TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јирген Клоп уште еднаш го искажа својот бес и испрати циничен коментар: Ова е криминал, ви честитам

Дерби - 26.11.2020

Тимот на Ливерпул во текот на вчерашниот ден претрпе неочекуван пораз од Аталанта на домашен терен со 2:0 што беше првиот пораз на избраниците на Јирген Клоп на „Енфилд“ уште по септември, 2018 година.

Клоп повторно ги загуби нервите: Ова е злосторство што ни го прават

Спортклуб - 26.11.2020

Пред неколку дена по победата од 3: 0 против Лестер, менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп даде луто интервју за носителите на телевизиските права во Премиер лигата. Клоп е огорчен што неговите играчи, како и играчите на сите други клубови, многу се ...

Гасперини горд што го победи Ливерпул на „Енфилд“

Опсервер - 26.11.2020

Ливерпул, 26 ноември 2020 () – Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини по победата над Ливерпул од 2:0 во Лигата на шампионите изјави дека тоа е неверојатно достигнување. – Кога работев во Џенова, тие се сеќаваа како победија тука во 1992 година.

Зидан: Покажавме карактер, ова беше важна победа

24Фудбал - 26.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан има пофалби за своите фудбалери кои со 2-0 го совладаа Интер и тоа на негов терен. Со гол од пенал на Азар и погодок на Родриго, Реал Мадрид со 2-0 го победи Интер кој остана и со фудбалер помалку поради ...

Зидан: Реал против Интер го одигра својот најдобар досега оваа сезона

Опсервер - 26.11.2020

Милано, 26 ноември 2020 () – Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан, по победата над Интер во Лигата на шампионите, истакна дека неговиот тим одигра одлично. Според него, тимот од Мадрид го прикажа најдоброто издание во досегашниот тек на сезоната – ...

Интер на пола чекор од елиминација

Вечер Прес - 26.11.2020

Како и што се очекуваше, на бранителот на тронот, тимот на Баерн (М), му беа потребни само четири натпревари во групната фаза за да обезбеди пласман во 1/8 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Конте како Интер да е мал клуб: Не заборавајте, игравме против Реал Мадрид

24Фудбал - 26.11.2020

Интер на свој терен загуби од Реал Мадрид и дојде на работ на елиминација во Лигата на шампионите, Антонио Конте вели дека играле против силен противник и затоа загубиле. Интер не ги исполнува очекувањата на фановите оваа сезона, тимот е на петтото ...

ЛШ: „Кралевите“ го бутнаа Интер на работ на елиминација, Аталанта го шокира Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.11.2020

Во дерби натрпеварот од четвртото коло во Лигата на шампионите Реал Мадрид на „Џузепе Меаца“ го совлада Интер со 2:0 и направи голем исчекор кон пласман во осминафиналето. За разлика од Реал Мадрид кој се искачи на второто место на табелата во ...

ВИДЕО: „Кралевите“ сигурни во Милано, Интер пред елиминација од ЛШ!

Gol.mk - 25.11.2020

Реал Мадрид запиша нова победа во дербито против Интер (0-2) во Лигата на шампионите. Со голот на Азар од пенал и на Родриго во продолжението „кралевите“ го заковаа противникот на последната позиција од табелата во групата Б.

Реал славеше против немоќниот Интер, Баерн обезбеди пласман во осминафиналето

Спортски - 25.11.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва во гости го победија Интер со 2:0 во натпревар од четвртото коло од групната фаза во ЛШ. Кралскиот клуб полесно од очекувањата стигна до победа на Меаца и се врати во борба за првото место во групата, а на Интер ...

Аталанта му се одмазди на Ливерпул, Интер е пред елиминација од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.11.2020

Аталанта со 0-2 триумфираше на Енфилд и му се одмазди на Ливерпул, со истиот резултат, Интер дома загуби од Реал Мадрид и се наоаѓа пред елиминација од Лигата на шампиони. Интер уште една сезона ќе го заврши настапот во Лигата на шампиони уште во ...

