TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ го брани Заев од Црвенковски

360 степени - 26.11.2020

Интервјуто на премиерот и партиски лидер ги врати и на „Бихаќска“ поделбите на поранешни и сегашни функционери За разлика од Црвенковски, кој побара СДСМ да се огради од позициите на Заев, другите двајца поранешни лидери на партијата – Шекеринска и ...

Црвенковски е историја, со години молчеше и немаше став за важни државни прашања, му одговорија од СДСМ на барањето ...

Сакам да кажам - 26.11.2020

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер Зоран Заев се ставови на СДСМ, му одговорија од владејачката партија на поранешниот претседател на СДСМ Бранко Црвенковски. Поранешниот премиер и претседател на државата Црвенковски, денес ...

Црвенковски: Го замрзнувам членството во СДСМ додека партијата не се огради од ставовите на Заев за Бугарија

24 Вести - 26.11.2020

Поранешниот претседател и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат од изјавите на Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС во врска со Бугарија, кои според него, ќе ...

СДСМ го одби повикот на Црвенковски партијата да се огради од ставовите на Заев

Сител - 26.11.2020

СДСМ го одби повикот на поранешниот партиски лидер и претседател на државата Бранко Црвенковски неговата матична партија да го свика Централниот одбор и да се огради од ставовите на актуелниот лидер Зоран Заев во врска со Бугарија.

Поддршка од членови на Владата и врвот на СДСМ за политиките на Заев

Локално - 26.11.2020

Членови на Владата и СДСМ вечерва изразија поддршка за политиката на премиерот Зоран Заев, кој претрпе многу критики по вчерашното интервју за БГНЕС. Поддршка стигна од Министрите Шекеринска, Филипче, Маричиќ, од вицепремиерот за борба против ...

Црвенковски бара СДСМ да се огради од Заев, го замрзнува своето партиско членство

Сител - 26.11.2020

Поранешниот лидер на СДСМ и шеф на државата, Бранко Црвенковски со осуда за интервјуто на Зоран Заев дадено за бугарски медиум.. Го смета за скандалозно и вели дека изнесените ставови нанеле непоправлива штета..

По 7 години проговори Црвенковски: Го замрзнувам членството во СДСМ додека партијата не се огради од ставовите на Заев

Алфа - 26.11.2020

Го замрзнувам моето членство во СДСМ, додека партијата не повика Централен одбор, каде ќе се огради од ставовите на Зоран Заев, порача основачот и поранешен претседател на Македонија и СДСМ, Бранко Црвенковски.

Очајнички обид за спас на премиерот, по Шекеринска и Филипче со поддршка на пробугарскиот став на Заев

Република - 26.11.2020

Некој добива наредба да брише статуси, некој пак да објави. На поддржувачите на СДСМ им беше наредено да ги избришат статусите во кои ја критикуваа Бугарија за ветото кое го стави за влез на Македонија во Европската Унија.

Се јави и експретседателот: Црвенковски го замрзнува членството во СДСМ додека ЦО не се огради од ставовите на Заев

360 степени - 26.11.2020

Во обраќање до сопартијците, Бранко Црвенковски го оценува како скандалозно интервјуто на актуелниот премиер и лидер на СДСМ за БГНЕС Поранешниот премиер и шеф на државата, како и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски се огласи по ...

Го замрзнувам членството во СДСМ додека партијата не се огради од ставовите на Заев за бугарија, вели Бранко ...

Сакам да кажам - 26.11.2020

Ставовите и тезите искажани во интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС предизвикаа и ќе предизвикуваат тешки и долгорочни последици за македонскиот народ и македонската држава, вели поранешниот претседател на СДСМ Бранко ...

Твоја партија: Во чие име зборува „историчарот“ Заев?

Фокус - 26.11.2020

ТВОЈА партија со огромно разочарување го проследи последното интервју на актуелниот премиер Зоран Заев и со загриженост прашуваме во чие име тој зборува?, велат од партијата. -Дали ставовите кои Заев ги изнесува, се официјален став на Владата, на ...

Црвенковски: Скандалозно интервју на Заев!

