два дена

Телма - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот, намален број на лица во самоизолација

Канал5 - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот

Press24 - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот, намален број на лица во самоизолација

MakPress - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот, намален број на лица во самоизолација

Опсервер - 05.04.2020

Дебар, 5 април 2020 () – Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот, намален број на лица во самоизолација

Либертас - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот, намален број на лица во самоизолација

24 Вести - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Дебар два дена без дијагностицирани од коронавирусот, намален број на лица во самоизолација

ММС - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Општина Маврово и Ростуше во домашна изолација само десетина лица

А1 On - 05.04.2020

Во Општина Маврово и Ростуше, која е соседна општина на Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба поради појавата на коронавирус, во домашна изолација се само десетина лица, а за среќа нема сомнителни случаи, ниту пак потврдени заразени ...

Во Дебар два дена без нови дијагностицирани случаи

Скопје24 - 05.04.2020

Во Дебар бројот на лицата кои се во домашна изолација се намалува и тој број денеска изнесува 98, наспроти вчерашната бројка од 126 лица, информира градоначалникот Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот Оперативен штаб.

Во Општина Маврово и Ростуше во домашна изолација само десеттина лица

MakPress - 06.04.2020

Во Општина Маврово и Ростуше, која е соседна општина на Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба поради појавата на коронавирус, во домашна изолација се само десеттина лица, за среќа нема сомнителни случаи, ниту пак потврдени заразени ...

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа

Алсат-М - 06.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Не се регистрирани собирања на граѓани на јавни места, нема нарушувања на јавниот ред и мир и нема регистрирани сообраќајни незгоди, ...

МВР: Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа

Слободен Печат - 06.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Не се регистрирани собирања на граѓани на јавни места, нема нарушувања на јавниот ред и мир и нема регистрирани сообраќајни незгоди, ...

Стабилна е безбедносната состојба во Дебар и Центар Жупа

24Инфо - 09.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во оперативниот план, полициските службеници ги реализираат мото-патролите низ градските средини и ...

Во Дебар и Центар Жупа нема промени - стабилна е безбедносната состојба

МКД - 06.04.2020

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Не се регистрирани собирања на граѓани на јавни места, нема нарушувања на јавниот ред и мир и нема регистрирани сообраќајни незгоди, ...