ЛШ: Реал ги уништи надежите на Интер, Иличиќ и Аталанта се реваншираа на „Енфилд“

TopSport - 25.11.2020

Двата италијански клубови во акција во вечерните мечеви од Лигата на шампионите имаа сосема различна среќа – Интер загуби дома од Реал Мадрид со 0:2 за да си ги направи шансите за пласман во осминафиналето во доменот на теоријата, додека Аталанта му ...

ВИДЕО: „Мама Миа“, па што прави Аталанта, каков шок му приреди на Ливерпул на „Енфилд“

Sport M - 25.11.2020

Италијанскиот тим Аталанта го направи изненадувањето на вечерта откако со 2:0 славеше на гостувањето кај Ливерпул. Со ова тимот од Бергамо се врати во игра за пласман во следната рунда, а од другата страна Ливерпул пропушти можност уште вечерва со ...

„Кралевите“ го турнаа Интер до работ од амбисот, Аталанта го шокираше Ливерпул на „Енфилд Роуд“ (ВИДЕО)

Дерби - 25.11.2020

Шпанскиот првак Реал Мадрид успеа да ги освои трите бода на гостувањето во Милано, а со тоа да го турне Интер до работ од амбисот, поточно на чекор од нова елиминација од Лигата на шампионите.

ВИДЕО: Аталанта му се одмазди на „десеткуваниот“ Ливерпул среде Англија

Gol.mk - 25.11.2020

Аталанта успеа да му се одмазди на Ливерпул и на „Енфилд“ победи и освои три бода (0-2) во Лигата на шампионите. По дебаклот во Бергамо (0-5), Џанпјеро Гасперини ги искористи слабите страни и кадровските проблеми на Клоп, па му нанесе удар на ...

Аталанта го изненади Ливерпул, Реал Мадрид го доби дербито во Милано (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.11.2020

Вечерва беше комплетирано четвртото коло од групната фаза во Лигата на шампиони, а најголемото изненадување се случи на „Енфилд“, каде што Аталанта славеше со 2-0 против Ливерпул. Јирген Клоп има големи проблеми со повреди, а тоа скапо го плати на ...

ВИДЕО: Реал Мадрид славеше во Милано, дали е ова крај за Интер?

Sport M - 25.11.2020

Реал Мадрид со 2:0 славеше на гостувањето кај Интер во Милано и изби на второто место на табелата со 7 бодови, еден помалку од лидерот Менхенгладбах. Ова беше клучен меч за двата тима, а како поуспешен се покажа тимот на Зидан.

Кралевите го заковаа Интер на дното, европскиот првак очекувано во осминафиналето (видео)

Спортманија - 25.11.2020

Големото изненадување се случи на „Енфилд“ Реал Мадрид го доби клучниот меч против Интер со 2-0 на „Џузепе Меаца“, по што Нероаѕурите се најдоа на дното во групата Б и уште се без победа по четири кола.

Реал во 16-тиот обид конечно го освои култниот стадион во Милано

Спортманија - 25.11.2020

Кралевите никогаш претходно не се радуваше на гостинска победа на култиот стадион во Милано Во мечот да се биде или не, Реал Мадрид излезе како победник на гостувањето кај Интер и конечно успеа да се радува на „Џузепе Меаца“.

ЛШ: Реал триумфално во Милано, Аталанта го шокираше Ливерпул (ВИДЕО)

SportMedia - 25.11.2020

Реал (М) се враќа со голема победа од гостувањето во Милано против Интер која ги враќа со големи шанси за место во нокаут-фазата од најквалитетното натпреварување. Гостите поведоа по само 6 минути игра со голот на Азар од пенал, а во вториот дел ја ...