Алсат-М - 26.11.2020

Поранешниот претседател на СДСМ, премиер и шеф на државава, Бранко Црвенковски денеска во јавно обраќање до неговите сопартијци реагираше за искажаните ставови на Заев во вчерашното интервју за бугарски медиум.

Црвенковски бара итнa седница на ЦО на СДСМ – „Да се донесе заклучок дека искажаните ставови на Заев не се ставови ниту ...

ТВ21 - 26.11.2020

Поранешниот претседател на државата и на СДСМ Бранко Црвенковски по долго време повторно се обрати во јавноста , а повод за тоа е вчерашното интервју на актуелниот премиер и претседател на СДСМ Зоран Заев, за кое Црвенковски посочи дека е ...

Бранко Црвенковски го замрзна членството во СДСМ, партијата да се огради од ставовите на Заев

Канал5 - 26.11.2020

Со јавно обраќање до сопартијците од СДСМ, се огласи и поранешниот пртеседател Бранко Црвенковски. Смета дека со интервјуто, Заев направил огромна и непоправлива штета, и бара одговорност.

Црвенковски го замрзна членство во СДСМ, повика итно да се свика ЦО на партијата

OhridNews - 26.11.2020

Поранешниот Претседател на држават и основачот и долгогодишен Претседател на СДСМ Бранкo Црвенковски го замрзна членство во партијата и повика итно да се свика Цебтралниот одбор на партијата.

ЈАВНО ОБРАЌАЊЕ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ДО СДСМ Сопартијци, оградете се од ставовите на Зоран Заев!

+инфо - 26.11.2020

Црвенковски повикува под итно да се свика Централниот одбор на партијата и на таа седница да се донесе заклучок дека искажаните ставови на Заев не се ставови ниту на ЦО ниту на СДСМ во целина.

Бранко Црвенковски го замрзна членството во СДСМ, Мицкоски вечерва ќе протестира пред Владата

Мета - 26.11.2020

Поранешниот претседател на СДСМ Бранко Црвенковски смета дека ставовите и тезите искажани во интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС предизвикаа и ќе предизвикуваат тешки и долгорочни последици за македонскиот народ и ...

Бранко Црвенковски: Сопартијци, оградете се од ставовите на Зоран Заев!

Мак. Весник - 26.11.2020

Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години решив да не бидам на било каков начин присутен во политичката јавност во Македонија. За таквото однесување имав повеќе причини, а во оваа прилика ќе ги споменам двете најголеми.

Се јави Црвенковски: Го замрзнува членството во СДСМ сѐ додека партијата не се огради од Заев

Република - 26.11.2020

Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години решив да не бидам на било каков начин присутен во политичката јавност во Македонија. За таквото однесување имав повеќе причини, а во оваа прилика ќе ги споменам двете најголеми.

Црвенковски го замрзна членство во СДСМ, повика итно да се свика ЦО на партијата

Слободен Печат - 26.11.2020

Поранешниот Претседател на Република Македонија и основачот и долгогодишен Претседател на СДСМ Бранкo Црвенковски упати отворено писмо до раководството и членовите на СДСМ. Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години се решив да не бидам на било ...

Црвенковски го замрзна членството во СДСМ и побара сопартијците да се оградат од ставовите на Заев

24 Вести - 26.11.2020

Поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, упати јавно обраќање до раководството и до членовите на СДСМ. Обраќањето го објавуваме интегрално: „Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години решив да ...

Црвенковски го замрзна членството во СДСМ: Бара партијата да се огради од Заев

Expres - 26.11.2020

Во апел каков што немал досега екс претседателот на државата Црвенковски повикува под итно да се свика Централниот одбор на партијата на власт и на таа седница да се донесе заклучок дека искажаните ставови на Заев не се ставови ниту на ЦО ниту на ...

Црвенковски: Интервјуто на Заев е скандалозно, ставовите на Заев не се ниту ставови на целата Влада, ниту на целиот ...

ТВ21 - 26.11.2020

Поранешниот претседател на државата и на СДСМ Бранко Црвенковски по долго време повторно се обрати во јавноста. Овој пат, на некој начин со осуда за вчерашното интервју на премиерто Зоран Заев „Таквиот мој став ќе продолжеше и во иднина ако не се ...

БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ГО ЗАМРЗНА ЧЛЕНСТВОТО ВО СДСМ: Сопартијци, оградете се од ставовите на Зоран Заев!

Вечер - 26.11.2020

Бранко Црвенковски, поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, упати јавно обраќање до раководството и до членовите на СДСМ. Го објавуваме во целост: Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години ...

Се огласи Црвенковски: Заев направи огромна и непоправлива штета

Expres - 26.11.2020

Поранешниот претседател на државата и на СДСМ Бранко Црвенковски по долго време повторно се обрати во јавноста со осуда на вчерашното интервју на премиерто Зоран Заев. Во продолжение Јавното обраќање на поранешниот Претседател на РМ и основачот и ...

Јавно обраќање на Бранко Црвенковски до СДСМ, сопартијци, оградете се од ставовите на Зоран Заев!

Либертас - 26.11.2020

Бранко Црвенковски, поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, упати јавно обраќање до раководството и до членовите на СДСМ. Го објавуваме во целост: Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години се ...

Црвенковски: Скандалозното интервју на Заев ќе предизвика тешки последици, барам итна седница на ЦО, го замрзнувам ...

МКД - 26.11.2020

По долго време на молчење и неизнесување на лични ставови, поранешниот претседател на Македонија и поранешен долгогодишен лидер на СДСМ Бранко Црвенковски упати јавно обраќање во кое изразува остро несогласување со ставовите на Зоран Заев и побара ...

Тешки моменти за СДСМ – Црвенковски го повика членството против Заев

Нетпрес - 26.11.2020

Бранко Црвенковски, поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, упати јавно обраќање до раководството и до членовите на СДСМ. Го објавуваме во целост: Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години ...

Црвенковски: По интервјуто на Заев го замрзнувам моето членство во СДСМ - сопартијци оградете се

Press24 - 26.11.2020

Поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски, упати јавно обраќање до раководството и до членовите на СДСМ, по интервјуто на премиерот Зоран Заев за БГНЕС.

ПОРАНЕШНИОТ ЛИДЕР БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ СЕ ОБРАТИ ДО СДСМ: Оградете се од ставовите на Заев, скандалозни се, дотогаш го ...

Фактор - 26.11.2020

Бранко Црвенковски, поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, упати јавно обраќање до раководството и до членовите на СДСМ. Ова е обраќањето кое го објавуваме во целост: Во изминативе 7 години решив ...

Црвенковски: Го замрзнувам членството во СДСМ, оградете се од ставовите на Заев

Сител - 26.11.2020

Црвенковски повикува под итно да се свика Централниот одбор на партијата и на таа седница да се донесе заклучок дека искажаните ставови на Заев не се ставови ниту на ЦО ниту на СДСМ во целина.

Црвенковски бара СДСМ да се огради од ставовите на Заев: Го замрзнувам моето членство до седница на Централниот одбор

А1 On - 26.11.2020

Поранешниот Претседател на Република Македонија и основачот и долгогодишен Претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски преку соопштение јавно се обрати до раководството и членовите на СДСМ. Соопштението го пренесуваме интегрално: Во изминативе 7 години ...

И Црвенковски налутен на Заев: Го замрзнувам моето членство во СДСМ

Фокус - 26.11.2020

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски се огласи во јавноста, по интервјуто на премирот Зоран Заев, за бугарски медиум, кое предизвика многу негативни реакции. Во целост обраќањето на Црвенковски: Сакав партијата да биде ослободена од било какво ...

Во чие име зборува ” историчарот” Заев?

Опсервер - 26.11.2020

ТВОЈА партија со огромно разочарување го проследи последното интервју на актуелниот премиер Зоран Заев и со загриженост прашуваме во чие име тој зборува? Дали ставовите кои Заев ги изнесува, се официјален став на Владата, на СДСМ или на ...

Црвенковски: Го замрзнувам членството, изјавите на Заев направија огромна штета

Макфакс - 26.11.2020

Поранешниот претседател и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат од изјавите на Зоран Зоран во врска со Бугарија, кои според него, ќе ...

