TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Киев бесен од изјавата на Зоран Милановиќ дека „Крим никогаш повеќе нема да биде дел од Украина“

Макфакс - 31.01.2023

Украинското Министерство за надворешни работи во вторникот го критикуваше хрватскиот претседател Зоран Милановиќ за неогвата изјава дека Крим никогаш нема да се врати под украинска контрола, опишувајќи го неговиот коментар како „неприфатлив“.

Киев го критикува хрватскиот претседател кој рече дека Крим никогаш нема да се врати во Украина

Р.С.Европа

Николенко: Со изјавата „Крим никогаш повеќе нема да биде Украина“, Милановиќ го доведе во прашање интегритетот на Украина

А1 On

Киев го критикува хрватскиот претседател Милановиќ поради изјавата за Крим

Deutsche Welle

Украинците за изјавата на Милановиќ: Тоа е неприфатливо!

Centar

Николенко: Милановиќ го доведува во прашање територијалниот интегритет на Украина

24Инфо

Николенко: Милановиќ го доведува во прашање територијалниот интегритет на Украина

Опсервер

Телма Република Слободен Печат +инфо Frontline 24Инфо

Пленковиќ: Милановиќ оди од кал во поголема кал

Скопје1 - 31.01.2023

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека хрватскиот претседател Зоран Милановиќ „оди од кал во поголема кал“. Пленковиќ ова го изјави откако Милановиќ изјави дека Косово е украдено од Србија и дека Крим никогаш повеќе нема да биде украински.

Пленковиќ за изјавата на Милановиќ за Косово: Оди од вир во кал, не знам до кога (ВИДЕО)

Канал5

Пленковиќ за изјавата на Милановиќ: Никој не го анектирал Косово, тоа е независна држава

МКД

Дачиќ ја поздрави изјавата на Милановиќ: Тоа е принципиелен став

Канал5

Милановиќ: Србите и Русите не се исто, им го грабнавме Косово

Канал5

Вучиќ за изјавата на хрватскиот претседател за Косово: „Внимателно ќе ја погледнам“ (ВИДЕО)

МКД

Милановиќ: Крим повеќе никогаш нема да биде Украина, Косово е грабнато од Србија

Нетпрес

4NEWS Локално Локално Слободен Печат МКД Нетпрес Фокус Либертас

„МИЛАНОВИЌ Е КАКО ОРБАН И ДОДИК“: Британски „Гардијан“ за хрватскиот претседател

Фактор - 30.01.2023

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ ги критикуваше западните земји за снабдување на Украина со тенкови и друго оружје и порача дека Крим никогаш повеќе нема да биде дел од Украина, пишува денеска британскиот весник „Гардијан“.

Хрватскиот претседател со критика до западните земји за вооружувањето на Украина

Р.С.Европа

Милановиќ: Ја провоцираат Русија од 2014 да почне војна, па ние и Србите не се мразевме толку

Макфакс

Милановиќ го критикува западот: Ние и Србите не се мразевме толку, Русија ја провоцираат од 2014

А1 On

Милановиќ: Го анектиравме Косово, оземено е од Србија … А Русија со години ја провоцираат!

Опсервер

Милановиќ: Ја провоцираат Русија од 2014-та да започне војна, па ние и Србите не се мразевме толку

MTM

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтер ја погоди Кина

24Инфо

Денешен Точка Вечер Прес Н.Македонија Телма Centar MakPress 365