(ВИДЕО) Интер пред елиминација, сензационален пораз на Ливерпул

Спортклуб - 25.11.2020

Екипата на Реал Мадрид се прошета низ Милано и ја оствари можеби најзначајната победа во овој циклус од Лигата на шампионите. Без поголеми проблеми го совлада Интер со 2-0, со головите на Азар од пенал и Родриго, а многу голема помош имаа од ...

„Кралевите“ го освоија Милано, Ливерпул шокиран од Аталанта на Енфилд (ВИДЕО)

Екипа - 25.11.2020

Во сигурно најзначајниот натпревар во групната фаза од Лигата на шампионите, Реал Мадрид славеше на гостувањето против Интер со 0-2 во Милано, по што се враќа во игра со сега веќе реални шанси за пласман во елиминациската фаза од најквалитетното ...

По три години и три дена, Азар го прекина постот во ЛШ (видео)

Спортманија - 25.11.2020

Со погодокот од белата точка му донесе водство на Реал на „Џузепе Меаца“ Реал Мадрид е во резултатска предност од 1-0 во дербито против Интер на гостувањето на „Џузепе Меаца“, благодарение на погодокот на Еден Азар од белата точка во седмата минута.

Неверојатната Аталанта го сруши Ливерпул, а Интер доби нова шлаканица

Оff.net - 25.11.2020

Борусија Менхенгладбах е големо изненадување во Б групата каде со втор висок триумф над Шахтјор не ја дава лидерската позиција. Реал без Рамос и Бензема ја освои Меаца и го остави Интер со бедни 2 бода.

Англискиот првак матиран за четири минути, Аталанта на пат да го освои „Енфилд“ (видео)

Спортманија - 25.11.2020

Иличиќ и Госенс прават изненадување Аталанта е на пат да го изненади големиот Ливерпул среде „Енфилд“, откако поведе со 2-0 со головите на Иличиќ и Госенс на помалку од половина час до крајот на средбата.

ВИДЕО: Аталанта го шокираше Ливерпул, се комплицирана состојба во групата Д

Дриблинг - 25.11.2020

Ливерпул неочекувано загуби со 0-2 дома од Аталанта во Лигата на шампионите, екипата од Бергамо стигна до победа и три бода со кои останува во игра за нокаут рундата. Иличиќ и Госенс го шокираа првакот на Англија со два гола во вториот дел.

Азар и Родриго го носат Реал Мадрид на чекор од нокаут-фазата во ЛШ!

СуперСпорт - 25.11.2020

Реал Мадрид победи на тешкото гостување кај Интер со 2-0 и така дојде на чекор до пласман во нокаут-фазата во Лигата на шампиони (ЛШ). Еден Азар на стартот на натпреварот им донесе водство на гостите од 1-0 со удар од белата точка, додека Родриго во ...

ВИДЕО: Интер повторно ги разочара навивачите, Реал победнички во Милано

Дриблинг - 25.11.2020

Интер се одалечи уште повеќе од нокаут рундата во Лигата на шампионите по поразот во Милано од Реал Мадрид со 0-2. Реал Мадрид до победата дојде со головите на Еден Азар и Родриго кои го матираа тимот од Милано.

Ладен туш на Енфилд: Аталанта за три минути постигна два гола 🎥

Спортски - 25.11.2020

Ливерпул и Аталанта моментално го играат натпреварот од четвртото коло од групната фаза во ЛШ. Во првото полувреме гледавме здодевен натпревар на Енфилд, но во продолжение имаше доста возбудувања. Ладен туш за домашниот тим во 60.

ВИДЕО: Интер во шок, губи со 1-0 од Реал и има играч помалку на „Џузепе Меаца“

Дриблинг - 25.11.2020

Реал Мадрид води со 1-0 во Милано против Интер по првиот дел, единствениот гол е дело на Еден Азар од пенал. Дека на Интер не му с епишува добро во второто полувреме и фактот што Видал заработи црвен картон па тимот од Милано цело второ полувреме ќе ...