По интервјуто на Заев, Црвенковски го замрзна членството во СДСМ: „ Итно да се свика Централниот одбор на партијата“

Локално - 26.11.2020

Поранешниот претседател на РМ и основачот и долгогодишен Претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски реши да го замрзне своето членство во СДСМ. Причитајте го во целост обраќањето на Црвенковски: Сакав партијата да биде ослободена од било какво бреме од ...

Црвенковски: Го замрзнувам членството, изјавите на Заев направија огромна штета

Опсервер - 26.11.2020

Поранешниот претседател и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат од изјавите на Зоран Зоран во врска со Бугарија, кои според него, ќе ...

Црвенковски го замрзнува членството во партијата се до свикување на итна седница на ЦО

Телма - 26.11.2020

Поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски смета дека интервјуто на премиерот Заев за бугарската агенција БГНЕС е скандалозно и повика на итно свикување на седница на Централниот Одбор. До тогаш тој го замрзнува членството во партијата.

Црвенковски: Го замрзнувам членството во СДСМ, оградете се од ставовите на Заев

Centar - 26.11.2020

Црвенковски повикува под итно да се свика Централниот одбор на партијата и на таа седница да се донесе заклучок дека искажаните ставови на Заев не се ставови ниту на ЦО ниту на СДСМ во целина.

Бранко Црвенковски ја повика СДСМ да се огради од Заев: „Направена е огромна и непоправлива штета“

365 - 26.11.2020

Бранко Црвенковски, поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, упати јавно обраќање до раководството и до членовите на СДСМ. Го објавуваме во целост: Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години ...

Црвенковски: Го замрзнувам членството во СДСМ, изјавите на Заев направија огромна штета

24Инфо - 26.11.2020

Поранешниот претседател и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат од изјавите на Зоран Зоран во врска со Бугарија, кои според него, ќе ...

Црвенковски: Го замрзнувам членството, изјавите на Заев направија огромна штета

Вечер - 26.11.2020

Поранешниот претседател и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат од изјавите на Зоран Зоран во врска со Бугарија, кои според него, ќе ...

Црвенковски го замрзна членството во СДСМ и побара сите да се оградат од ставовите на Заев

Магазин - 26.11.2020

Бранко Црвенковски, поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, упати јавно обраќање до раководството и до членовите на СДСМ! Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години решив да не бидам на било ...

Црвенковски го замрзнува членството во СДСМ, разочаран од изјавите на Заев

Н.Македонија - 26.11.2020

Поранешниот претседател и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски, во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат од изјавите на Зоран Зоран во врска со Бугарија, кои според него, ќе ...

Бранко Црвенковски бара СДСМ да се огради од Заев за ставовите во интервјуто

Независен - 26.11.2020

Во еден драматичен отклон од својот наследник во партијата, Бранко Црвенковски денеска со јавно обраќање до членовите на СДСМ побара од нив да се оградат од ставовите на Зоран Заев изнесени во интервјуто за бугарскиот медиум, затоа што тие ќе ...

Твоја партија прашува во чије име зборува Заев

Независен - 26.11.2020

ТВОЈА партија со огромно разочарување го проследи последното интервју на актуелниот премиер Зоран Заев и со загриженост прашуваме во чие име тој зборува?, велат од партијата. -Дали ставовите кои Заев ги изнесува, се официјален став на Владата, на ...

Бранко Црвенковски го замрзна членството во СДСМ, партијата да се огради од ставовите на Заев

Бриф - 26.11.2020

Бранко Црвенковски, поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, упати јавно обраќање до раководството и до членовите на СДСМ. Го објавуваме во целост: Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години ...

„Папата“ се налути на од него аболицираниот Заев, го замрзнува членството во СДСМ

Денешен - 26.11.2020

Бранко ЦРВЕНКОВСКИ „Почитувани сопартијци, Во изминативе 7 години решив да не бидам на било каков начин присутен во политичката јавност во Македонија. За таквото однесување имав повеќе причини, а во оваа прилика ќе ги споменам двете најголеми.

Црвенковски: Го замрзнувам членството, изјавите на Заев направија огромна штета

MTM - 26.11.2020

Поранешниот претседател и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат од изјавите на Зоран Зоран во врска со Бугарија, кои според него, ќе ...