Убедливиот Менхенгладбах го зголеми притисокот на Реал и Интер, Сити совршени во осминафинале

TopSport - 25.11.2020

Борусија Менхенгладбах уште еднаш воодушеви во Лигата на шампионите, демонтирајќи ги Шахтјор Доњецк со 4:0 за да постави притисок на Интер и Реал Мадрид кои од 21 часот го играат големото дерби, додека Манчестер сити и официјално е во осминафиналето ...

Почетни состави: Шанса за блесок на Азар, дуото Лукаку – Лаутаро е заканата за Куртоа

Спортманија - 25.11.2020

Клучен е реванш дуелот меѓу Интер и Реал Мадрид Во ситуација во која Зинедин Зидан не може да смета на капитенот Рамос и Бензема, тоа е прилика за Еден Азар да заигра на нивото кое се очекува од него, а повеќе од било кога на Кралевите им е потребен ...

ВИДЕО: Менхенгладбах повторно го „прегази“ Шахтјор, сега нека му ја мислат Интер и Реал Мадрид

Sport M - 25.11.2020

Борусија Менхенгладбах на општо изненадување е лидер во групата со Реал Мадрид, Интер и Шахтјор со 8 бодови. Интер и Реал Мадрид меѓусебно играат вечерва, па ова за нив е клучен меч за продолжување на битката за пласман во нокаут фазата.

ЛШ: Борусија (M) зачекори кон нокаут-фазата, Сити не знае за пораз (ВИДЕО)

SportMedia - 25.11.2020

Со втората победа над Шахтјор, фудбалерите на Борусија (М) направија голем исчекор кон пласманот во следната фаза од Лигата на шампионите. Германците и вторпат го победија украинскиот преставник, овој пат на свој терен со убедливи 4:0 и го потврдија ...

Реал со рано пенал-водство на „Меаца“ – Азар сигурен!

TopSport - 25.11.2020

Големото дерби од Лигата на шампионите меѓу Интер и Реал Мадрид започна со ран гол од пенал на „кралевите“, откако Еден Азар беше сигурен од белата точка во шестата минута. Несмасниот старт на Барела над Начо беше очигледен, и белгискиот ...

ВИДЕО: Не се ни загреаја, а Реал Мадрид поведе против Интер

Sport M - 25.11.2020

Интер на домашен терен игра против Реал Мадрид во веројатно одлучувачкиот меч кој од овие два гиганти ќе ја продолжи битката за пласман во нокаут фазата. Во моментов поблиску до победа е Реал бидејќи води со 1:0 со голот на Еден Азар од ...

Официјални состави за супер дербито Интер-Реал Мадрид (ФОТО)

Дриблинг - 25.11.2020

Интер го пречекува Реал Мадрид, натпревар од Лигата на шампионите во кој никој нема право на пораз доколку сака нокаут фаза во елитата на УЕФА. Антонио Конте со Лукаку и Лаутаро ќе го напаѓа Реал Мадрид кој во стартниот состав го има Модриќ, Одегар, ...

Ериксен на чекор од Арсенал за цена што никој не ја очекуваше

Sport M - 25.11.2020

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен пристигна во Интер на почетокот на оваа година како големо засилување од Тотенхем. 28-годишниот играч за врска потпиша договор со Интер до летото 2024 година и се очекуваше да биде играч од средниот ред на играта.

Интер му го нуди Ериксен на Арсенал со попуст

24Фудбал - 25.11.2020

Спортскиот директор на Интер, Џузепе Марота веќе потврди дека Ериксен побарал да си замине, а клубот внимателно ќе ја разгледа ситуацијата и ќе ги разгледа понудите кои ќе пристигнат. Кристијан Ериксен би можел да го следи патот на Сол Кембел, ...

Сензација на повидок: Најскапиот Србин ќе го замени Модриќ во Реал Мадрид!?

СуперСпорт - 25.11.2020

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ наскоро ќе го напушти Реал Мадрид, а како негова замена се споменува српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ Савиќ. „Дон Балон“ објави дека „кралевите“ нема да му ја продолжат соработката на хрватскиот ...

ФОТО: Можни состави за супер дербито Интер-Реал Мадрид

Дриблинг - 25.11.2020

Вечерва во рамки на групата Б во Лигата на шмапионите Интер го пречекува Реал Мадрид, супер дерби на кое поразот не е опција за двете екипи. Интер има самодва бода на последната позиција на табелата, Реал Мадрид засега со 4 на контото е на третата ...

Големо изненадување на тренингот на Аталанта пред мечот со Ливерпул

Спортски - 25.11.2020

Фудбалерите на Аталанта вечерва играат на гости против Ливерпул во натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите. Во првиот натпревар помеѓу овие две екипи Ливерпул го декласираше тимот од Бергамо со 5:0, а сега Аталанта ќе се обиде на „Енфилд“ да ...

Иско го напушта Реал, тој сака да се испроба во друга лига

Sport M - 25.11.2020

Шпанскиот играч за врска Иско планира да го напушти Реал Мадрид. Иско би можел да го напушти Реал на зима, а тоа го потврди тренерот на Кралевите, Зинедин Зидан, на прес-конференција, но и агентот на 28-годишниот фудбалер.

Иско сака да се обиде во друга лига

Вечер Прес - 25.11.2020

Франциско Аларкон, агент и татко на играчот за врска на Реал (М), Иско, потврди дека неговиот син сака да се пресели во друга лига. Во моментов немаме понуди, но Иско сака да се обиде да игра во друга лига.

Милинковиќ Савиќ го менува Модриќ во Реал Мадрид

Дриблинг - 25.11.2020

Најдобриот светски фудбалер за минатата година Лука Модриќ сезонава со загуби првотимскиот статус во Реал Мадрид, а соред шанските медиуми, „кралскиот клуб“ на крајот на сезоната ќе се раздели со хрватскиот репрезентативец.

Рамос до крајот на годината ќе преговара само со Реал

TopSport - 25.11.2020

Додека не ги заврши преговорите со Реал, капитенот Серхио Рамос, нема да стапи во контакт со други тимови. Договорот на Рамос со Реал истекува на крајот од сезоната. Тој очекува до крајот на годината да бидат дефинирани сите детали во новиот договор.

Анализа и можни состави: Ќе ги искористи ли Интер проблемите на Реал?

Спортски - 25.11.2020

Интер е домаќин на Реал Мадрид во дербито на денот во среда од Лигата на Шампиони. Меч кој привлекува големо внимание и меч во една доста интересна група, каде двете екипи се на последните две места на табелата и се пред императив да освојуваат ...

ЛШ: Кој ќе изгуби е во голема опасност да не ја помине групата

SportMedia - 25.11.2020

Интер – Реал Мадрид, дуел на поранешни европски шампиони во групата Б. Многу важен меч за двете екипи затоа што поразениот може драстично да си ги намали шансите за пласман во нокаут рундата.

Ливерпул сака нова победа, но Аталанта ја научи лекцијата во Бергамо

Gol.mk - 25.11.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, овие денови сигурно се чувствува како најголем баксуз помеѓу сите колеги, со оглед на тоа што во текот на викендот надвор од тимот беа десет фудбалери (повеќето одбранбени), дел поради повреди, дел поради ковид-19 ...

Интер и Реал без право на грешка

TopSport - 25.11.2020

Натпреварите кои вечерва ќе бидат одиграни во групите А, Б, Ц и Д ќе го комплетираат четвртото коло во Лигата на шампионите. Од синоќа веќе е познато дека на две кола до крајот, на оваа фаза, пласман во осмина-финалето обезбедија Челси, Севилја, ...